Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andrzej

Reformy prawa wyborczego

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę komentować wypowiedzi Moderatora, ale trzeba zauważyć, że rozdział pomiędzy listą kobiet a mężczyzn opiera się właśnie na dość anachronicznym; wedle wiedzy medycznej; podziale przebiegającym w myśl zasady: kto posiada penisa jest mężczyzną.

Innymi słowy na rozdziale na płcie: pod względem drugorzędnych cech płciowych.

Eunuch jest kobietą?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ferwor dyskusji, ferworem dyskusji, ale proszę ślicznie, aby unikać argumentum ad siusiakam (et sraczam).

A to już pytanie do Wschodniego Panie Bruno , do pewnego czasu przekonany bylem , że kobieta i mężczyzna należną do tego samego gatunku ludzkiego , posty Wschodniego uświadomiły mi , iż posiadanie lub nie siusiaka tworzy dwa gatunki ludzkie warte równomiernej reprezentacji parlamentarnej .

BTW - ponawiam pytanie jak ww działania tworzące priorytety według płci można ocenić , porównując je z numerus clasus - czyli ograniczaniem równych praw w myśl popierania jednej narodowości lub rasy , IMHO to to samo .

Pod pozorem wyrównywania szans odbiera się możliwości konkurencji , z względu na określone cechy fizjologiczne lub pochodzenie vide : numerus clasus , czy afrykanizacja .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wystąpiło małe niezrozumienie mojej (pewnie niezbyt jasnej wypowiedzi), uprzejmie informuję Szanownych Dyskutantów, że nie będę czynił najmniejszych przeszkód w zbożnym dziele dyskutowania o penisach, ubikacjach, czy nawet sławojkach (o ile będzie to miało jakikolwiek związek z tematem), natomiast bardzo uprzejmie proszę, aby unikać na forum historycznym terminologii typu "siusiak", czy "sracz" (chyba, że w formie cytatu z nader wartościowego źródła). Taki jakoś mało frywolny jestem.

I to by było z mojej strony na tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę Gregski, ale w ostatnim numerze Uważam Rze, były ambasador Izraela bardzo negatywnie odnosił się do inicjatywy Kukiza w sprawie JOW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wielu politykom spędzają sen z oczu kwestie demograficzne...

można by rozwiązanie tych problemów powiązać z systemem wyborczym.

W latach trzydziestych, w dwudziestoleciu międzywojennym, na Węgrzech przedstawiono projekt nowego prawa wyborczego.

W myśl tegoż projektu czynne prawo wyborcze kobieta nabywa po ukończeniu 30 lat*, o ile wydała na świat czworo lub też

więcej ślubnych dzieci i o ile przynajmniej czworo z nich wciąż żyje.

* - wymóg wieku nie dotyczył kobiet, które ukończyły uniwersytet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

A co z nieslubnymi? Toz z demograficznego punktu widzenia w zasadzie nie powinne byc dyskryminowane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Wlasciwie to nie wiadomo, czy to takie polityczne "becikowe" czy chec nadania czynnego prawa wyborczego osobom ktore przysluzyly sie krajowi? Mysle, ze to drugie.

Jak widac mysl, ze wplyw na losy panstwa powinni miec tylko ludzie ktorzy cos dla nieg robia nie jest nowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.