Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mironi

Czy bogowie Greccy i Egipscy, jako ludzie żyli na ziemi?

Rekomendowane odpowiedzi

mironi   

Wpierw chciałem podziękować za każdą opinię zwłaszcza Martinusowi, gdyż na wiele mych szczegółowych pytań uzyskałem odpowiedź.

Ot, taki spam anty-religijny,

Dlaczego anty-religijny ?

Wcale tak nie uważam, gdyż to co w religii jest prawdą, cenie, szanuję, a już zapewne nie jestem tego anty.

nawet napisałem kiedyś:

ktoś ze względów religijnych może wierzyć w Boga i ja nie uważam tego za zacofanie,

Zatem skąd użytkownik mironi wie co potrzebne jest w zaświatach?

Nasuwa się odpowiedź - bo jest bogiem.

Ja nie wiem czego człowiek potrzebuje],w zaświatach

ale wiem czego człowiek nie potrzebuje w zaświatach .

W przypadku Faraona, on fałszywy Bóg się pomylił,

a ja zwykły człowiek w jednej szczegółowej kwestii potrzeby składania do grobu rzeczy codziennego użytku, się nie pomyliłem.

Np. wiem że Faraon nie potrzebował, tego co po śmierci mu się nigdy nie przydało,

a z czasem zostało rozkradzione.

Tez o tym pisałem:

Otóż Faraon jak i wielu innych Faraonów, budowali sobie dla siebie grobowce, olbrzymie piramidy, i uważali je za "domy zmarłych", dlatego popełniając błąd ( a dokładnie myląc się ) umieszczali do swych grobów nie tylko złoto, ale i wszystko, co było im niezbędne do życia na tym świecie.

Jest to błędne spojrzenie typowego człowieka, a nie Boga.

Dziękuję.

.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pomylił się kolega... w logice.

Skoro kolega wie, zatem: czego nie potrzebował, proszę nam udowodnić i wskazać skąd kolega to wie, bliższe źródła tej ezoterycznej wiedzy?

Przy okazji: w dyskusji proponuję cytować źródła z epoki, chociaż jedno.

Na innych forum nie skończył się ban?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

I tak to żenujące widowisko trwa nadal. Co prawda secesjonista ma nadal nad tym spektaklem kontrolę, ale popis indolencji mironiego trwa nadal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Użytkownik mironi twierdzi, że faraonowie nie byli bogami

cytat:

Faraon, mimo że był bałwochwalcą, był także człowiekiem wiary, lecz postrzegał on swojego boga jako środek do zaspokajania potrzeb. Jego bóg istniał dla niego. Miał boga, który niósł go, boga na własny użytek, który miał spełniać życzenia faraona i zapewniać mu przeżycie.

Ale Jakub przyjął na siebie inną postawę wobec swojego Boga. Nie żądał, by Bóg utrzymywał go przy życiu, lecz przyjął na siebie ufność dla Boga. Bóg Jakuba nie jest narzędziem do zaspokajania ludzkich potrzeb, Jakub pojmuje człowieka i cały świat jako istniejące po to, by służyły Bogu.

To jest różnica pomiędzy wiarą prawdziwą a wiarą bałwochwalczą lub według słów Mędrców wiarą w imię jej samej i nie w imię jej samej. Taka jest różnica wiary pomiędzy Wybranym spośród Praojców Jakubem, który miał sen, a faraonem, królem Egiptu, który również miał sen.

http://smkoszalin.chs.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=105&Itemid=30

Bałwochwalstwo, idolatria (gr. eidolon - obraz lub posąg, latreia - kult) – grzech w religiach abrahamowych polegający na oddawaniu czci fałszywym bóstwom (bożkom). W szerszym sensie: przywiązywanie nadmiernej wagi do spraw doczesnych kosztem Boga.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%82wochwalstwo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Przykro mi to stwierdzić ale większych bzdur w kontekście historii starożytnego Egiptu nie czytałem. Oczywiście wersja żydowska jest interesująca, chociaż opieranie się na gojowskiej stronie jest co najmniej dziwne, co nie zmienia faktu że całość ma niewiele wspólnego z rzeczywistą oceną faraonów. Szczególnie tych, wspominanych przez Talmud. Ówcześni Żydzi literalnie byli wrogami Egiptu, przez co ich ocena jest nazbyt subiektywna i fałszywa.

