Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro są przeciw multikulturowości i widzą w tym patriotyzm, to jak ktoś nie jest skinem, czyli reprezentuje inną kulturę (np. ja, bo skinem nie jestem i wspólnych elementów naszych kultur jest niewiele), jest dla skina wrogiem i niepatriotą?

Utopijność multikulturowości to teza skinów czy Lancastra? Jaka z multukilturowości utopia, skoro istnieje od czasów przedhistorycznych?

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bruno dalej nie widze odpowiedzi na temat prymitywizmu ubioru? Przyklady firm podalem,beda dalsze,nawet zerkniemy do sklepow,wiec materialu jest dosyc.

Moze wiec tym razem Three Stroke,firma co to skinheadow z prawicy ubiera:

http://www.three-stroke.co.uk/index.html

Tez nic prymitywnego nie widze.Sporo odnosni do ruchu modsow,zreszta tradycyjnie ze skinheadami powiazanego.Ale chyba w tym wypadku nie przez przypadek bo wlascicielami sa obywatele brytyjscy wloskiego pochodzenia.Stad sluszna duma z tych wszystkich Vesp i Lambrett.

Niestety zalozenia "ze nalezy dokopac obcym..." w tym ruchu brak.Skad takie zalozenie wziales? Istnieja jakies wytyczne w temacie? Pierwsze slysze :huh: Watpie tez czy np.chlopcy ze Slade(jak najbardziej szkoccy patrioci)strzygli glowy i grali na gitarach,aby im kopanie kogos lepiej wychodzilo.Dosc smiala koncepcja,do ktorej trudno sie po prostu odniesc.Ubior pochodzil po prostu z tradycji srodowisk robotniczych,stad buty,szelki,plaszcze donkeya.A glowy chlopcy golili w odroznieniu od hipisow,ktory to ruch byl im calkowicie obcy i srodowiskowo i ideologicznie.W czym moga w czasie bojki pomagac szelki? :huh: Bic sie bili i to od malego.Niekoniecznie ideowo,wystarczylo byc z tego a nie innego osiedla czy szkoly.Sprawa zupelnie normalna w robotniczym srodowisku.

Prezentowalismy tu tworczosc Daniela Landy.Nacjonalisty i nie tylko zwyklego skinheada,ale wrecz osoby,ktora ten ruch w Czechach ksztaltowala.Jestes mi w stanie wskazac gdzie nawoluje Daniel Landa do "dokopywania obcym"?Nie sadze tez ze chodzi lysy,aby skuteczniej bic ludzi na ulicy.

No i wreszcie mowimy o ruchu muzycznym,ktorego czlonkowie nie tworza partii politycznych,ale wlasnie w muzyce wyrazaja swe bardzo rozmaite zreszta poglady.Bez muzyki jednym slowem,ani rusz.

Swoja droga np.punckowe Po Prostu ma kawalek "Napier... dyskomana",ale przypisywanie temu ruchowi programowej ideii bicia ludzi wychodzacych z dyskotek jest chyba malo powazne.

A skoro o histori mowa to warto blizej zaprezentowac pewnego pana,bo zrobilem to wczesniej malo solidnie niestety.Bedzie to zarazem odpowiedz i na wczesniejsze pytanie, czy istnieja skinheadzi po 50-tce.

