Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
lancaster

Spadkobiercy Dawnych Plemion

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

Lancaster napisał:

Ciesze się ze Lancelot , ma identyczne zdanie jak i Lancaster na temat, Rodzimowiercow

Musiałbym zapytać na boazerii bo tu takiego nie ma. A jakie to zdanie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Napisano dziś, 11:17

Lancelot napisał:

Rodzimowiercy , zawsze się zastanawiałem na jakich podstawach budują swoją "wiarę ", IMHO to jedynie ruch polityczny , już wole rekonstrukcje historyczne

wyzej post 29 by Tomasz N

i

nizej post 27 by Lancaster

Rodzimowiercy , zawsze się zastanawiałem na jakich podstawach budują swoją "wiarę ", IMHO to jedynie ruch polityczny , już wole rekonstrukcje historyczne

Traktuj to w kategoriach żartu , nie jestem czuły na punkcie mojego nicka do czasu aż nie nazywa się mnie Yorkiem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

A szkoda. Może jeden z drugim znalazł jakiegoś Swarożca w piwnicy po babci i wrócił do wiary przodków ?

Bo ja się staram, wynajduję, a tu kolejna "redukcja Lancastera". Teraz ma być ciągłość. Czyli jedynie jakiś podziemny kościół trwający przez tysiąclecie ?

A argument że to ruch polityczny. Czy istnienie zorganizowanej mniejszości niemieckiej pod to też nie podpada ? A nie da się zaprzeczyć, że podział na Germanów i Słowian ma jakiś związek z Wędrówką Ludów.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Carantuhill napisał:

A nic o ludzie, który miał duży wpływ na naszą część Europy - Wołochach?

Ja znam jednego potomka co miał i ma duży wpływ na budownictwo na Śląsku czyli prof. Mariana Kawuloka.

Zatem "redukcja Lancelota" ("ludy ,[które] wyraźnie odbiły się na europejskiej kulturze i historii") tu jest trudna do zastosowania.

Ależ Wołosi dość silnie odcisnęli się na kulturze i historii, ot choćby słynny Vlad Palownik, czy dla odmiany będąca w połowie Arumunką Matka Teresa z Kalkuty, czy też bohater narodowy Węgier Hunyadi.

Czyli jedynie jakiś podziemny kościół trwający przez tysiąclecie ? 

Tak trwało podobno wicca http://pl.wikipedia.org/wiki/Wicca

Edytowane przez carantuhill

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A szkoda. Może jeden z drugim znalazł jakiegoś Swarożca w piwnicy po babci i wrócił do wiary przodków ?

Bo ja się staram, wynajduję, a tu kolejna "redukcja Lancastera". Teraz ma być ciągłość. Czyli jedynie jakiś podziemny kościół trwający przez tysiąclecie ?

A argument że to ruch polityczny. Czy istnienie zorganizowanej mniejszości niemieckiej pod to też nie podpada ? A nie da się zaprzeczyć, że podział na Germanów i Słowian ma jakiś związek z Wędrówką Ludów.

Jasne ze ma , ale jak mawiał świętej pamięci wielki polski prawnik a historyk Profesor Juliusz Bardach do jednego z swoich młodych magistrantów " ...Panie Jacku niech pan wybierze odcinek określony chronologicznie , bo inaczej będzie pan pisał o wszystkim i niczym ..."

I Miał świętą racje jak zawsze :)

He , He podziemny Kościół pogański :lol: dobre

Bo ja się staram, wynajduję

Szanowny Tomaszu , doceniam i zachęcam ku dalszym wysiłkom :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Doceniony znów się sprężam. Jakoś odłogiem leży sprawa imion i nazwisk.

Czy taki Ziemowit Pędziwiatr może czuć się etnosem Wędrówki Ludów ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Doceniony znów się sprężam. Jakoś odłogiem leży sprawa imion i nazwisk.

Czy taki Ziemowit Pędziwiatr może czuć się etnosem Wędrówki Ludów ?

Kto znacz ? :unsure:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

kto wreszcie może pretendować do miana dziedzica tych żywotnych a potężnych w przeszłości plemion , gdzie zachował się ich etnos ?

ostali się jedynie Madziarzy i resztki Hunów w Siedmiogrodzie tj. Dzisiejszy Szeklerzy

Słowianie tez mają się nieźle. Ostało się ich całkiem sporo. Pozostały też państwa założone przez Franków, Anglów i Sasów.

Odra ma źródłosłów podobno pochodzenia iliryjskiego

A nie germańskiego?

