Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Samuel Łaszcz

Wielka gra przeciwko Syrii

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

A o tym, że wszyscy, bez względu na pochodzenie, piszą, że z są nieletnimi z Syrii, tam napisali ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, jancet napisał:

 

Florku, wciąż mnie zadziwiasz. Wiesz - precyzyjnie - że tam zginęło 511 tysięcy ludzi.

 

To właśnie odróżnia eksperta Florka od ekspertów np. z ONZ - ci z racji braku wiarygodnych danych przestali podawać oficjalną liczbę ofiar tego konfliktu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Jak właśnie ustaliłem, syryjska armia rządowa zakończyła ściąganie posiłków do prowincji Daraa, w związku z długo oczekiwaną ofensywą przeciwko umiarkowanym rebeliantom z Wolnej Armii Syrii i dżihadystom z organizacji Państwa Islamskiego w tej prowincji:

 

https://www.youtube.com/watch?v=nwTMKNd94WI

 

Na miejscu są już jednostki żołnierzy szokowych "Tiger", którzy pójdą do natarcia w pierwszej kolejności.

Pójdą, a raczej pojadą na czołgach T-72B3 i bojowych wozach piechoty typu BMP-2.

To najlepszy sprzęt pancerny jakim dysponuje syryjska armia rządowa.

T-72B3 jest też najlepszym seryjnie produkowanym czołgiem armii rosyjskiej.

BMP-2 jest w armii rosyjskiej powoli zastępowany przez BMP-3, ale wersja BMP-2 jest nadal najpopularniejsza.

 

Wkrótce będziemy mogli zobaczyć czy T-72B3 i BMP-2 sprawdzą się w walce przeciwko rebeliantom wyposażonym w izraelską broń przeciwpancerną.

Bezpośredniego zaangażowania wojsk izraelskich po stronie rebeliantów nie będzie (zostało to uzgodnione w toku negocjacji izraelsko-rosyjskich).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Florek-xxx napisał:

Jak właśnie ustaliłem, syryjska armia rządowa zakończyła ściąganie posiłków

 

A z kim to ustalił Florek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
11 godzin temu, Florek-xxx napisał:

@secesjonista

 

Ustaliłem, analizując nowe materiały pojawiające się w internecie.

 

Ręce, nogi  uszy opadają. Oraz wszystko inne.

 

Mam do Florka pytanie - czy można wprowadzić do Internetu materiał , zawierający kłamstwa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

W prowincji Daraa rozpoczęła się długo oczekiwana ofensywa syryjskich wojsk rządowych.

W ciągu ostatnich 2 dni, ze strefy walk uciekło 12 tysięcy cywili.

Strona rządowa ostrzeliwuje pozycje rebeliantów z zestawów BM-21 "Grad", oraz prowadzi ataki z powietrza przy użyciu samolotów L-39.

Aero L-39 to w prawdzie samolot treningowy, ale po podwieszeniu karabinów maszynowych, może być używany jako samolot bojowy.

Jednostki żołnierzy szokowych "Tiger" otrzymały możliwie najlepsze czołgi typu T-90A, na których mają przełamać obronę rebeliantów.

Tymczasem umiarkowani rebelianci z Wolnej Armii Syrii, deklarują że otrzymali świeże dostawy amerykańskich zestawów przeciwczołgowych typu TOW-E (TOW-2A), zdolnych do przebicia 90 cm monolitycznej stali i skutecznych przeciwko czołgom T-90A.

Edytowane przez Florek-xxx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   
16 godzin temu, Florek-xxx napisał:

Aero L-39 to w prawdzie samolot treningowy, ale po podwieszeniu karabinów maszynowych, może być używany jako samolot bojowy.

