Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ArekII

Zamach na WTC

Rekomendowane odpowiedzi

ArekII   

Witam. Czy zamach na WTC miał jakiś wpływ na los świata, USA i różnych wydarzeń na świecie?

Edytowane przez ArekII

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej retoryczne.

Działania po tych wydarzeniach uzmysłowiły, że USA nie wypracowały spójnej koncepcji militarno-politycznej w zmienionej (po rozpadzie ZSRR) rzeczywistości, zaś podążanie drogą wyznaczoną niegdyś przez Joshuę Muravchika nie przynosi odpowiednich efektów i jest bolesne.

Działania militarne przeorientowały układ sił na Bliskim Wschodzie, co paradoksalne i niezamierzone: osłabiając Izrael, a wzmacniając Iran i Turcję.

Dość "nieoczekiwanie" Europa skonstatowała, że nie bardzo ma pomysł na emigrację z krajów znacznie różniących się kulturowo i rozpoczęła się dyskusja jakie wypracować procedury względem środowisk nieakceptujących wartości; jak nam się zdawało; powszechnie obowiązujących w świadomości społecznej.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Na pewno zmieniło się to, że trudniej teraz jest się dostać do USA (i nie być schwytanym oczywiście).

Poza tym aż dziw bierze, że wojna w Afganistanie pobiła wszelkie rekordy nieudolności. Afganistan pobił Wietnam! 1:0

Więcej kontroli, mniej wolności, więcej uwięzionych, a wszystko to pod przykrywką walki z terroryzmem.

Śmieszne są te okrzyki polityków "Zachodu" o prawach człowieka. Ja tego nie rozumiem, tutaj krzyczą, że w Syrii łamią prawa człowieka, a w Palestynie czy w Korei Płn., to głucha cisza...

Jakimś cudem tylko przez ONZ udało się Darfurowi.

Odnoszę wrażenie, że w erze Obamy USA dryfują w stronę starej, dobrej koncepcji izolacjonizmu. USA powoli ze świata się wycofują (i nie chodzi mi tylko o głośne Afganistan, Irak czy Libię, ale innych rejonów świata nikt nie omieszkał zauważyć, ani nikomu się nie chce czytać oficjalnych stron kongresu i prezydenta USA; chyba).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, ja tam nie widzę w tym nic śmiesznego. O ile na reżimy w takich krajach jak Syria, istnieje jeszcze możliwości nacisku, któremu się czasem poddają, to w przypadku Korei - już nie. Oczywiście politycy mogą kończyć swe wystąpienia parafrazą z Kato ("Ceterum censeo Carthaginem esse delendam") tylko po co?

Z tym orzekaniem "izolacjonizmu" to bym jeszcze poczekał.

Może to sensowna ucieczka od "zmory liberalnego internacjonalizmu, z jego utopijnymi nadziejami"?

/J.J. Kirkpatrick "A Normal Country in Normal Time", "National Interest" jesień 1990/

Może Obama z uwagą przeczytał artykuły redaktora "Foreign Affairs" Fareeda Zakarii?

Nie sądzę by chciał się odwoływać do izolacjonizmu wspieranego przez paleokonserwatystów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Gdyby nie ten zamach to pewnie do dzisiaj na lotniskach nie trzeba by było zdejmować butów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten zamach to pewnie do dzisiaj na lotniskach nie trzeba by było zdejmować butów.

A najzabawniejsze jest to że niektórzy wciąż o zamach obwiniają Arabów zamiast władze USA.

Nikt też nie zdołał uprawdopodobnić zawalenia się WTC bez użycia materiałów wybuchowych ale co tam-w oficjalnej wersji samolot i pożar załatwiły sprawę.

Bawi mnie że wciąż są ludzie którzy wierzą w tę wersję.

A zasada policyjna wyszukiwania sprawcy: qui bono, od razu wskazuje winnych-tych co zarobili krocie na dostawach dla wojsk USA i polach naftowych opanowanych w Iraku, a płacimy za to my dyskomfortem w podróżowaniu samolotami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym byłoby poznać spostrzeżenia pasażerów Pan Am 103 względem dyskomfortu podróży, nie uważa kolega Roman Różyński?

A temat nie jest o sprawcach a o efektach samego zdarzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ciekawym byłoby poznać spostrzeżenia pasażerów Pan Am 103 względem dyskomfortu podróży, nie uważa kolega Roman Różyński?

A temat nie jest o sprawcach a o efektach samego zdarzenia.