Laurel Aitken urodzil sie na Kubie,w dziecinstwie wyemigrowal na Jamajke,a pozniej trafil do Londynu.Byl jak najbardziej jamajskim patriota,propagatorem kultury swego przybranego kraju i pierwszym artysta(jeszcze przed Bobem Marleyem!!!),ktory rozpropagowal ja w skali swiatowej.Cale zycie walczyl tez o integracje kulturowa egzotycznych emigrantow w Wielkiej Brytanii.Pietnowal zjawisko tworzenia gett i sam najlepszy przyklad asymilacji w londynskim srodowisku dawal.Byl tez jednym z ojcow muzyki ska i jej obecne oblicze wiele mu zawdziecza.Wreszcie do sedziwego wieku swego "skinostwa" sie nie wstydzil absolutnie,chodzil w szelkach i Fredzie Perrym,a temat tej subkultury byl stalym elementem jego tworczosci.Zmarl niestety w 2005 roku,spedzajal do konca zycia czas na koncertach i piciu piwa z lysymi dzentelmenami.Czy byl to dobry srodek na zramolenie? Chyba niezly,szczerze powiedziawszy, bo dozyl wieku pieknego,czego i nam wszystkim zycze.Jego wklad w kulture i dzialalnosc spoleczna docenily wladze Londynu fundujac epitafium w postaci pamiatkowej tablicy.Szkoda,ze nie pamietalo w rownym stopniu o integracyjnej dzialalnosci owego dzentelmena wielu kolorowych emigrantow w tym miescie, dajac ostatnio uliczne spektakle zdziczenia obyczajow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Panowie, temat powoli przestaje mi się podobać. Coraz mniej merytoryki, coraz więcej wojenek podjazdowych. Jeśli uczestnikom tej dyskusji zależy na kontynuowaniu tego wątku, to sugerowałbym wyjaśnienie sobie pewnych spraw poprzez PW, a nie na forum publicznym. Jeśli w wątku tym nie zauważę zmiany na lepsze, zwyczajnie zamknę go.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skoro są przeciw multikulturowości i widzą w tym patriotyzm, to jak ktoś nie jest skinem, czyli reprezentuje inną kulturę (np. ja, bo skinem nie jestem i wspólnych elementów naszych kultur jest niewiele), jest dla skina wrogiem i niepatriotą?

Utopijność multikulturowości to teza skinów czy Lancastra? Jaka z multukilturowości utopia, skoro istnieje od czasów przedhistorycznych?

Oczywiście Balum :) świadczy o tym los Neandertalczyka i człowieka z Crô-Magnon , wspólnie tworzyli radosne komuny , a ochoczo się samicami dzielili :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Neandertalczyka i człowieka z Crô-Magnon

Pudło Yorku. To dwa odrębne gatunki. Chyba, że znasz info, o społeczności tworzonej przez oba te gatunki. Nijak przykład na multikulturowość. A takich przykładów już w prehistorii mamy sporo.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pudło Yorku. To dwa odrębne gatunki. Chyba, że znasz info, o społeczności tworzonej przez oba te gatunki. Nijak przykład na multikulturowość. A takich przykładów już w prehistorii mamy sporo.

A sijur Mości dobrodzieju :)

Na Atlantydzie multiculti była doktryną obowiązującą , a wracając do właściwej prahistorii , to Czopek I cesarz Cro Manczykow wolał .... więcej Neandertalczykow nam trzeba ...., obgryzając czaszkę ostatniego :lol: :lol: :lol:

A tak poważnie jakieś dowody na poparcie twoich oryginalnych tez :blink: i co maja skinheadzi do prahistorii ??? :B):

zapewne znowu nie rozumiesz tematu :o

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jako,ze prezentowalem pana Aitkena to chyba warto teraz pokazac dla rownowagi nieco skinowskiego krytycyzmu wobec masowej emigracji i zwiazanych z nia zjawisk.Bedzie to zarazem przyklad,ze wykonawcy muzyki RAC wcale nie musza tworzyc kawalkow o niskiej wartosci artystycznej.Ta pani jest chyba najlepiej to udowadnia.Moim skromnym zdaniem spory talent,.A wiec zacznijmy od problemu imigracyjnego:

A tu ta pani na zywo.Mozna wiec sobie zobaczyc jak wygladaja koncerty przez skinheadow organizowane:

Co do polskiego Legionu.Faktycznie dobry przyklad politycznego rocka z prawej strony.Ja jednak sluchac wokalnych popisow Tomka Kostyly sily nie mialem absolutnie.Po prostu falszowal jak opetany i jednej frazy nie potrafil wykonac poprawnie.Kakofonia straszliwa jednym slowem.Mam jednak pytanie zwiazane z tym utworem.Moze ktos z Was wie jakim to filmem jest piosenka ilustrowana.Widzialem go dawno temu w polskiej TV,naprawde swietny historyczny film o szuanach.