Edytowane przez amon

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Obawiam się że po prostu w dyskusji tej się nie rozumiemy.

Jeśli chodzi o Faraona,

to po prostu ja jedynie chciałem stwierdzić że tak naprawdę nie był to Bóg, a był to człowiek.

Chodzi teraz nie o fakty historyczne, czy opinie tamtejszych pokoleń, ale tylko i wyłącznie chodzi o naszą, współczesną opinię, o prawdę, o nasz punkt widzenia.

A jeśli chodzi o temat ,,zacofania”,

to z racji że moje przykłady zacofania, ogólnie nie sprawdziły się, prosiłem wcześniej o ukazanie kogoś kogo moglibyśmy nazwać „zacofanym”, i okres który moglibyśmy nazwać tak samo.

W końcu wyraz ,,zacofanie”, czegoś i kogoś dotyczy.

.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak to nikt nie podał?

W poście numer 105 podałem przykład osoby zacofanej, jako posługującej się kategoriami ahistorycznymi, co to przykłada do przeszłości miarę współczesną i przez taki pryzmat: naszych aktualnych pojęć i wyobrażeń ocenia dawne dzieje.

"Chodzi teraz nie o fakty historyczne, czy opinie tamtejszych pokoleń, ale tylko i wyłącznie chodzi o naszą, współczesną opinię, o prawdę, o nasz punkt widzenia".

Fakty są faktami i nie potrzebują przymiotników.

Z ciekawości na czym polegają fakty nie-historyczne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Obawiam się że po prostu w dyskusji tej się nie rozumiemy.

Jeśli chodzi o Faraona,

to po prostu ja jedynie chciałem stwierdzić że tak naprawdę nie był to Bóg, a był to człowiek.

To ja stwierdzę że to czy faraon był bogiem, czy był tylko uznawany za boga też nie ma większego znaczenia, bo bóg czy bogowie są dziełem ludzkiej wyobraźni, strachu i niezrozumienia otaczającej ich rzeczywistości. Szczególnie podatni na tą ułudę są ludzie z wysokim poziomem serotoniny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

A jeśli chodzi o temat ,,zacofania”,

to z racji że moje przykłady zacofania, ogólnie nie sprawdziły się, prosiłem wcześniej o ukazanie kogoś kogo moglibyśmy nazwać „zacofanym”, i okres który moglibyśmy nazwać tak samo.

W końcu wyraz ,,zacofanie”, czegoś i kogoś dotyczy.

Jak to nikt nie podał?

W poście numer 105 podałem przykład osoby zacofanej, jako posługującej się kategoriami ahistorycznymi, co to przykłada do przeszłości miarę współczesną i przez taki pryzmat: naszych aktualnych pojęć i wyobrażeń ocenia dawne dzieje.

Użytkownik mironi twierdzi, że faraonowie nie byli bogami (czy też byli zacofani) albowiem w swych ceremoniach pochówku nakazali gromadzić materialne przedmioty mające im służyć w zaświatach.

Ma to być dowód na zacofanie danego społeczeństwa.

Zastanówmy się nad tym zatem.

Kto ma wiedzę o tym co potrzebne jest bogom w zaświatach?

Najszybciej nasuwa się myśl, że Ci którzy tam przebywają... czyli bogowie.

Zatem skąd użytkownik mironi wie co potrzebne jest w zaświatach?

Nasuwa się odpowiedź - bo jest bogiem.

Sugerowanie w XXI wieku iż jest się bogiem uważam za cokolwiek... zacofany ogląd swej osoby.

Zatem mironi jest zacofany.

Ja nie twierdzę że jestem Bogiem, i pewne spostrzeżenia na temat fałszywej Boskości Faraona równie ukazałem wcześniej:

Ja nie wiem czego człowiek potrzebuje],w zaświatach

ale wiem czego człowiek nie potrzebuje w zaświatach .

W przypadku Faraona, on fałszywy Bóg się pomylił,

a ja zwykły człowiek w jednej szczegółowej kwestii potrzeby składania do grobu rzeczy codziennego użytku, się nie pomyliłem.

Np. wiem że Faraon nie potrzebował, tego co po śmierci mu się nigdy nie przydało,

a z czasem zostało rozkradzione.

