Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Tomasz N   

W posiadaniu mojej rodziny jest landszaft przedstawiający widok w górach. ma on wymiary 85 x 27 cm. Z względów "rodzinnych" podejrzewam, że mogą to być okolice Wałbrzycha jakieś 100 lat temu. Cy ktoś znający Sudety jest w stanie zidentyfikować miejsce ? Ze względu na rozmiar podaję skan na trzech mocno zachodzących planszach + szczegół miejscowości w większej dokładności. Może Leuthen czegoś się domyśli.

landszaft1-1.jpg

landszaft1-2.jpg

landszaft1-3.jpg

detal

landszaft4-1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Poszedłem Twoim śladem i wychodzą mi okolice Miłkowa

ponieważ linki nie chodzą wklejam nie moje zdjęcia (za co przepraszam autorów)

widok od Myślakowic na Śnieżkę

my%2525C5%25259Blakowice.jpg

widok od Miłkowa

mi%2525C5%252582k%2525C3%2525B3w.jpg

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

To jest Karpacz (Krummhubel), a widok jest z Księżej Góry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

No to przestrzeń już mamy, zostaje czas. Nie widzę kolei czyli widok sprzed 1895 r. (wtedy ją zbudowano).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jest Karpacz (Krummhubel), a widok jest z Księżej Góry.

Możliwe ze Karpacz ( dziś to wygląda zupełnie inaczej ) , a bardzo podobny landszafcik widziałem , w którymś z sudeckich schronisk , czy aby nie w schronisko Strzecha Akademicka , czy Szwajcarce kolo chałupy ?

Przejdę się i sprawdzę .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Kolei nie widać :)

Na pewno po 1908, bo widać dawny kościół ewangelicki, zbudowany za pieniądze kajzera w 1908, obecnie kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa.

TU JEST WIDOK z około 1900, jeszcze bez kościoła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Myślę, że można osiągnąć większą dokładność. To jest wiosna 1909 r.

Na obrazie jest kościół pw. Serca Jezusa, a nie ma pw. Nawiedzenia NMP. Znaczy jest, ale dość niestarannie wretuszowany. Ten drugi zbudowano latem i jesienią 1909 r., na Śnieżce jest śnieg, zatem zostaje tylko wiosna 1909.

Niestaranność polega na tym, że go wdrapano tylko na dwóch płytach poligraficznych i nie dość że nie "wygląda", to jeszcze prześwituje w nim nietknięty obrazek z niepoprawionych płyt.

A to widok na punkt widokowy:

karpacz1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   
Niestaranność polega na tym, że go wdrapano tylko na dwóch płytach poligraficznych i nie dość że nie "wygląda", to jeszcze prześwituje w nim nietknięty obrazek z niepoprawionych płyt.

No właśnie, nie mogłem zrozumieć co jest nie tak z tym kościołem. Teraz wszystko jasne.

Możliwe ze Karpacz ( dziś to wygląda zupełnie inaczej )

To, że to Krummhübel, było dla mnie jasne od samego początku, z Miłkowa czy Mysłakowa nie ma takiego widoku. Trudność polegała na tym, że ja nigdy w rzeczywistości takiej panoramy nie widziałem i dzisiaj też jej nikt nie zobaczy. W latach 80-tych, kiedy nagminnie łaziłem po Karkonoszach, na Księżej Górze był ośrodek wypoczynkowy PZPR-u - wstęp dla maluczkich wzbroniony. Teraz jest ośrodek Urzędu Wojewódzkiego i w dalszym ciągu ciężko się tam dostać. Inna rzecz, że nie ma po co. Stoki góry zarosły drzewami i nie ma już takiej panoramy :mellow:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Tak się zastanawiam, w prawym górnym rogu (trzecie zdj), czy to może być świątynia Wang ?

wang-1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.