Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
machu123

Forum Historyczne - historyk.eu

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

A jak to było z tym kasowaniem treści forum przez Kolegę ?

Jeżeli Kolega wycinał taki numer, to się Adminowi nie dziwię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

OK, jak zwykle musiałem namieszać i nie zauważyłem tematu. Jak oceniacie rozwój forum?

Forum się rozrosło, może przetrwa. Lecz, uważam, że poziom dyskursu na poziomie liceum. Jak można powoływać się na podręcznik dla szkół gimnazjalnych, w dyskusji o dynastii Piastów?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
machu123   

Tak, tylko wiesz, nie mogę określić dla kogo jest forum i kto tam może się rejestrować. Owe forum jest dla wszystkich, a to, ze kolega ma małe doświadczenie to nie moja wina(z nami się doszkoli) spokojnie.

Edytowane przez machu123

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Byłam kilka razy z ciekawości zobaczyć jak temu nowemu forumowi idzie.

Ale po poczytaniu dla przykładu ciekawej wymianie dań na shoutbox-ie (miedzy innymi miedzy moderatorami) do wniosku doszłam, że za stara jestem na nie. ;p Nie wiem, jak na dziś jest, ale wydaję mi się, że to generalnie powinno być widoczne dla zarejestrowanych- nie każdy godzien jest dostępować tego zaszczytu. ;p

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jesteś twórcą forum i nie wiesz dla kogo jest przeznaczone?

Dziwna to maniera w szukaniu swego odbiorcy i uczestnika.

Każde (ogólnodostępne) forum jest dostępne dla wszystkich, co nie znaczy by moderacja (jak i administracja) nie czuwała nad tym by dyskusja nie był jałowa, jak i zasadnym jest by ingerowała w jej poziom.

Wreszcie nie można pisać, że ostatni Jagiellonowie jako władcy elekcyjni mieli mniejszą możliwość ingerowania w zakresie przyznawania tenut... nieprawdaż?

"Vademecum maturalne" jako jedno z trzech źródeł co do powstania ZPA?!?

To nie wiem jak mogłem pominąć te dzieła w stosownych tematach na tym forum, zwłaszcza w dyskusji z Bruno i w dyskusji z FSO.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
machu123   

Hmmm, dziwne. Jak to nie wiem dla kogo jest przeznaczone forum? Czy aby Ciebie nie poniosło. Powiedzialem forum przeznaczone dla wszystkich, a użytkownikowi puella chodziło o widoczność sb( czyli shoutbox'a jeżeli wiesz oczywiście co to jest) dla niezarejestrowanych.

Edytowane przez machu123

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że kolega w pierwszym swym zdaniu popełnia błąd gramatyczny i logiczny.

Dziwnym jest to, że nie pojmuje, iż na forum historycznym wychodzimy daleko dalej poza ramy "Vademecum...", choćby sięgamy do źródeł i w zakresie tego materiału czynimy spór.

Vide:

Powstanie burskie polityczne tło i konsekwencje wystąpienia S. Moritza

Wojny burskie 1880-1902 #16 Użytkownik nie jest zalogowany FSO

Cecil Rhodes

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zabronić nie... moderator winien skłonić użytkowników by sięgnęli po dalsze i głębsze opracowania i źródła, od de Weta do Leśniewskiego.

Tak czyni na naszym forum; niezależnie, że raczej w oparciu o literaturę, która jest mu bliska ideowo; Bruno poddając pod dyskusję różne tytuły - to jest ewentualne zarzewie dyskusji.

Jakie jest zarzewie dyskusji jest na podstawie materiałów zebranych z wiki, podręczników itp.?

Znikome.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Secesjonisto ! Czy nie za wysokie wymagania stawiasz ? Forum, które się rodzi musi wejść w jakąś niszę użytkowników, inaczej zniknie. Jeżeli jest nisza tych, którym te źródła pasują, może w niej zaistnieje. A tak to co ? Mają gonić i dublować historię.org albo historyków ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nisza... w postaci: pogadajmy co było w ostatnio wydanym repetytoriom i vademecum, a dokładniej skopiujmy ich treść?

Faktycznie... nisza.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.