Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jaś Puchatek

Zamieszki w stolicy na Święto Niepodległości 2011 i 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
Przecież właśnie to zrobiła.

Powtarzając ciągle to samo zdanie i polewając ich rozproszony strumieniem z jednej armatki? Kpisz? :rolleyes:

Tylko nie mogła rozpędzać przed naruszeniem prawa.

Blokowanie marszu to właśnie łamanie prawa.

W KW jest na to paragraf, za to dostaje się 14 dni aresztu.

Wspomina o tym Ziemkiewicz w dyskusji, którą przytoczyłem na poprzedniej stronie.

(...)Ziemkiewicz przypomniał, że w Kodeksie Wykroczeń istnieje artykuł 52, który mówi, że: "kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w legalnym zgromadzeniu, podlega karze aresztu do 14 dni".

Art. 52. § 1. (57) Kto:

przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub w przebiegu nie zakazanego zgromadzenia,

zwołuje zgromadzenie bez wymaganego zawiadomienia albo przewodniczy takiemu zgromadzeniu lub zgromadzeniu zakazanemu,

przewodniczy zgromadzeniu po rozwiązaniu go przez przewodniczącego lub przedstawiciela organu gminy,

bezprawnie zajmuje lub wzbrania się opuścić miejsce, którym inna osoba lub organizacja prawnie rozporządza jako zwołujący lub przewodniczący zgromadzenia,

bierze udział w zgromadzeniu posiadając przy sobie broń, materiały wybuchowe lub inne niebezpieczne narzędzia,

- podlega karze aresztu do 14 dni, karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Jakis dokument wydała? Czy słownie zezwoliła?

Bierność wystarczy.

To pomysł, ze mieli brać się tylko za tych z jednej strony dopiero jest chory.

Z całym szacunkiem, ale uczestnicy marszu nie zaczęli burd. Zostali sprowokowani - i to niejeden raz - przez lewicowców. Samo blokowanie marszu było prowokacją, którą należało zetrzeć z powierzchni Warszawy przy użyciu pałek i kul gumowych. Tego policja nie zrobiła.

Bo lewaków miła obowiązek prewencyjnie usunąć? Jedni winni byc uprzywilejowani, drudzy maja byc sekowani?

Tak, miała obowiązek usunąć, jako że Kolorowa Niepodległa łamała prawo.

Jak to bezkarni, skoro wyrok będzie.

Sprawy odroczone do grudnia, wyroku pewno nie będzie.

Uwięzić też można dopiero po wyroku.

Każdego można aresztować na 48 godzin, w tym czasie należy zebrać dowody przeciw niemu i postawić w stan oskarżenia.

Za wykroczenia jest grzywna.

Lub więzienie. Zapraszam do zapoznania się z KW.

obywatela innego państwa traktować inaczej niż miejscowego?

Może dlatego, że ów obywatel innego państwa przyjechał z pałą w ręku, żeby stosować przemoc?

Tomasz

P.S. A nie mógłbyś go wypytać dyskretnie gdzie walnął tą kolbą, że z niemieckiego antyfaszysty wyszła niemiecka antyfaszystka ?

Ja mam ciągle pytanie: jakim prawem ta rzekoma antyfaszystka miała czelność napluć na polski mundur?

Ja rozumiem - walczyć z faszystami.

Tylko niech to robią u siebie (ale tam dostają od nazioli po tyłku, więc odpuszczają), a w Polsce za obrazę symboli narodowych od razu powinno się rozstrzeliwać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Daleki jestem od tłumaczenia kogokolwiek, zawód adwokata mnie nie pociąga.

Uważam za to, że twierdzenie o brutalnej napaści na rekonstruktorów i przelewaniu polskiej krwi przez Niemców w świetle faktów jest zwyczajnym kłamstwem. Kłamstwem jest też informacja o okładaniu kolbą niemieckiej antyfaszystki, na zdjęciach widać faceta (chociaż z długi włosami), który szarpie się z dwoma rekonstruktorami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Każdego można aresztować na 48 godzin

ROTFL, tak to było za komuny.

, w tym czasie należy zebrać dowody przeciw niemu i postawić w stan oskarżenia.

Od kiedy to prokuratura ma obowiazek zakończyć sledztwo w 48 h?

uczestnicy marszu nie zaczęli burd. Zostali sprowokowani

Jedne źródła to potwierdzają. Inne temu przeczą.

