Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mironi

Czy bogowie Greccy i Egipscy, jako ludzie żyli na ziemi?

Rekomendowane odpowiedzi

mironi   

Wiem do czego zmierzasz Secesjonista,i gotów jestem całkowicie przyznać Ci rację, ale ponawiam moją prośbę:

Domyślam się że historia zbyt mało udokumentowana, może nie być prawdziwą historią, dlatego nawet nie widzę potrzeby skupiać się na matematyce. Bardziej prosiłbym na rozpracowaniu określenia ,,zacofania”, ale oczywiście ja podporządkuję się do każdego tematu innego i uszanuję jego autora.

We wcześniejszym poście ukazałem 2 przykłady zacofania i bardzo prosiłbym o komentarz do nich. :rolleyes:

Dziękuję.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem tam przykładów "zacofania", znalazłem jedynie twoją interpretację...

A kolega spamuje i ja również wiem do czego zmierzasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Nie znalazłem tam przykładów "zacofania", znalazłem jedynie twoją interpretację...

A kolega spamuje i ja również wiem do czego zmierzasz.

Dlaczego Secesjonista twierdzisz że nie znalazłeś przykładów "zacofania" ? Podaję poniżej:

A co do spamu, proszę zacytuj jakieś moje zdanie, bo ogólnie to ja mogę posądzić Ciebie o to samo, ale nie czynię tego bo nie mógłbym znaleźć na to dowodów, zatem proszę przemyśl to i nie zaczynaj ględzić ;)

Podam 2 przykłady jakie wydaja mi się pozwalają użyć mi pojęcia ,,zacofanie”, względem pewnych osób, sytuacji, okresów.

Pierwszy przykład to ,,wojny religijne”.

Myślę że osoby które uważały że dobrze robią mordując innowierców, tylko za to że wyznawali oni inną religię, można nazwać za zacofane. Tym bardziej w przypadku gdy nie tylko czynili te zbrodnie, wiedząc że czynią źle, ale jeszcze zdawało im się że Bóg im to wynagrodzi.

Skoro wymordowano ze względów religijnych miliony ludzi, skala jest na tyle wielka, iż prosi się sięgnąć po określenie zacofania.

Przykładem drugim będzie ,,polowanie na czarownice”.

Myślę że osoba która morduje kobietę, ze względu iż podejrzewa ją o czary zasłużyła sobie na miano zacofania. Zwłaszcza gdy morduje bliską osobę, i jeszcze myśli że czyni słusznie!

Znamy długie okresy historyczne gdzie polowanie na czarownice było popularne a nawet wymierzane przez sądy! Ja nazwał bym to zacofaniem.

Dziękuję.

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę że osoby które uważały że dobrze robią bijąc a nawet zabijając kibiców innych klubów, tylko za to że kibicowali oni innej drużynie, można nazwać za zacofane.

Zatem wiek XXI jest wiekiem zacofania.

I popatrz kolego - nie musiałem nic a nic pisać o religii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Myślę że osoby które uważały że dobrze robią bijąc a nawet zabijając kibiców innych klubów, tylko za to że kibicowali oni innej drużynie, można nazwać za zacofane.

Zatem wiek XXI jest wiekiem zacofania.

I popatrz kolego - nie musiałem nic a nic pisać o religii.

Myślę że opinia Twoja była trafna, ale aż do momentu kiedy stwierdziłeś że;

cytat;

wiek XXI jest wiekiem zacofania.

koniec cytatu.

( wiem że tak nie uważasz ) ale chodzi o to że

ja kibiców ( o jakich wspomniałeś w przykładzie ) nazwałbym "zacofanych", ale tylko w tedy jeśli świadomie dla piłki nożnej zabili by niewinnych ludzi jednak zwykle kibolom nie o samą piłkę chodzi, a już zapewne nie zabiją swojego dziecka tylko dlatego że wystrasza się że z winy tego dziecka wynik meczu byłby nie po myśli kibola....

Edytowane przez mironi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

ja kibiców ( o jakich wspomniałeś w przykładzie ) nazwałbym "zacofanych", ale tylko w tedy jeśli świadomie dla piłki nożnej zabili by niewinnych ludzi jednak zwykle kibolom nie o samą piłkę chodzi, a już zapewne nie zabiją swojego dziecka tylko dlatego że wystrasza się że z winy tego dziecka wynik meczu byłby nie po myśli kibola....

A atak na trenera, zawodnika drużyny przeciwnej, mieściłby się ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Myślę że opinia Twoja była trafna, ale aż do momentu kiedy stwierdziłeś że;

cytat;

wiek XXI jest wiekiem zacofania.

koniec cytatu.

( wiem że tak nie uważasz ) ale chodzi o to że

ja kibiców ( o jakich wspomniałeś w przykładzie ) nazwałbym "zacofanych", ale tylko w tedy jeśli świadomie dla piłki nożnej zabili by niewinnych ludzi jednak zwykle kibolom nie o samą piłkę chodzi, a już zapewne nie zabiją swojego dziecka tylko dlatego że wystrasza się że z winy tego dziecka wynik meczu byłby nie po myśli kibola....

Ktoś tu goni własny ogon ;)

Starasz się, mironi, udowodnić zacofanie naszych przodków czy dzisiejszych czasów??? Bo już się gubię... Co więcej - w miarę czytania Twoich postów mam wrażenie, że o zrobienie zamieszania właśnie Ci chodzi.

