Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Wasze ulubione cytaty i sentencje

Rekomendowane odpowiedzi

shadow87   

1) Aby zapanować nad człowiekiem, trzeba sprawić, by zaczął się bać.

2) Gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty.

3) Bądźcie szaleni, ale zachowujcie się jak normalni ludzie. Podejmijcie ryzyko bycia odmiennym, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi.

4) Krzywdy powinno się wyrządzać wszystkie naraz, aby krócej doznawane, tym samym mniej krzywdziły, natomiast dobrodziejstwa świadczyć trzeba to trosze, by lepiej smakowały.

5) Biedny jest człowiek, który pożąda wielu rzeczy.

6) Lepiej być gwałtownym i oględnym, bowiem fortuna jest jak kobieta, którą trzeba koniecznie bić i dręczyć, aby ją posiąść.

7) Budujcie mosty od człowieka do człowieka, oczywiście zwodzone.

8) Partyzant jest gotów oddać życie nie po to, by bronić idei, lecz by ją urzeczywistnić.

9) Czas robi swoje. A ty człowieku?

10) Absurdem jest żądać pięciu rzeczy od pięciu osób: szacunku od głupiego, podarunku od biednego, dobra od wroga, dobrej rady od zawistnego i wierności od kobiety.

11) I w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu // Pamiętaj, by zachować w nieszczęściu spokój ducha.

12) Długa nadzieja – długi smutek.

13) Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej.

14) Dwa rodzaje ludzi nigdy nie będą nasyceni: ci, którzy szukają wiedzy i ci, którzy gonią za bogactwem.

15) Chrystus nie umarł, żeby zbawiać ludzkość, ale żeby nauczyć ludzi, jak się zbawiać nawzajem.

16) Najlepszym z ludzi jest ten, kto dobrze widzi swoje błędy.

17) Dżentelmen nie robi niczego, czego nie można by potem opowiedzieć w czasie obiadu.

18) Rozsądnemu wystarcza znak, głupiemu trzeba pięści.

19) Dżentelmen – to człowiek, który nie rani cudzych uczuć, chyba że umyślnie.

20) Tak jak magnes przyciąga żelazo, tak cierpliwość przyciąga zwycięstwo.

21) Jedynym grzechem jest głupota.

22) Bo jak – w świecie, gdzie wszyscy starają się przeżyć za wszelką cenę – osądzać, tych, którzy decydują się na śmierć?

23) Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.

24) Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia.

25) Eli, Eli, lema sabachthani?

26) Nie chlubą jest uciec przed śmiercią, lecz uśmiechnąć się gdy i ona się do ciebie uśmiecha.

27) Na mój pogrzeb niech nikt nie przyjdzie. Wszyscy będą z tego zadowoleni, a ja najbardziej. Skromność przede wszystkim.

28) Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi.

29) Powiedz im, że miałem wspaniałe życie.

30) Kto nie ma pięknej żony, ten nie ma cnoty męstwa; kto nie ma dzieci, ten nie ma chwały na tym świecie; kto nie ma ich obu, ten nie ma trosk.

31) Cel uświęca środki.

32) Skromnie przyjmować, spokojnie tracić.

33) Buddyzm nie obiecuje, lecz dotrzymuje, chrześcijaństwo obiecuje wszystko, lecz nie dotrzymuje niczego.

34) Kłamca ma zaletę – wyobraźnię.

35) Największą karą dla kłamcy jest nie to, że ktoś mu nie wierzy, ale to, że on sam nie potrafi uwierzyć nikomu.

36) Dla cierpiących najmniejsza radość jest szczęściem.

37) Astronomia zrodziła się z przesądów, elokwencja z ambicji, nienawiści, fałszu i pochlebstwa, geometria z chciwości, fizyka z próżnej ciekawości,

nawet filozofia moralna z ludzkiej pychy. Tak więc sztuki i nauki zawdzięczają swoje powstanie naszym wadom.

38) Ludzie uczą się w 25 procentach od mistrza, w 25 procentach słuchając samych siebie, w 25 procentach od przyjaciół, a w 25

procentach uczy ich czas.