Wizja pokojowych baranków zaatakowanych przez żadnych mordu jest taka ...specyficzna.

Ja mam ciągle pytanie: jakim prawem ta rzekoma antyfaszystka miała czelność napluć na polski mundur?

Skoro grupa rekonstrukcyjna, to raczej kostium, niż mundur.

Może dlatego, że ów obywatel innego państwa przyjechał z pałą w ręku, żeby stosować przemoc?

To miejscowy może?

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi sie afera z ubieglego bodaj roku.

Hiszpanski mlody turysta bodaj w Talinie sciagnol narodowa flage z budynku i dla glupiej zabawy robil sobie z nia nieobyczajne zdjecia.Dostal za te dosc niewinne w sumie wyglupy jakiej 2500 euro "nagrody" i 14 dni aresztu.

Swoja droga postawa rekonstruktorow podniosla mnie troche na duchu.Juz ich mialem za straszne pierdoly,a noszenie broni i munduru do odpowiednich zachowan zobowiazuje,nawet jezeli to mundur i bron sprzed stuleci.Bardzo ladnie zreszta Ci panowie wygladaja,co podkreslic wypada.

A dyskusja nad postawa matolkow z Antify jest dosc jalowa.Bo czego tu w sumie oczekiwac od ludzi,ktorzy swym idolem i Antyfaszysta Roku zrobili faceta roznoszacego siusiakiem i celowo tropikalne choroby.Fuj... :wacko:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Widłobrody napisał: Skoro grupa rekonstrukcyjna, to raczej kostium, niż mundur.

Upierał bym się jednak, że jest to mundur historyczny, tak jak to co naszą przy sobie jest bronią historyczną. Można nią zrobić całkiem niehistoryczne dziurki.

Andreas napisał: Ja mam ciągle pytanie: jakim prawem ta rzekoma antyfaszystka miała czelność napluć na polski mundur?

A ja mam pytanie:co chłopcy robili na chodniku, z dala od swojej kolumny? Jakaś niesubordynacja?

Moje "źródło" twierdzi, że tym pluciem też nie tak do końca było jak to panowie przedstawiają, ale zgodzę się, że jest to w stylu tych lewaków. Z podobnymi zachowaniami spotkałem się w Niemczech, dla nich każdy kto nosi mundur jest nazistą. :o

Mariusz 70 napisał: Przypomina mi sie afera z ubieglego bodaj roku.

A mi się przypomniała sprawa sprzed 4 lat. W Gdańsku, koło Dworca Głównego, zaatakowano moich przyjaciół w mundurach Księstwa Warszawskiego. To byli kibole wrzeszczący "Polska, biało-czerwoni" . Tych kiboli też trzeba by rozstrzelać za obrazę munduru/symboli narodowych? Przecież to debile, którzy nie wiedzą co robią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Opluty miał iść jako podoficer poza kolumną, ubezpieczając ją z lewej strony - tak wynika z opisu innego świadka, biorącego udział w marszu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Skoro grupa rekonstrukcyjna, to raczej kostium, niż mundur.

Kostium, to kolega raczy sobie wkładać na karnawał.

Kiedy ja wkładam na siebie mundur US Army, zachowuję się stosownie do powagi i nie hańbię go. Ani nie pozwalam go hańbić.

Choćby ze względu na pamięć o tych, którzy w takim mundurze walczyli i polegli.

ROTFL, tak to było za komuny.

Kolega reprezentuje sobą nadzwyczaj rozwinięty poziom. Gratuluję.

Jedne źródła to potwierdzają. Inne temu przeczą.

Wizja pokojowych baranków zaatakowanych przez żadnych mordu jest taka ...specyficzna.

To, że kolega ma jakieś swoje widzimisię, nie znaczy, że tak musi być.

A dowody stoją w sprzeczności z tą wyidealizowaną wizją, skoro o 12 już zaczęły się pierwsze starcia.

O tym, że kupa lewactwa goni na filmiku na poprzednich stronach chłopaka z flagą, nie wspominam...

Bo przecież to ten faszysta z flagą eskalował nienawiść! Jedyna słuszna flaga to czerwona z sierpem i młotem!

Od kiedy to prokuratura ma obowiazek zakończyć sledztwo w 48 h?

