Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Wasze ulubione cytaty i sentencje

Rekomendowane odpowiedzi

piterzx   

Witam,

jakie jakie są Wasze ulubione cytaty, sentencje, złote myśli, etc. :?:

Podawajcie je proszę, a także autora i źródła, z których pochodzą.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

"Prawda jest jak dupa, każdy ma własną"

Rafał K.

(Policjant mój kumpel i sąsiad jednocześnie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

"Od wzniosłości , tylko mały krok do śmieszności"- Napoleon Bonaparte

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz Jordan Rozwadowski

„Pokonanym jest tylko ten, kto się uznał za pokonanego”.

(konferencja prasowa przed bitwą warszawską)

Fiodor Dostojewski

„Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia”.

„Kogo Bóg darzy wielką miłością, w kim pokłada wielkie nadzieje, na tego zsyła wielkie cierpienie, doświadcza go nieszczęściem”.

„Żyć to przekształcać siebie w dzieło sztuki”.

„Uczciwy człowiek po to żyje, aby mieć wrogów”.

„Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości”.

Albert Camus

„Raczej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach”

„Aby istnieć, człowiek musi się buntować”

„Być wolnym, to móc nie kłamać”

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

"papier jest cierpliwy (można pisać wszystko)"

"szklanka, z której piję, nie jest duża, ale przynajmniej moja własna"

"wszystkie moje posiadłości za jeszcze jedną chwilę życia" - ostatnie słowa królowej Elżbiety I

"o naśladowcy, trzodo niewolników"

"narzędzia w ręce tych, który potrafią ich użyć" - zasada życiowa Napoleona

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
"wszystkie moje posiadłości za jeszcze jedną chwilę życia"

Gdybym był najwyższym organem władzy w państwie to pewnie też bym tak mówił :?

"Zdradę kocham, zdrajców nienawidzę".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W moim sztabie to ja decyduję, kto jest Żydem - Goring

Najlepszą formą obrony jest atak - Hitler

W armii czerwonej trzeba mieć więcej odwagi aby się wycofać niż iść do przodu -Stalin

Zwycięzcy nikt nie będzie się pytał, czy mówił prawdę - Hitler

Być obywatelem swojego państwa, nawet jeśli jest się tylko zamiataczem ulic, musi być uważane za większy honor niż bycie królem w obcym kraju - Hitler

Śmierć jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów człowieka bo niema człowieka to nie ma problemu - Stalin

Mimo iż są to cytaty największych zbrodniarzy świata to czyż nie ukazują prawdy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

"W tym, na co się nie poważy żaden niemiecki cywil, czyli w ignorowaniu rozkazów, wy, panowie, jesteście mistrzami"- Hermann Goring (do inżynierów lotniczych).

"Komunizm pasuje tak do Polaków jak do krowy siodło"- Stalin.

"Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu"- Mao Zedong.

"Mieli do wyboru wojnę albo hańbę. Wybrali hańbę. A wojnę będą mieli i tak"- Winston Churchill, (po powrocie Chamberlaina z Monachium).

"Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała się okazać błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem"- Albert Einstein, przemówienie na Sorbonie, 1929.

A teraz mistrzowska wymiana zdań pomiędzy Stalinem a Piusem XII:

"Ile dywizji ma Papież?"- Józef Stalin (na konferencji w Poczdamie, 1945, odpowiedź na słowa Churchilla, że papieżowi nie spodoba się przejęcie władzy w Polsce przez komunistów).

"Teraz zobaczy moje dywizje"- Papież Pius XII (na wieść o śmierci Stalina).

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Przede wszystkim Kisielewski, i jego nieśmiertelne teksty:

Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia

Człowiek człowiekowi człowiekiem, co jest znacznie groźniejsze, niż gdyby był wilkiem, wilk bowiem nie bywa nigdy uzbrojony w bomby czy karabiny.

Gdzie kucharek sześć, tam jest dużo jedzenia, ale cóż z tego, kiedy personel za dużo kosztuje.

