Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

godfrydl   

W innym, idealnym świecie przed trybunałem stawiamy nie tylko nazistów, ale i ich kolegów spod znaku "sierpa i młota". Kogo z historii XX wieku należy postawić i osądzić za zbrodnie, oraz gospodarczą ruinę?

Oczywistą dla mnie oczywistoscią jest osądzenie i KS dla:

W.I. Lenin - za rozpętanie całej awantury i zbrodniczą rewolucję

Trocki

Dzierżyński

Stalin i jego wierni pomagierzy Jagoda, Jeżow i Beria, gdyby nie to, że sprawiedliwość dopadła ich w "realu"

Mao

Kim Ir Sen

Ho Chi Minh

"mongolski Stalin", czyli Chorlogijn Czojbalsan

Pol Pot

To najbardziej oczywiści.Kto jeszcze?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kogo z historii XX wieku należy postawić i osądzić za zbrodnie

Zbrodniarzy. Tylko nie wiem, czemu ograniczać się tylko do nazistów i komunistów.

oraz gospodarczą ruinę?

Z jakiego paragrafu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Tylko nie wiem, czemu ograniczać się tylko do nazistów i komunistów.

Akuat chodzi mi o Norymbergę dla komunistów. O Charlesie Taylorze może kiedy indziej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zbrodniarzy. Tylko nie wiem, czemu ograniczać się tylko do nazistów i komunistów.

Z jakiego paragrafu?

No to ja może w manierze kolegi...

kto to jest zbrodniarz?

Z jakiego?

Z tych samych co ludzi z zarządu i spartan IG Farben - choćby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z tych samych co ludzi z zarządu i spartan IG Farben - choćby.

Zostali skazani z paragrafu za gospodarczą ruinę? Nic z tych rzeczy. Zostali skazani za rabunek i grabież, zniewolenia, deportacje do pracy przymusowej, złe traktowanie, terroryzowanie, torturowanie i zamordowanie osób wziętych do niewoli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak tak gdzieś stwierdziłem o tej "ruinie"?

Nie przypominam sobie, zatem jakie konkretnie zarzuty postawiono poszczególnym członkom IG Farben i czy się utrzymały?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A jak tak gdzieś stwierdziłem o tej "ruinie"? Nie przypominam sobie

Owszem. Twierdziłes dziś o 18.16. w poprzednim poście.

Gotfryd chce: W innym, idealnym świecie przed trybunałem stawiamy nie tylko nazistów, ale i ich kolegów spod znaku "sierpa i młota". Kogo z historii XX wieku należy postawić i osądzić za zbrodnie, oraz gospodarczą ruinę?. Ja się pytam z jakiego paragrafu za gospodarczą ruinę. Na co Ty odpowiadasz: Z tych samych co ludzi z zarządu i spartan IG Farben - choćby. A co ma na celu te stawianie tez i się ich wypieranie?

zatem jakie konkretnie zarzuty postawiono poszczególnym członkom IG Farben i czy się utrzymały?

Przecież je podałem. Jak więcej to tu np. masz cały wyrok: http://www.bufata-chemie.de/reader/ig_farben/0503.html

Widzę, że wątek nie rokuje nic ciekawego. Dla mnie EOT.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że O.T.... z racji pytań?

Warto się zastanowić jakie i komu w zakresie IG Farben postawiono zarzuty i jak je udowadniano.

Kolega ma problem, nie stworzyłem postu o godz. 18.16 - proponuję większą uwagę nad wypowiedziami innych.

Napisałem post o 19.16 - i nie użyłem tam słowa o "ruinie".

Zatem kolego Widłobrody proszę byś zacytował mój post z godz. 18.16 gdzie piszę o ruinie...

A co ma na celu niechęć do stworzenia definicji zbrodniarza?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość dimitris   
Gość dimitris

Czy może w "Idealnym Świecie" istnieje też podział na zbrodniarzy rudych oraz zbrodniarzy brunetów ?

Z wrzodem żołądka i bez wrzoda ?

A może dzielimy tam zbrodniarzy wg narzędzi, użytych przez nich do zadawania cierpień ?

Więc czemu taki "niemotywowany propagandowo" podział zbrodniarzy na komunistycznych i pozostałych ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z regulaminu:

Zakładając tematy mimo, że to dział poświęcony historii alternatywnej proszę zakładać tematy nieoderwane całkowicie od rzeczywistości,

Jak, nieodrywając sie całkowicie od rzeczywistosci przeprowadzić tok dziejów, by przed trybunałem typu norymberski staneli: Lenin, Trocki, Dzierżyński, Stalin, Jagoda, Jeżow, Beria, Mao, Kim Ir Sen, Ho Chi Minh, Chorlogijn Czojbalsan, Pol Pot? IMO tylko w zaświatach. A czy to jeszcze historia alternatywna?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
W innym, idealnym świecie przed trybunałem stawiamy nie tylko nazistów, ale i ich kolegów spod znaku "sierpa i młota"

Alianci nie mogliby zawierać sojuszu z ZSRR. Nie byłoby też układu Majski-Sikorski. Niemcy utrzymaliby się lub weszliby głębiej w ZSRR. Anglia dalej by walczyła z nazistami. Trzeba się byłoby cofnąć do ok. 1940 r.