Ja tu z drobnym uzupełnieniem i rozszerzeniem:

1) Faktycznie L-39 jest samolotem szkolno-bojowym i może być uzbrojony, a mianowicie:

- L-39C, podstawowy i najbardziej rozpowszechniony wariant szkolny może przenosić do 280 kg uzbrojenia na 2 węzłach podskrzydłowych (ciekawostka - są okablowane do kierowanych pocisków powietrze-powietrze R-13)

- L-39ZO to trochę ambitniejszy samolot szkolno-bojowy; liczbę węzłów podskrzydłowych zwiększono do 4 (wewnętrzne o nośności po 500 kg, zewn. po 250 kg), a łączny maksymalny udźwig do 1150 kg

- L-39ZA, najbardziej bojowy Albatros również dostał 4 węzły podskrzydłowe oraz możliwość montowania pod kadłubem 1 działka 23 mm GSz-23 (2-lufowe) w specjalnym konforemnym zasobniku, z zapasem 150 naboi. Łączny maksymalny udźwig uzbrojenia wzrósł do 1300 kg.

 

Wg wiki siły zbrojne Syrii zakupiły łącznie 55 szt. L-39ZO i 44 szt. L-39ZA. Ile ich jeszcze do dzisiaj zostało "na chodzie", to inna kwestia. Wg bloga jaki na szybko znalazłem Syrian Air Force rządowe L-39 uzbrajane do walki z rebeliantami przenoszą zazwyczaj niekierowane rakiety 57 mm S-5 (2 wyrzutnie UB-16-57, każda po 16 pocisków) lub 2-4 bomby OFAB-100-120. 

 

2) Nie kojarzę żadnego zasobnika z karabinem maszynowym do Albatrosa, a nawet za bardzo nie kojarzę żeby w Czechosłowacji w ogóle był takowy. Co nie znaczy oczywiście, że być nie mogło, nie twierdzę nigdy że wiem wszystko o każdej broni lotniczej na świecie, ale w każdym razie wydaje się mi to mało prawdopodobne. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Cytuj

Nie kojarzę żadnego zasobnika z karabinem maszynowym do Albatrosa, a nawet za bardzo nie kojarzę żeby w Czechosłowacji w ogóle był takowy.

Już w Czechach skonstruowali coś takiego:

http://www.zvi.cz/en/products/20-mm-gun-pod-plamen.html

https://en.valka.cz/topic/view/38807/CZE-ZPL-20-Plamen

Ale, czy nadaje się to dla rodziny L-39, czy tylko do nowszej L-159, czy to eksportowali i do kogo - nie mam pojęcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   
21 minut temu, Bruno Wątpliwy napisał:

Już w Czechach skonstruowali coś takiego

Nie no spoko, o tym to ja wiem. PL-20 Plamen to jest konstrukcja Zbrojovki Brno, 20 mm działko na naboje 20x102 z mechanizmem opartym na GSz-23 (2-lufowe systemu Gast). Ale właśnie działko, nie karabin maszynowy. Broń o kalibrze 20 mm i więcej klasyfikowana jest obecnie jako działko. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

Zgadza się.

Od 20 mm w górę zaczyna się artyleria.

Poniżej 20 mm, to broń strzelecka.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pomimo zaangażowania znacznych sił, syryjskie wojska rządowe nie zdołały dotychczas posunąć się naprzód.

Z najnowszych danych wynika, że syryjski rząd otrzymał od Rosji co najmniej 65 czołgów typu T-90A.

Jeżeli jednak rebelianci z Wolnej Armii Syrii mogą liczyć na dostawy zestawów TOW-E (TOW-2A), to mogą zniszczyć dowolną liczbę T-90A.

Dotychczas syryjska armia rządowa utraciła w walkach 200 czołgów typu T-55, 145 typu T-62, 305 serii T-72 i co najmniej cztery typu T-90A.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
666   

To co niektóre źródła określają jako "karabin maszynowy", w rzeczywistości może być działkiem automatycznym.

 

Błędy w nomenklaturze są częste w świecie wywiadu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Florek nie jest pracownikiem wywiadu.

Z tego co wiem napisał, że podwieszają karabiny maszynowe.

Teraz okazuje się, że ekspert zgadza się, iż były to działka.

To skąd ekspert wziął informację, że: "po podwieszeniu karabinów maszynowych..." - poznamy źródło? I dlaczego w swej eksperckiej wiedzy nie skorygował tej nieścisłości?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.