Z pozostałych:

Tramwaj warszawski jest ciągle symbolem i retortą egzystencji. Jego naturą jest brud i zapuszczenie. Jego przeznaczeniem wyzwalanie z ludzi instynktu wzajemnej nienawiści. Najmiłościwszy chrześcijanin przeistacza się w warszawskim tramwaju czystą biologię i zło. Leopold Tyrmand

Podjąłem próbę uratowania niedobitków armii. Czy się uda? W nocy leżę z otwartymi oczami i zadręczam się, szukając dla moich oddziałów drogi wyjścia z opresji. Czekają nas ciężkie dni, być może najcięższe, jakie człowiek może przetrzymać. Łatwiej jest umarłym, dla nich wszystko już przeminęło. Erwin Rommel

Jeśli możecie dziś pomóc- to szybko- godzin zostało niewiele, kijem nikogo nie obronię. Jan Mazurkiewicz "Radosław"

Jeśli powiedziałbym im [intelektualistom na Zachodzie] , że największym marzeniem robotnika jest upić się na dwie godziny, by zapomnieć, zapomnieć się zupełnie – nie uwierzyliby. A jednak to prawda. Nieszczęściem człowieka żyjącego w kraju totalitarnym jest nie opuszczające go uczucie groteski i śmieszności samego siebie… zredukowanie marzeń… zredukowanie pragnień… niemożliwość reagowania na świństwa widziane każdego dnia, na każdym kroku… Marek Hłasko

Wierzę w bunt jako najwyższą wartość młodości. Wierzę w bunt jako najwyższą formę nienawiści do terroru, ucisku i niesprawiedliwości i wierzę również w to, że nie ma buntu bez celu, chociaż w interesie świata, który kocha swych buntowników, leży to, aby ich zabić. Marek Hłasko

Największym nieszczęściem totalitaryzmu jest to, że zabija wyobraźnię. Marek Hłasko

Co ma przyjść- przyjdzie na pewno. To mnie nie martwi. Martwi mnie jedno- możliwość życia bez perspektywy. Stanisław Sosabowski

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami. Jonathan Davis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

"Fortuna sprzyja odważnym"

"praca jest sama przez się przyjemnością"

"pomiędzy ślepcami jednooki jest królem"

"kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym kapaniem"

"człowiek zrodził się wolny, a wszędzie jest w kajdanach"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ann   

“Nie biegnij za szybko przez życie bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy.“ - Márquez

“Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.“ - Márquez

“Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.“ - Márquez

"Dobro i Zło mają to samo oblicze, wszystko zależy jedynie od momentu, w którym staną na drodze człowieka." - Coelho

"Człowieka tak bardzo pochłaniają myśli i plany na przyszłość, że przypomina sobie o życiu dopiero wtedy, gdy jego dni na ziemi są policzone. Ale wówczas na wszystko jest już za późno." - Coelho

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." - Papież Jan Paweł II

"Kochać, to nie znaczy patrzeć na siebie, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku." - Antoine De Saint - Exupery

"Kochać to przede wszystkim słuchać w ciszy." - Antoine De Saint - Exupery

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avaritia   

Alea iacta est - Kości zostały rzucone (Juliusz Cezar)

Sunsum Corda - W górę serca

Ecce Homo - Oto człowiek (Poncjusz Piłat)

Per Crucem Ad Lucem - Przez krzyż do światła

Per Aspera Ad Astra - Przez trudy do gwiazd

Ubi tu, Gaius, ibi ego, Gaia - Gdzie ty, Gajuszu, tam ja, Gaja. (rzymskie powiedzenie ślubne)

nie wiem, dlaczego, ale bardzo mi się podobają.

I jeszcze jedno:

A friend of everyone is a friend on no one - Przyjaciel wszystkich nie jest niczyim przyjacielem.

:wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

-"Od przyjaciół Panie mnie strzeż,z wrogami sobie sam poradzę"--Kardynał Armand Jean Richelieu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.