A kto powiedział, że ma zakończyć śledztwo?

Ma tylko przedstawić aresztowanemu określone zarzuty.

Swoją drogą, Widłobrody, potrafisz zręcznie umykać przed odpowiedzią.

Przedstawiłem ci określony paragraf, że za robienie blokad grozi paka i jakoś szybko porzuciłeś ten temat. :)

Harry:

A ja mam pytanie:co chłopcy robili na chodniku, z dala od swojej kolumny? Jakaś niesubordynacja?

Ów rekonstruktor już tłumaczył, co robił i dlaczego.

Jest to w wywiadzie:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/18004-nowa-relacja-o-agresji-lewakow-niemiec-plul-na-polski-mundur-faszystowski-uniform-a-to-byl-stroj-z-powstania-listopadowego

Tych kiboli też trzeba by rozstrzelać za obrazę munduru/symboli narodowych? Przecież to debile, którzy nie wiedzą co robią.

A kto by ich usprawiedliwiał?

Szkoda kuli na takich.

Gdyby ktoś mnie, gdybym był w polskim mundurze, opluł - zabiłbym.

Dlaczego? Bo opluwając tego małego orzełka, opluwa mnie, moją rodzinę, moich przodków, bohaterów, którzy polegli z tym orzełkiem, opluwa swój kraj i opluwa przy tym siebie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
W przypadku zarzutu wykroczenia aresztu się nie stosuje. Niezależnie od narodowości i obywatelstwa sprawcy.

Czyżby sprawcy rzucali na ulice papierki po cukierkach a może załatwiali potrzeby fizjologiczne w publicznym miejscu ?

Bo to są wykroczenia.

Napaść na przechodniów, wszczynanie zamieszek to już poważne przestępstwa a nie wykroczenia.

A może dla baluma czy widłonogiego przestępstwo to dopiero jak kogoś zabiją ?

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Napaść na przechodniów, wszczynanie zamieszek to już poważne przestępstwa a nie wykroczenia.

To już do prokuratury się zwracaj Ryszardzie, jak nie zgadzasz się z zarzutami postawionymi etranżerom. Skoro nie było powodu ani szans, by sąd orzekł tymczasowe aresztowanie, to bardzo dobrze, że o to nie wnosiła.

Przedstawiłem ci określony paragraf, że za robienie blokad grozi paka i jakoś szybko porzuciłeś ten temat.

A czego oczekujesz? Potwierdzenia. Owszem. Jest taki paragraf. Istoty sprawy: nie było podstaw wnosić o aresztowanie do czasu rozprawy - nie zmienia.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

ROTFL, tak to było za komuny.

Od kiedy to prokuratura ma obowiazek zakończyć sledztwo w 48 h?

Jeśli dobrze pamiętam:

Policja, wedle swojego uznania, może zatrzymać każdego na 48h.W ciągu owych 48h ma obowiązek przekazać podejrzanego do dyspozycji sądu lub zwolnić. Sąd ma bodajże 24h od przekazania, na wystawienie aktu oskarżenia i ewentualne ograniczenie wolności albo inne rozwiązania.

A w tej sytuacji oznacza to, że organy muszą zebrać materiał wystarczający do wystawienia aktu oskarżenia w czasie gdy podejrzany siedzi w celi, jeśli nie zdążą, to raczej muszą go z tej celi wypuścić.

Może też warto zwrócić uwagę, że jednak regułą działania Policji jest prowadzenie śledztwa "cichego", aby zebrać wystarczający materiał dowodowy i dopiero wtedy zwrócić się o akt oskarżenia i wpaść do mieszkania podejrzanego z okrzykiem na K, a okrzyk ów nie brzmi Krowa, Koń ani Kanada.

Edytowane przez Smardz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Sąd ma bodajże 24h od przekazania, na wystawienie aktu oskarżenia i ewentualne ograniczenie wolności albo inne rozwiązania.

A w tej sytuacji oznacza to, że organy muszą zebrać materiał wystarczający do wystawienia aktu oskarżenia w czasie gdy podejrzany siedzi w celi, jeśli nie zdążą, to raczej muszą go z tej celi wypuścić.

Przecież złapanie przestępcy na gorącym uczynku powinno wystarczyć ?