Jak się tez popatrzy na Północne Włochy ( Lombardię ) , to jej odmienność kulturowa , ekonomiczna jest zdumiewająca od Italii południowej , czy to aby nie zasługa zapomnianych przodków Longobardów i innych Germańskich plemion osiedlających się za Padem ?

Jak i wcześniej Celtów a potem Niemców. Za to południe miało najazdy i osadnictwo zza morza Fenicjan, Greków, Arabów. To by tłumaczyło większą opaleniznę na południu. Zaś odmienność kulturowa i ekonomiczna wynika z odmiennej historii północnej Italii i Królestwa Obojga Sycylii. I skopanego pod wieloma względami zjednoczenia Włoch.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   
Słowianie tez mają się nieźle. Ostało się ich całkiem sporo. Pozostały też państwa założone przez Franków, Anglów i Sasów.

Słowianie maja się nieźle no dobrze , a bardziej szczegółowo , kogo uznać za potomków Antow , a kogo za potomków takich Krywiczy , czy mieszkańcy b.NRD to mieszańcy germańsko-slowianscy ???

Czy Chorwaci i Serbowie maja w sobie etnos irański ?

A nie germańskiego?

nie

Eeeee tam , a już myślałem ze to Naczelny Kapłan Swaroga , wyszedł z ukrycia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słowianie maja się nieźle no dobrze , a bardziej szczegółowo , kogo uznać za potomków Antow , a kogo za potomków takich Krywiczy

Wedle Zientary potomkami Antów są Słowianie Południowi.

Zaś potomkami Krywiczy są Białorusini i Rosjanie.

, czy mieszkańcy b.NRD to mieszańcy germańsko-slowianscy ???

Jak najbardziej mają wśród przodków Germanów i Słowian.

Czy Chorwaci i Serbowie maja w sobie etnos irański ?

Co to jest etnos irański?

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Lancaster napisał:

Eeeee tam , a już myślałem ze to Naczelny Kapłan Swaroga , wyszedł z ukrycia

Co do za uniki, bo postraszę Gromosławem Cz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Lancaster napisał:

Eeeee tam , a już myślałem ze to Naczelny Kapłan Swaroga , wyszedł z ukrycia

Co do za uniki, bo postraszę Gromosławem Cz.

Tego przynajmniej kojarzę :lol:

Co do pięknych imion słowiańskich , najwięcej ich się zachowało na południowej słowiańszczyźnie , ale i ja tradycje odświeżam , mój jedynak nosi piękne słowiańskie imiona : Miłosz - Boromir ( to drugie z Tolkiena , ale brzmi słowiańsko ) - co w połączeniu z staro śląskim nazwiskiem ,brzmi wyjątkowo pięknie :)

Co to jest etnos irański?

to taki co się od ludów irańskich wywodzi - popatrz na Sarmatów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Główne ludy irańskie to Beludżowie, Kurdowie, Lurowie, Osetyjczycy, Pasztuni, Persowie, Tadżycy, Tałyszowie. Serbowie i Chorwaci do ludów irańskich się nie zaliczają. Ani się pod te ludy nie podwieszali, ani nie podwieszają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Główne ludy irańskie to Beludżowie, Kurdowie, Lurowie, Osetyjczycy, Pasztuni, Persowie, Tadżycy, Tałyszowie. Serbowie i Chorwaci do ludów irańskich się nie zaliczają. Ani się pod te ludy nie podwieszali, ani nie podwieszają.

Serbowie i Chorwaci :

" ...2. Nazwy „Antowie”, „Serbowie” i „Chorwaci”

Nazwy Antowie, Serbowie i Chorwaci pojawiają się przed rokiem 500 n.e. na stepach nad Uralem, Wołgą, Donem i w Państwie Bosporańskim na Krymie / Tamaniu, i mogą być zidentyfikowane jako plemienne nazwy sarmackie. Poparcie dla hipotezy sarmackiej..."

http://grzegorj.w.interia.pl/lingwpl/pochoslo4.html

Sami Chorwaci lansowali tezę o irańskim pochodzeniu ( podobnie jak Polacy o Sarmackim ( to tez lud irański ))

http://www.tygielkultury.eu/7_9_2000/aktual/11ram.htm

A ty Balum piszesz :

Główne ludy irańskie to Beludżowie, Kurdowie, Lurowie, Osetyjczycy, Pasztuni, Persowie, Tadżycy, Tałyszowie.

z 1500 lat temu , irańscy byli i Sarmaci i Scytowie i Alanowie ect. - nie rozumiesz tematu .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.