39) Wszystkie pytania były kiedyś natury duchowej. Od początku naszych dziejów duchowość i religię wykorzystywano do wypełnienia luk, z którymi

nauka nie potrafiła sobie poradzić. Wschód i zachód Słońca przypisywano niegdyś Heliosowi i jego ognistemu rydwanowi. Trzęsienia ziemi i fale

pływowe tłumaczono gniewem Posejdona. Nauka udowodniła, że ci bogowie byli tylko fałszywymi bożkami. Wkrótce wszyscy bogowie okażą się

tym samym. Nauka dostarczyła odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, jakie człowiek potrafił zadać. Zostało już tylko kilka i te mają charakter

ezoteryczny. Skąd pochodzimy? Co tu robimy? Jaki jest sens życia i wszechświata?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein

Do tego oczywiście cytaty z mojego podpisu:

"Nigdy ja w szczególności nikomu nie łaję, czołem biję osobom, ganię obyczaje" ks. bp. Adam Naruszewicz

"Na drugiego człowieka należy patrzeć z góry tylko wtedy, gdy schylamy się, aby pomóc mu wstać..."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie w cieniu Pawiaka, trzeba było słyszeć codziennie odgłosy salw, tak, że przestawało się je słyszeć, trzeba było asystować na rogu ulicy przy egzekucji dziesięciu, dwudziestu, pięćdziesięciu przyjaciół, braci lub nieznajomych z ustami zaklejonymi gipsem i oczami wyrażającymi rozpacz lub dumę. Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić. Kazimierz Iranek-Osmecki

Bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika (...) nadejdzie być może dzień, kiedy na nieszczęście ludzi i dla ich nauki dżuma obudzi swe szczury i pośle je, by umierały w szczęśliwym mieście. Albert Camus

W ludziach więcej rzeczy zasługuje na podziw niż na pogardę. Albert Camus

A życie jego – trud trudów,

A tytuł jego – lud ludów;

Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,

A imię jego czterdzieści i cztery.

Adam Mickiewicz

Miałeś, chamie, złoty róg,

miałeś, chamie, czapkę z piór:

czapki wicher niesie,

róg huka po lesie,

ostał ci się ino sznur,

ostał ci się ino sznur.

Stanisław Wyspiański

Dzień czy noc - matko, ojcze - jeszcze ustoję

w trzaskawicach palb, ja, żołnierz, poeta, czasu kurz.

Pójdę dalej - to od was mam: śmierci się nie boję,

dalej niosąc naręcza pragnień jak spalonych róż.

Krzysztof Kamil Baczyński

I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc,

i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło.

Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką.

Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?

Krzysztof Kamil Baczyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

-Duce, przysyła mnie Fuhrer. Jest Pan wolny.

-Wiedziałem, że mój przyjaciel, Adolf Hitler, nie zapomni o mnie.

-Duce, nigdy Ci tego nie zapomnę.

-Herr Reichsleiter, stało się. - Traudl Junge do Bormanna, gdy 30. kwietnia wyczuła zapach prochu koło pokoju Fuhrera.

-Strzelaj w pierś. - Benito Mussolini w ostatnim życzeniu.

-30 kwietnia 1945 roku, Fuhrer popełnił samobójstwo, opuszczając tym samym ludzi, którzy przysięgali mu wierność. Zgodnie z rozkazem Fuhrera, Wy, niemieccy żołnierze, mieliście kontynuować walkę o Berlin, mimo, że brakowało Wam amunicji, a opór w zaistniałej sytuacji był bezcelowy. Każda godzina tej wojny powiększa tylko cierpienia cywilów i przedłuża mękę rannych. W porozumieniu z Najwyższym Dowództwem Armii Czerwonej, zarządzam natychmiastowe zawieszenie broni.

WEIDLING, były dowódca obrony Berlina.

Teraz jestem pewien, że możemy odebrać Japończykom każdą rzecz, którą mają, i że Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych będzie istniał zawsze, bo marines są wieczni.

Niezwykłe męstwo było zwykłą cechą.

Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei

I przed narodem niosą oświaty kaganiec;

A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei,

Jak kamienie przez Boga rzucone na szaniec!

-Nie do mnie strzelacie, lecz do Armii Czerwonej

-Stany Zjednoczone to ostatni kraj, z jakim Japonia powinna walczyć.

