Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rafał111

Olimpiada historyczna 2011/2012

Rekomendowane odpowiedzi

Tofik   

Nie chodzi o to, czy przypisy muszą być, bo wiem, że nie muszą. Chodzi o formę ich zamieszczenie - czy koniecznie muszą być na dole strony, czy mogą być na dodatkowej końcowej.

Treści w przypisach z reguły są nie mniej istotne niż tekst główny, więc tacy licealni 'panowie profesorowie' powinni mieć to na uwadze :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, czy przypisy muszą być, bo wiem, że nie muszą. Chodzi o formę ich zamieszczenie - czy koniecznie muszą być na dole strony, czy mogą być na dodatkowej końcowej.

Treści w przypisach z reguły są nie mniej istotne niż tekst główny, więc tacy licealni 'panowie profesorowie' powinni mieć to na uwadze :P

Moim zdaniem szacunek do czytelnika i względy praktyczne wymagają aby zawsze umieszczać przypisy na dole strony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Treści w przypisach z reguły są nie mniej istotne niż tekst główny, więc tacy licealni 'panowie profesorowie' powinni mieć to na uwadze :P

Z całym szacunkiem Tofiku, ale ograniczenia dotyczące objętości pracy nie sprzyjają temu, by stosować przypisy. To właśnie miałem na myśli :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Moim zdaniem szacunek do czytelnika i względy praktyczne wymagają aby zawsze umieszczać przypisy na dole strony.

Moim zdaniem szacunek do piszącego i względy praktyczne wymagają, aby praca mogła być ciut większa niż te 6 stron :D

Z całym szacunkiem Tofiku, ale ograniczenia dotyczące objętości pracy nie sprzyjają temu, by stosować przypisy. To właśnie miałem na myśli :)

Dlatego pytam, czy jest dozwolone ominięcie tego przez umieszczenie przypisów na oddzielnej stronie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szogun   

Witam Serdecznie wszystkich. W olimpiadzie biorę udział już 3 raz i zawsze nurtowała mnie pewna myśl. Czy były przypadki plagiatu ( nigdzie w internecie ani z prywatnych opowieści nic o tym nie słyszałem)

przepraszam za zmianę tematu. Na jakich zasadach komisja to sprawdza ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Na uczelniach funkcjonują systemy antyplagiatowe (chociaż czasami dają tak bzdurne wyniki, że to głowa mała), ale na olimpiadach? Jeśli prace nie są wysyłane w formie plików, które można "wrzucić" w taki system, to raczej wątpię, aby ktokolwiek bawił się w sprawdzanie, czy są plagiaty. No bo jak inaczej? A o ile mi wiadomo, to na olimpiadę historyczną wysyła się prace najzwyczajniej w świecie wydrukowane, bez żadnego zapisywania na płytach tudzież przesyłania mailem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zapewne już macie, ja dziś otrzymałem moje i jestem bardzo zaskoczony, jakiś cudem dostałem 5.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosmic   

Profesorowie,doktorzy i inni! Wybrałam temat o historii parlamentaryzmu polskiego, czemu? nie wiem, ale wydaje mi się, że całkiem sprawnie się w tej dziedzinie orientuje. Jestem w I klasie, to i po raz pierwszy biorę udział w owym konkursie, nie wiem więc czego mogę się spodziewać. Do sedna sprawy - podobno co roku tematy są do siebie zbliżone, podobne. I moje pytanie brzmi, czy ktoś wie mniej więcej czego mogę się w tym temacie spodziewać?

Na pewno będzie to dla mnie pomocne, z góry dziękuję!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
czy ktoś wie mniej więcej czego mogę się w tym temacie spodziewać?

Wszystkiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Wiem ze to "mniej więcej" mogło co prawda trochę zmylić, ale chodziło mi o bardziej szczegółową odpowiedz ;)

Zrobiłem to celowo - ponieważ komisji nikt nie potrafi podłapać i nikt nie wie, czego się można spodziewać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
cosmic   

Rozumiem. Zadałam takie pytanie, bo słyszałam z kolei, że często wybierane są podobne wątki. W każdym razie dzięki za uświadomienie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.