Po wojnie (alianci byli w sojuszu z bolszewikami, także już po konferencjach) nawet jeśli założono by, że alianci rozpętaliby wojnę z bolszewikami po wojnie z nazistami, to może gdzieś w połowie lat 50. się skończyłaby? Przyjmując, że strony nie użyłyby broni atomowej (USA i ZSRR). Nie wspominam już o tym, że Europa nie wytrzymałaby kolejnej wojny.

A robić Norymbergę dla bolszewików czy maoistów po 1989? Norymbergi nie byłoby i nie będzie, a to z tego względu, że już jest Międzynarodowy Trybunał Karny i tam się by odbywały procesy (zakładając, że owi bolszewicy żyją). Tak więc Stalina, Trockiego, Lenina czy Mao społeczność międzynarodowa już nie skaże. Nie jesteśmy jakobinami i nie wydajemy sądów kapturowych.

Rzeczą inną jest prawna definicja ludobójstwa (które implikuje do jeszcze jednej prawnej definicji, zbrodni). Dlatego uważam, że Strasburg nie uzna Katynia za zbrodnię przeciwko ludzkości, a co najwyżej za zbrodnię wojenną (w myśl przepisów prawa międzynarodowego i praw krajowych).

Ideologicznym frazesem jest "zbrodnicza rewolucja". Tak samo, jak "zbrodniczy kapitalizm".

Pozostaje tylko prowadzenie badań i pisanie książek historycznych. Historia sama będzie sędzią, nie potrzebuje prawników.

Na Norymbergę przeciw bolszewikom (a nie komunistom, ja bym to rozróżniał, bo przed sądem stanęłoby sporo z milion lub dwa ludzi i mielibyśmy jakobinów) nie ma szans, jeżeli spojrzeć na opieszałość działań MTK w sprawie paru watażków (różne regiony Afryki, Azja, Izrael)...

Tworząc taki temat, mam podejrzenie, że autor nie zna podejścia międzynarodowej opinii publicznej.

Polecam lekturę (archiwum już) z debaty na forum ONZ w sprawie ludobójstwa w Rwandzie.

I pisząc to wszystko, jestem za tym aby wszyscy przestępcy, ludobójcy itp., nawet jeśli byli nimi także niektórzy komuniści, stanęli przed sądem, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek, pewien obiektywizm i chłodne podejście do ideologii.

Bo w tym temacie raczej dominuje podejście ideologiczne, a nie obiektywistyczne w myśl hasła "wytępić czerwoną zarazę". Sorry, ale nawet Amerykanom nie spodobał się McCarthy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Więc czemu taki "niemotywowany propagandowo" podział zbrodniarzy na komunistycznych i pozostałych

No, i odezwali się lewoskrętni. Przypominam malkontentom, ze chciałem dowiedzieć się , którego KOMUNISTYCZNEGO zbrodniarza ukaralibyście i w jaki sposób. Jeśli ktoś chce w podobny sposób rozmydlić komunistyczne zbrodnie na zasadzie " nie tylko komuniści dopuszczali się zbrodni", to załóżcie osobny temacik. Ten jednak okazał się niewypałem, nie ze względu na złe sformułowanie, ale brak odzewu merytorycznego.

Edytowane przez godfrydl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość dimitris   
Gość dimitris

No, i odezwali się lewoskrętni. Przypominam malkontentom, ze...

Faktycznie, że wszystko co na lewo od skrajnej prawicy, jest lewoskrętne, nawet jeśli leży po prawej od centrum :)

A poważniej, to Twoje pytanie byłoby odpowiednie na forum politycznym, nie historycznym. Także taka kategoryzacja forumowicza o innych zapatrywaniach: "malkontent".

Edytowane przez dimitris

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ten jednak okazał się niewypałem, nie ze względu na złe sformułowanie, ale brak odzewu merytorycznego.

Godfrydlu!

Jak chcesz mieć odzew merytoryczny w temacie, który jest totalnie antymerytoryczny i tendencyjny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Ten jednak okazał się niewypałem, nie ze względu na złe sformułowanie, ale brak odzewu merytorycznego.

Godfrydl, bo i o czym tu pisać? Toć oczywiste jest, że wszyscy oni powinni byli na sznurku skończyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.