Skoro o efektach to widać je: wojna w Iraku, Afganie, większa kontrola populacji w USA, ubożenie mieszkańców USA, zwiększenie profitów dostawców broni i producentów ropy, sprawna propaganda mająca na celu ukrycie prawdziwych terrorystów stojących za zamachem(prawdziwy mój podziw budzi to że nawet w krajach zupelnie niezainteresowanych kwestią WTC gdzie dyskusja na ten temat powinna być swobodna-jak w Polsce, ma miejsce kontrola wypowiedzi dotyczących tego tematu)i brutalne atakowanie tych co potrafią dodać w te sprawie dwa do dwóch, robienie z islamistów wrogów zachodniej cywilizacji, zwiększenie kontroli internetu, połączeń telefonicznych i ogólnie wszelkiej korespondecji no i słynna poprawka do konstytucji USA pozwalająca tamtejszemu rządowi na wszystko w imię walki z terroryzem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Fakt - teorie kolegi zostały brutalnie zaatakowane na tym forum.

Choć niektórzy mogliby stwierdzić, że jedynie posłużyli się zdrowym rozsądkiem.

W kwestii matematycznej to jak pamiętam to kolega sam się pomylił; zresztą na własną niekorzyść; jak więc jest z tym 2+2... nie mnie wnikać.

Kontrola populacji w USA?

W sensie demograficznym?

Chyba kontrola społeczeństwa...

Fakt z kontrolą korespondencji i rozmów telefonicznych, moja pocztówka ze Szwecji szła przeszło tydzień, jak nic weryfikowali zawarte tam informacje... a w trakcie rozmowy z Giżyckiem słyszałem dziwne piski...

Choć mnie się zdaje, że NSA powstała w 1952 r.

Rozumiem, że pewne ośrodki w USA dokonały zamachu by mieć kontrolę nad populacją i doprowadzić do ubożenia społeczeństwa USA?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A najzabawniejsze jest to że niektórzy wciąż o zamach obwiniają Arabów zamiast władze USA.

Nikt też nie zdołał uprawdopodobnić zawalenia się WTC bez użycia materiałów wybuchowych ale co tam-w oficjalnej wersji samolot i pożar załatwiły sprawę.

Bawi mnie że wciąż są ludzie którzy wierzą w tę wersję.

A zasada policyjna wyszukiwania sprawcy: qui bono, od razu wskazuje winnych-tych co zarobili krocie na dostawach dla wojsk USA i polach naftowych opanowanych w Iraku, a płacimy za to my dyskomfortem w podróżowaniu samolotami.

Na jednej z debat telewizyjnych kandydatów republikańskich na kandydata republikańskiego na prezydenta U.S. jeden z tychże kandydatów "ośmielił się" stwierdzić, że nie można zrzucać winy na wszystkich Arabów za WTC. Nagrodą, jaką otrzymał było buczenie.

Ale to republikanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kontrola populacji w USA?

W sensie demograficznym?

Chyba kontrola społeczeństwa...

O to właśnie chodziło

Fakt z kontrolą korespondencji i rozmów telefonicznych, moja pocztówka ze Szwecji szła przeszło tydzień, jak nic weryfikowali zawarte tam informacje... a w trakcie rozmowy z Giżyckiem słyszałem dziwne piski...

Choć mnie się zdaje, że NSA powstała w 1952 r.

Piski lub ich brak o niczym nie świadczy-co najwyżej o jakości połączenia bądź aparatu telefonicznego, to nie te czasy kiedy słychać było w słuchawce włączającą się osobę z podsłuchu.

Nie pisałem też o rozpoczęciu kontroli a o zwiększeniu-jak dużym nie wiem, nie siedzę w tej branży.

Rozumiem, że pewne ośrodki w USA dokonały zamachu by mieć kontrolę nad populacją i doprowadzić do ubożenia społeczeństwa USA?

Kontrolę nad populacją w sensie jaki zaznaczyłem kolorem i oczywiście zyski z:

1. dostaw dla armii amerykańskiej(okazyjnie zapewne także dla irackiego i afgańskiego rucu oporu)

2. pól roponośnych w Iraku

3. pól makowych w Afganie

Jeśli coś przeoczyłem proszę o wskazanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mogę wskazać; kolega pisał o:

"Skoro o efektach to widać je: wojna w Iraku, Afganie, większa kontrola populacji w USA, ubożenie mieszkańców USA"

Zatem pewne ośrodki w USA zaatakowały cele w USA by doprowadzić do zubożenia mieszkańców USA.

Gdzie tu logika następstw?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.