-Hitler to mądry facet - Stalin, gdy dowiedział się o Nocy Długich Noży

-Powinienem był rozstrzelać wszystkich oficerów. Jak Stalin. - Hitler podczas oblężenia Berlina w przypływie wściekłości na generałów, gdy dowiedział się o tym, że Steiner nie ma już czym atakować.

-Są jeszcze wierność i odwaga na tym świecie. - Fuhrer, gdy zobaczył w drzwiach bunkra Hannę Reitsch i Rittera von Greima w bunkrze, 24. kwietnia 1945r.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

No to kilka moich:

Si vis pacem, para bellum [kto chce pokoju, niech szykuje się do wojny]

Ducunt volentem, fata nolentem trahunt [chcącego los prowadzi, niechcącego wlecze]

Amicus cognoscitur amore, more, ore, re [przyjaciela poznaje się po miłości, obyczajach, obliczu i czynach]

Homo liber arma gerit [człowiek wolny z bronią chodzi]

Feci, quod potui, faciant meliora potentes [zrobiłem, co mogłem, ci, którzy mogą, niechaj zrobią lepiej]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem. [Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i patrz końca].

Łacina jest świetna, mam mnóstwo sentencji, które ubóstwiam.

Quidquid Latine dictum sit, altum videtur doskonale obrazuje,. co sądzę o tym. :)

Albo i to:

Jakaż radość, gdy do Lublina

Na karkach Moskali wjechał pan Belina

Mówili w Krakowie, Lublinie i wszędzie

Jeszcze nie zginęła, jeszcze jest i będzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
RAmoN   

Witam , założyłem ten temat z ciekawości , jakie są Wasze ulubione cytaty , nie tylko historyczne. Na pewno znacie ich dużo , kierujecie się nimi itd więc może dacie coś od Siebie w tym temacie , może to komuś pomóc. Najlepiej jakby pisać obok kto dany cytat wymyślił. Jeśli temat zbędny , proszę usunąć. Podam parę które rzucają mi się obecnie na myśl :

Umrzeć to nie sztuka , natomiast sztuką jest żyć - tekst piosenki Liroy'a

W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca - Paulo Coelho

Staraj się dojrzeć promyk światła tam, gdzie inni widzą tylko ciemności - Paulo Coelho

Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół - Martin Luther King

Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz - Julian Tuwim

Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał - Stefan Żeromski

Chcę trochę czasu, bo czas leczy rany - Ryszard Riedel

Ten, kto stracił coś, co uważał za swoje, uczy się w końcu, że nic nie jest jego własnością - Paulo Coelho

Pozdrawiam Rafał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

"Kim jest komunista? Jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak nazwać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina".

Edytowane przez Skrzetuski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

"Kim jest komunista? Jest to ktoś, kto czyta Marksa i Lenina. A jak nazwać antykomunistę? To ktoś, kto rozumie Marksa i Lenina".

A autor tych słów, Ronald Reagan, to czytał czy czytał i rozumiał Marksa i Lenina? Bo coś mi się wydaje, że ani to, ani to.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A Ty Samuelu rozumiesz założenia tego tematu? Cytaty, a nie dyskusja nad nimi. Nie zgadzasz się z czymś, to napisz to w odpowiednim temacie (a jeśli takowego nie ma, to załóż), a nie tutaj. Kolejny post taki jak ten powyżej wyleci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A autor tych słów, Ronald Reagan, to czytał czy czytał i rozumiał Marksa i Lenina? Bo coś mi się wydaje, że ani to, ani to.

A kolega czytał i zrozumiał? Bo mnie się zdaje "że ani to, ani to".

A mnie się podoba wypowiedź W. Allena o prognozach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Jeszcze niedawno staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy duży krok naprzód W. Gomułka

Robert Korzeniowski. Najlepszy piechur polskiej husarii! Komentator radiowy po zwycięstwie na olimpiadzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Moje ulubione zawarłam tutaj

A poza tym :

Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchal, niż mówili.

Sokrates

W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Alzheimera. Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z dużymi cycami i starych mężczyzn z twardymi ch.....mi, za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im to jest potrzebne!

~ dr Drauzio Varell, onkolog, brazylijski laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny

- Puchatku, co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?

- Mówię: "co też dziś będzie na śniadanie"?

- Ja mówię: "ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego".

- To na jedno wychodzi. :D

I wiele innych z Kubusia Puchatka :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.