http://www.youtube.com/watch?v=2lNx8CWABPI

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
A tak poważnie jakieś dowody na poparcie twoich oryginalnych tez

Przykład pierwszy z brzegu. Jak na gockim cmentarzysku na lubelszczyźnie mamy też groby wandalskie, to nie jest to dowód multikulturowości? Starszych tez jest wiele.

i co maja skinheadzi do prahistorii

Sam ruszyłeś temat rzekomej utopijności mulituklurowości i zainteresowałeś się sprawą, jak to drzewiej bywało.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jest oparty na ww zasadach niechęci do imigrantów , i chęci walki ( niestety ulicznej ) z ww , przez długi czas lansowano utopijne idee "multiculti " odstępstwo od nich w ramach oficjalnych partii parlamentarnych było niemile widziane , wiec powstał ruch skinhead's oddolna inicjatywa walcząca na ulicach z przemocą kolorowych gangów w obronie tak niepopularnego pojęcia jak "patriotyzm " .

Dziękuję ślicznie, mam już zatem w temacie pewną jasność. Uzasadnienie co prawda może być przez niektórych uznane za nieco kontrowersyjne, wszakże SA także walczyła na ulicach w obronie narodu niemieckiego, m.in. przed różnymi gangami, w warunkach niezdolności systemu demokratycznego do poradzenia sobie z problemem - ale idea przewodnia jest dla mnie jasna.

Niestety zalozenia "ze nalezy dokopac obcym..." w tym ruchu brak.Skad takie zalozenie wziales? Istnieja jakies wytyczne w temacie?
ale przypisywanie temu ruchowi programowej ideii bicia ludzi wychodzacych z dyskotek jest chyba malo powazne

No to zauważam pewną niezgodność wypowiedzi Kolegów, nieco bardziej życzliwie nastawionych do dyskutowanego zjawiska. Ale to już, jak przypuszczam, wyjaśnicie sobie w dalszej dyskusji.

Bruno dalej nie widze odpowiedzi na temat prymitywizmu ubioru? Przyklady firm podalem,beda dalsze,nawet zerkniemy do sklepow,wiec materialu jest dosyc.

Fakt, że bogatsi noszą markowe ciuchy, nie zmienia założeń "polityki odzieżowej" grupy. Czarne, brunatne, zielone (Brazylia) koszule były też zapewne dziełem mniej lub bardziej znanych krawców.

Tu z założenia ubiór miał być prymitywny, podporządkowany idei, na której oparty jest ruch - patrz wyżej.

Pozwolę sobie Kolegom serdecznie podziękować już za tą dyskusję, jakieś pojęcie np. "o skinowskim krytycyzmie wobec masowej emigracji i związanych z nią zjawiskach" już mam, a muzyką skinheadów i przykładami fascynacji nią jestem bardzo średnio zainteresowany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie Kolegom serdecznie podziękować już za tą dyskusję, jakieś pojęcie np. "o skinowskim krytycyzmie wobec masowej emigracji i związanych z nią zjawiskach" już mam, a muzyką skinheadów i przykładami fascynacji nią jestem bardzo średnio zainteresowany.

No to , Szczęść Boże :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancasterze znalazles cos moze na temat tego filmu o Wandeii?

No to moze nieco o inspiracjach muzycznych.Tych patriotycznych oczywiscie.Roznie bywa ,bo i gen.Jaruzelski jak wczesniej pokazywalem natchnieniem tu bywal,albo tez wlasnie zryw szuanow.

