Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rafał111

Olimpiada historyczna 2011/2012

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Ze średniowiecza jak ze średniowiecza, ale temat o kształcie cywilizacyjnym osiemnastowiecznej Europy też wspaniały nie jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie rozumiem skąd wziął się im temat o oświeceniu, skoro zdecydowana większość literatury nie odnosi się konkretnie do idei oświeceniowych. Ale to może tylko moja frustracja wynikła z tego, że tematy w ogóle mi nie podchodzą :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Dokładnie, po spisie lektur nie spodziewałem się takiego tematu. Jeszcze ze starożytności czy o Normanach temat ujdzie, ale z czasów nowożytnych średnio mi pasuje. Jakoś jednak trzeba napisać. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Dokładnie, po spisie lektur nie spodziewałem się takiego tematu. Jeszcze ze starożytności czy o Normanach temat ujdzie, ale z czasów nowożytnych średnio mi pasuje. Jakoś jednak trzeba napisać. ;)

Ale ten temat ma bardzo duże szanse powodzenia, ponieważ mało osób go wybierze. Najgorzej będzie przejść ze starożytności i średniowiecza.

Edytowane przez Rafał111

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Ale ten temat ma bardzo duże szanse powodzenia, ponieważ mało osób go wybierze. Najgorzej będzie przejść ze starożytności i średniowiecza.

Może i racja. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Dokładnie, po spisie lektur nie spodziewałem się takiego tematu.

Jako stary olimpijczyk (a jako stary złośliwiec tym bardziej) muszę się wtrącić - niestety, z OH już tak jest, że nie można się sugerować spisami literatury, czy innymi tego typu rzeczami. Wszelkie spisy są wyłącznie poglądowe i jak wiele z tych książeczek można by sobie do olimpiady spokojnie odpuścić, tak wielu też na niej brakuje. Ale to jest tylko i wyłącznie poglądowo. Aha, taka mała moja rada - nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś, byliśmy pytani na ustnym wojewódzkim m.in. z badawczych i zauważyłem, że wielu egzaminatorów i sprawdzających bardzo lubi posługiwanie się "niestandardowymi" książkami i dokumentami w pracy badawczej (i nie tylko)...

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Teraz na wojewódzkim pytają w jakim województwie obecnie znajduje się Gołąb... ;) Takie "dodatkowe" pytanie dostałem w tamtym roku z lektur, gdy omawiałem panowanie Wiśniowieckiego. Egzaminator podczas odpowiedzi mówił, żebym pomijał szczegóły (bo "widzę, że pan wie"), na koniec powiedział, że odpowiadałem wspaniale i wstawił... 4+. A żeby przejść do ostatniego etapu potrzebowałem 5. :dots:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bywa...

ja na olimpiadzie filozoficznej poległem na marksistowskim podejściu do ewolucji, w momencie udowodniania, że jedyni geniusze to: Warhol, Kafka, Nietzsche... i ja - już wiedziałem, że nie przejdę dalej.

;):lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

ja na olimpiadzie filozoficznej poległem na marksistowskim podejściu do ewolucji

No, to już teraz rozumiem twój stosunek do Marksa. :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Baaa... stosunków z Marksem nie miewam i nie miałem.

:lol:

Zapewniam, że ów stosunek nie jest kwestią resentymentu, a mego oglądu rzeczywistości.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   
Egzaminator podczas odpowiedzi mówił, żebym pomijał szczegóły (bo "widzę, że pan wie")

Nigdy, ale to nigdy takimi słowami się nie sugeruj (chyba, że powtórzą to już któryś z kolei raz), tak samo, jak wchodzą Ci w słowo i chcą przerwać, mów dalej i pokazuj non stop, że wiesz. To jest niezawodny sposób, trzeba się trochę postawić :)

stosunków z Marksem nie miewam i nie miałem

Toś zdrowy chłop secesjonisto :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Nigdy, ale to nigdy takimi słowami się nie sugeruj (chyba, że powtórzą to już któryś z kolei raz), tak samo, jak wchodzą Ci w słowo i chcą przerwać, mów dalej i pokazuj non stop, że wiesz. To jest niezawodny sposób, trzeba się trochę postawić :)

Egzaminator sześć razy mówił, że jestem wspaniale przygotowany, itp, więc sądziłem, że 5 będzie. Jak wychodziłem z sali, to byłem pewien, że przeszedłem. Cóż... W tym roku też spróbuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ktoś się orientuje, czy przypisy można dołączyć do pracy jako dodatkową stronę (czyli 6 str. tekstu podstawowego + przypisy na oddzielnych stronach + bibliografia na oddzielnej stronie)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tofiku z tego co wiem to nie. Ja w tamtym roku napisałem pracę z przypisami mieszcząc się na 6 stronach i pomimo tego mój nauczyciel powiedział mi, żeby je usunąć. Wystarczy bibliografia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.