Tez o tym pisałem wcześniej:

Otóż Faraon jak i wielu innych Faraonów, budowali sobie dla siebie grobowce, olbrzymie piramidy, i uważali je za "domy zmarłych", dlatego popełniając błąd ( a dokładnie myląc się ) umieszczali do swych grobów nie tylko złoto, ale i wszystko, co było im niezbędne do życia na tym świecie.

Jest to błędne spojrzenie typowego człowieka, a nie Boga.

Skoro mnie zarzucono że jestem zacofany bo uznaję siebie za Boga, zatem z tej mniemanej mojej Boskości zostaję oczyszczony z racji że nie uznaje siebie za takiego.

Natomiast w taki sposób traktując znaczenie określenia ,,zacofanie”, moglibyśmy zarzucić Faraonowi że był zacofany, jednak ja uważam że Faraon tylko CHCIAŁ by być Bogiem ale życie uświadamiało go że to nie jest prawdą, dlatego prędzej samych ludzi którzy uwierzyli w to że Faraon był Bogiem, nazwał bym „zacofanymi”.

Lecz o podanie przykładu zacofania zarówno w ludziach jak i w okresach proszę Was forumowiczów.

Dziękuję.

.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Skąd kolega wie: czego nie potrzeba w zaświatach?

Wiem że ja po śmierci nie potrzebuje np. panierowanego kotleta schabowego. :eat:

Nie potrzebuje go bo kotlet się szybko psuje, a moje ciało z czasem zamienia się w popiół, zatem popiołowi panierowany kotlet schabowy jest zbędny, czyż nie? :chef:

Faraon równie po swej śmierci nie potrzebował złota ani przedmiotów codziennego użytku, a to z tego względu że była by to bajka.

Ale Faraon w tym kontekście miał myśli zacofane, a już fakt że był Bogiem, jest tylko bajką, bo jakże Bóg by mógł nie wiedzieć tak oczywistych rzeczy, i nawet nie przypuścił że bogactwo to zostanie mu z grobu wykradane........

a poza tym Bóg nie musiał by sobie za życia przygotowywać materialnych rzeczy …......................... nie no naprawdę ktoś pragnie bym i tak proste podstawy wytłumaczył ? :horse:

Ja jasno o pewne podstawy poprosiłem.

Zadałem na forum pytanie inteligentnym ludziom, bo ze względu na niższą wiedzę chciałem się dokształcić. :book:

Dziękuję.

.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
3331   

Bogowie egipscy mnie osobiście się bardziej podobają ,są lepsi od greckich. Wedługd mnie jest większe prawdopodobieństwo, że egipscy żyli ok. IV tysiąclecia p.n.e. (oczywiście yo też może być fikcja, ja w to w 100 procentach nie wierze), a greccy są zmyśleni. Poza tym religia staroegipska jest zbliżona do chrześcijaństwa np: egipcjanie mieli anch, chrześcijanie Krzyż, Izyda była podobna do Maryji a Horus do Jezusa oraz Ozyrys zmarchwywstał jak Jezus i w egipcie zmarły stawał przed sądem Ozyrysa, a chrześcijanin stawiał się na sąd ostateczny. Uwględnijcie ten fakt w dalszych dyskusjach, ale nie chce dawać początku nowemu tematowi w tym temacie. Nie odpowiadajcie.

Edytowane przez 3331

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie może uwzględniać podanych przez ciebie 'podobieństw", jako, że jeśli już to: Jezus może być podobny do Ozyrysa - wreszcie istnieje następstwo czasu.

bo jakże Bóg by mógł nie wiedzieć tak oczywistych rzeczy, i nawet nie przypuścił że bogactwo to zostanie mu z grobu wykradane........

a poza tym Bóg nie musiał by sobie za życia przygotowywać materialnych rzeczy ….........................

Nic nie udowodniłeś.

Bóg nie musiał... ale może - chciał, a może chciał by ludzie to czynili, a ty wykazujący tak żywe zainteresowanie taką tematyką nie będziesz miał już problemów z rozwiązaniem problemu: czemu.

a moje ciało z czasem zamienia się w popiół,

Nie zamienia się, to zdaje się przerabiane jest na chemii.

Wiem że ja po śmierci nie potrzebuje np. panierowanego kotleta schabowego.

Na kiedy datuje się twój ostatni powrót z zaświatów?

Jak rozumiem: byłeś, widziałeś i wiesz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.