Edytowane przez fodele

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega mironi; jak mniemam; stara się udowodnić nierozerwalny związek religii z zacofaniem. Wystarczy zresztą przejrzeć założone przezeń tematy.

Mnie natomiast zastanawia co ma palenie czarownic, eksterminacja Indian... do starożytnego Egiptu.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mnie natomiast zastanawia co ma palenie czarownic, eksterminacja Indian... do starożytnego Egiptu.

O Thorze Heyerdahlu i jego Ra Waść nie słyszał ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Mnie natomiast zastanawia, co ma I wiek przed naszą erą i I wiek po do tego ogromnego zacofania i śmierci milionów? Jak ja bym już miała coś takiego udowadniać, to skupiłabym się bardziej na czasie tzw.wielkich prześladowań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Mnie natomiast zastanawia co ma palenie czarownic, eksterminacja Indian... do starożytnego Egiptu.

W momencie kiedy zakładałem we wątku wątek ,,zacofania”, już wspomniałem że : „chciałbym zadać pewne pytanie, ale troszku mijać będzie się ono z tematem, a z kolei nie chce zakładać osobnego wątku

Poruszyliśmy temat wierzenia w coś lub nie wierzenia.

Z racji tego, chciałbym zadać pewne pytanie, ale troszku mijać będzie się ono z tematem, a z kolei nie chce zakładać osobnego wątku dlatego proszę o opinię tutaj.

Otóż czy można nazwać czasy tworzenia się religii Chrześcijańskiej, ( Katolickiej, a raczej Rzymsko-Katolickiej ) czyli dokładnie czasy w których żył Pan Jezus na ziemi, że były to czasy ZACOFANIA?

Czy tamto pokolenie było ZACOFANE?

Chodzi o prawidłowość poprawnego określenia zarówno pod względem gramatycznym,

jak i pod względem prawdy historycznej.

Dziękuję.

Starasz się, mironi, udowodnić zacofanie naszych przodków czy dzisiejszych czasów??? Bo już się gubię...

Jeśli we współczesnym świecie matka wbija do głowy swego dziecka gwoździe by przyznał się do czarów, wtedy nazywam te matką zacofaną. A jeśli robiła to matka 100 00 lat temu równie nazwę ją zacofaną.

Kolega mironi; jak mniemam; stara się udowodnić nierozerwalny związek religii z zacofaniem. Wystarczy zresztą przejrzeć założone przezeń tematy.

Jeśli powyższa kobieta wbija gwoździe z powodów religijnych, to to co napisałeś powyżej w pełni zgadza się, ale jeżeli robi to ze względu na mecz piłki nożnej wówczas mamy do czynienia z innego rodzaju zacofaniem.

Mnie natomiast zastanawia, co ma I wiek przed naszą erą i I wiek po do tego ogromnego zacofania i śmierci milionów? Jak ja bym już miała coś takiego udowadniać, to skupiłabym się bardziej na czasie tzw.wielkich prześladowań.

Prześladowania to temat wciąż współczesny.

A okres starożytności czyż nie przypada i na wspomniany przez zemnie okres?

Cytat:

Starożytność – okres w historii Bliskiego Wschodu, Europy oraz Afryki Północnej obejmujący dzieje tych regionów od powstania pierwszych cywilizacji do politycznego upadku cesarstwa zachodniorzymskiego w 476 roku[1].

Dokładne ramy czasowe tego okresu nie są ściśle określone. Tradycyjnie za początek starożytności uznaje się powstanie cywilizacji opartej na przekazie pisemnym[2] (czyli schyłek IV tysiąclecia p.n.e., kiedy to Sumerowie zaczęli stosować pismo klinowe[3]), dla wcześniejszych dziejów rezerwując termin prehistoria. Data końcowa okresu zwykle wiązana jest z upadkiem bądź poważnymi przemianami cesarstwa rzymskiego - najczęściej wymienia się rok 476, czyli koniec panowania ostatniego cesarza zachodniorzymskiego Romulusa Augustulusa. Wskazuje się także m.in. rok 395, czyli podział cesarstwa na dwie części po śmierci Teodozjusza I, początki arabskich podbojów w VII wieku oraz szereg innych dat.

http://www.wloska-kuchnia.nysa.pl/przepis/Staro%C5%BCytno%C5%9B%C4%87

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mironi widzę,że lubisz OT, więc jesteś idealną kandydatką do mojego OT w temacie o Adolfie. Mogę nawet zmodyfikować trochę tematykę, np: kanibalizm postępowy a zacofany. Zdaniem Widłobrodego jest tam nawet element religijny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
puella   

Wiek pierwszy naszej ery i pne. wydawał mi się że był ogólnie okresem zacofanym dla większości ludzi na tej planecie.

Prześladowania to temat wciąż współczesny.

A okres starożytności czyż nie przypada i na wspomniany przez zemnie okres?

Starożytności, jak sam pewno z cytatu wywnioskowałeś, trochę w czasie i przestrzeni jest. Ty piszesz o dwóch wiekach, które mają być generalnie dla ludzi objawem zacofania szczególnego. Dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mironi   

Ty piszesz o dwóch wiekach, które mają być generalnie dla ludzi objawem zacofania szczególnego. Dlaczego?

Właściwie utknęliśmy ( a raczej ja sam utknąłem ) na samym pojęciu "zacofania". prosiłem wcześniej aby ktoś dał przykład jakiegoś okresu, lub tylko zachowania człowieka bez względu na okres, który świadczył by o jego zacofaniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.