Zespol Polska tez niezwykle popularny na przelomie lat 80-90tych,siegal jednak np.po poezje Broniewskiego:

Wysmienity szwedzki zespol Ultima Thule,inspiracji szuka glownie w historii,przyrodzie czy mitologi skandynawskiej.Grupa w swym kraju niezwykle popularna,w mediach czesto prezentowana,a plyty leza we wszystkich muzycznych sklepach.

http://www.youtube.com/watch?v=-IEAOytwmQ4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=xSvmpoa0VfE&feature=related

Trafiaja sie jednak i takie klasyki:

http://www.youtube.com/watch?v=nV2aJ1tuC6M&feature=related

A tu dowod ,ze i nacjonalisci o jamajskich korzeniach subkulturowych pamietaja i wcale sie ich nie wstydza.

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ubioru ciag dalszy.Najwiekszy chyba tego typu sklep w Hiszpanii-madrycki Rivendel.

Mozna kupowac tam tradycyjnie,czyli bezposrednio w sklepie lub za posrednictwem internetu.

http://www.rivendelmadrid.es/shop/

Strona bardzo profesjonalnie opracowana.Podzial na panow,panie,outlet i nowosci.W ofercie m.in marki:Adidas,Alpha,Fred Perry,Merc,Dr.Martens,Lambretta,Pringle,Puma,Henri Lloyd.Tylko dla panow ok.600 artukulow od zabawek i breloczkow po meskie garnitury.

A dla serio zainteresowanych subkulturami, hiszpanska strona -Cultura Skinheads:

http://skinheadcultura.blogspot.com/2010/11/rivendel-madrid.html

Bardzo ladnie zrobiona.Oprawa muzyczna w tle.Autorzy polityka jako taka,raczej sie nie zajmuja,a interesuje ich propagowanie samego ruchu w jego muzyczno tradycyjnej czy patriotycznej formie.Nawolywan do bicia emigrantow nie stwierdzilem ;)

Podzial na dzialy:

-strona glowna

-historia ruchu skinheads

-skingirls

-wywiad ze skinheadem

-komunikaty

-koncerty

-recenzja filmu "This is England"

-ciekawostki

-zdjecia

-muzyka

-video

-you tube

-ziny

Mozna znalezc sporo ciekawostek,a dyletanci w temacie zapewne ze zdziwieniem znajda tam i takich oto skinheadow,bo i Zydzi tez sie w tym ruchu sie znajduja.Co wiecej jak widac Zydzi religijni i swej historii wcale sie niewstydzacy.

http://skinheadcultura.blogspot.com/search/label/Im%C3%A1genes

Dla nadgorliwych wyznawcow polit-poprawnosci w dole stronki cytaty prawne i konstytucyjne pelna legalnosc publikowanych materialow potwierdzajace.Jezyk hiszpanski,brak opcji tlumacza.

Skoro juz o Hiszpanii mowa to zobaczmy muzyczne inspiracje w tym kraju:

Tu np.grupa Dyvision 250 protestuje przeciwko bombardowaniom Belgradu przez sily NATO:

http://www.youtube.com/watch?v=h_DSHQfZWfU

Sa tez oczywiscie tematy zwiazane z ojczysta historia:

http://www.youtube.com/watch?v=5mKQSzX2mhE&feature=related

Sa tez jawne deklaracje polityczne.Np."Czerwoni?Nie, dziekuje".

Edytowane przez Mariusz 70

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać Mariuszu , ze piosenki po hiszpańsku brzmią wyjątkowo twardo , i ten język zaskakująco dobrze pasuje do muzyki skins , a pisze to osoba wybitnie uprzedzona do wszelkich języków romańskich - poza lektoratem z łaciny żadnego romańskiego języka się nie nauczyłem :( , wiec uważam je za zupełnie mi obce :unsure:

Widujesz w słonecznej Hiszpanii przedstawicieli tego ruchu ? czy tez zupełnie zniknęli z ulic Zzapaterolandii :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

W starej piosence When Johny comes marching home, możemy usłyszeć frazę "we'll all feel gay when Johny comes marching home". Ja wiem, czy to takie prawicowe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.