No i co innego teoria a praktyka-takiego Kluskę, za to tylko że nie dawał łapówek prominentym politykom przymknięto na kilka tygodni czy też miesięcy bez żadnych podstaw.

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Policja, wedle swojego uznania, może zatrzymać każdego na 48h.

Na szczęście nie. To za PRLu tak mogli postąpić. Obecnie muszą mieć uzasadniony powód by zatrzymać. Nieuzasadnione zatrzymanie można zaskarżyć i żadać odszkodowania.

Kostium, to kolega raczy sobie wkładać na karnawał.

Jak by nie patrzeć, to był przebieraniec. Jak włożysz mundur ułana z czasów księstwa, to się nim nie staniesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A czego oczekujesz? Potwierdzenia. Owszem. Jest taki paragraf. Istoty sprawy: nie było podstaw wnosić o aresztowanie do czasu rozprawy - nie zmienia.

Poprzednio twierdziłeś, że nie można prewencyjnie aresztować blokujących...

Tylko nie mogła rozpędzać przed naruszeniem prawa.

Bo lewaków miła obowiązek prewencyjnie usunąć? Jedni winni byc uprzywilejowani, drudzy maja byc sekowani?

... i że za wykroczenie uwięzienie nie grozi:

A im i tak więzienie nie grozi. Za wykroczenia jest grzywna. Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie można wystąpić, gdy mamy do czynienia z zarzutami przestępstwa. Tu zarzuty dotyczą wykroczenia.

W przypadku zarzutu wykroczenia aresztu się nie stosuje.

No popatrz, a jednak KW mówi co innego. :)

Jak by nie patrzeć, to był przebieraniec.

Nazywanie rekonstruktorów ''przebierańcami'' to zniewaga.

Jak włożysz mundur ułana z czasów księstwa, to się nim nie staniesz.

Co automatycznie nie oznacza tego, że można lekceważyć lub pozwolić na lekceważenie polskiego munduru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

(...)

Zaś takie rzeczy, jak spraszanie niemieckiego lewactwa, zakrawa na zdradę.

I - jak powiedział ciekawy - cała ''antyfaszystowska'' hołota powinna odpracować szkody, jakie wyrządziła, przy okazji korząc się w worach pokutnych, w myśl hasła Arbeit macht frei, co doskonale by pasowało do niemieckich Kameraden, opluwających polskie mundury.

Hańba!

(...)

Niemieccy przyjaciele, którzy przybyli ratować nasz kraj przed faszyzmem.

Szkoda, że nie robią tego u siebie.

Może dlatego, że tam dostają mocno w d...?

(...)

I na koniec taka dygresja: gdyby w USA ktoś opluł rekonstruktora w mundurze z czasów WW II, zostałby z miejsca zlinczowany.

Nie sądzę co do linczu.

Zapraszanie prawicowych nie byłoby już zdradą?

Zapraszać mam prawo każdego i wara państwu i jego organom z jakiego powodu.

inną sprawą jest, że niemieccy towarzysze wprost powiedzieli (na konferencji po zajściach) przybyliśmy by protestować i blokować.

Jakoś nie wyobrażam sobie jak można zablokować legalny pochód?

Tylko łamiąc prawo...

Szkody jak mniemam winni odpracować również Ci prawicowi przedstawiciele co rzucali kamieniami?

Nieprawdaż...

Poczytajmy co pisze jeden z najwybitniejszych felietonistów w kraju i honorowy patron marszu:

http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2011/11/12/marszu-nie-mozna-nie-wspierac/

http://www.rp.pl/artykul/751204.html

Najwybitniejszy?

Miałkość prawicy się tu objawia... a co z "Kisielem"?

Kolega Widłobrody pisał o sprawności policji... względem zabezpieczania mienia czy jego gaszenia?

Zdaje się, że policja ma inne zadania, a zwarty oddział winien inaczej reagować wobec przewracania samochodu i jego podpalenia - ale może kolega Widłobrody posiłkował się opiniami ekspertów to z chęcią wysłucham...

I taka bomba; w którą trudno mi uwierzyć; dwóch fotoreporterów i jeden członek... powiedzmy "administracji wewnętrznej" pośród ludzi podpalających samochód TVN24 rozpoznali (niezależnie od siebie) funkcjonariuszy policji!?!? Ale jakby co: odpalam temat przed mediami...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.