Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Yvalee

Kiedy Rzym rządził światem. Imperium rzymskie 100 p.n.e. - 200 n.e.

Recommended Posts

Yvalee   

Witam,

Mam nadzieje, ze to dobry dział na takie pytanie.

Mianowicie zastanawiam się nad zakupem książki ,,Kiedy Rzym rządził światem. Imperium rzymskie 100 p.n.e. - 200 n.e.''

Niestety jest to księgarnia internetowa a nigdzie nie mogę znaleźć jakiejś recenzji owej książki. Czy ktoś może czytał i wie czy jest ciekawa i sensowna pod względem zawartej w niej treści, warta kupna, czy może lepiej poszukać czegoś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
amon   

Czy chodzi o książkę z 96 roku ??? Jeżeli tak, to szkoda kasy. Ogólna, trywialna i słaba pozycja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vapnatak   

Niestety, trafiłeś w zły dział, ponieważ książka dotyczy antyku, a więc należało założyć temat w dziale Archeologia i Starożytność, który mieści się wyżej.

Ale teraz mniejsza o to. To zdaje się książka, a raczej album, z 1998 r. Jeśli album, to będzie to literatura popularnonaukowa z dużą ilością obrazków, fotografii, może też rycin lub map. Kojarzę Cię z tematu, w którym poszukiwałeś jakiejś dobrej pozycji dotyczącej antycznego Rzymu, gdzie znajdzie się absolutnie wszystko. Teraz pytasz o to, czy "Kiedy Rzym rządził światem..." to dobry tytuł; jak powiadam, literatura popularnonaukowa, z faktami, które można przeczytać na wielu stronach internetowych w zwykłych knigach. Lepiej sięgnąć po coś wypróbowanego, np. Jaczynowska i Pawlak, Scullard, Ziółkowski, Wells, Krawczuk (Poczet cesarzy rzymskich - są wznowienia) i wielu, wielu innych.

vapnatak

Share this post


Link to post
Share on other sites
Yvalee   

Ups, faktycznie ''średniowiecze', przepraszam. Co do polecanych pozycji chciałam zakupić właśnie Krawczuka, niestety występuje problem w postaci, że ciężkie jest nabycie tej książki w moim mieście, a nie mam możliwości kupna przez internet. Dlatego sprawdzam każdą dostępną pozycje, która wydała mi się w miarę tematycznie ok. No nic, w takim razie poszukam jeszcze czegoś innego niż książka o którą pytałam w tym temacie. Dziękuję za odpowiedzi ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.