Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Samuel Łaszcz

Od niepodległości do niepodległości

Rekomendowane odpowiedzi

redbaron   

Nie bardzo wiem o co chodzi, ale link w poprzednim poście nie działa, więc ciężko się odnieść co do jego treści...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
redbaron   

Z braku czasu przeczytałem jedynie spis treści. Nie wzbudził moich większych kontrowersji. Gorzej z samym tytułem i z założeniem książki - zabrzmi to dla wielu radykalnie, ale ja nie widzę odzyskania wolności w 1989 r. Na pewno nie wskutek "Okrągłego Stołu" - wystarczy sobie poczytać jakie były postanowienia w sprawie wyborów i widać ile to było warte. Dla niewtajemniczonych - wystarczyło, że z puli "wolnych" kandydatów dostałby się jeden z PZPR i w zasadzie opozycja mogła sobie być... tyle, że NIKT się nie dostał...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gorzej z samym tytułem i z założeniem książki - zabrzmi to dla wielu radykalnie, ale ja nie widzę odzyskania wolności w 1989 r. Na pewno nie wskutek "Okrągłego Stołu" - wystarczy sobie poczytać jakie były postanowienia w sprawie wyborów i widać ile to było warte. Dla niewtajemniczonych - wystarczyło, że z puli "wolnych" kandydatów dostałby się jeden z PZPR i w zasadzie opozycja mogła sobie być... tyle, że NIKT się nie dostał...

Zaraz tam radykalnie-faktycznie słabe to odzyskanie niepodległości skoro tylko armia czerwona wyszła(a i to nie od razu) a administracja okupacyjna ma się dobrze do dzisiaj.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Jako, że mój post został zignorowany i przegrał konkurencję z off-topikiem, to powtarzam jego treść:

Przejrzałem sobie spis treści oraz fragmenty stron książki: http://ipn.gov.pl/po...al=799&id=13581

W konkretnym fragm. tekstu (dot. stanu wojennego) wydaje się, że książka jest napisana w miarę obiektywnie. Układ jest czytelny i przyjazny dla maturzystów i uczniów.

Ale najwięcej mówią tytuły rozdziałów, jakie znajdujemy w spisie treści. Stąd też pytam się, zwłaszcza Albinosa, z racji tej, że wiem, że jest z Wa-wy, jeżeli jest więcej z Wa-wy, to też się ich pytam. Pytam się czy to nie wpisuje się w szkołę lwowsko-warszawską? Mnie trochę to przypomina, ale mogę się mylić. Mam też skojarzenia do historiografii londyńskiej i do paryskiej Kultury.

Sporo jest wątków poświęconych historii polskiego ruchu komunistycznego, zwłaszcza w okresie międzywojennym. Jak mniemam, zapewne stanowisko jest skrajnie antykomunistyczne (to widać zwłaszcza w historii wojny i powojnia), chociaż znane fragmenty tekstu sugerują,że książkę napisano w miarę obiektywnie.

Książka należy do grupy edukacyjnych materiałów pomocniczych. Nie jest więc ani monografią, ani podręcznikiem, a tym bardziej podręcznikiem szkolnym, więc nie obowiązują jej zasady MEN-u dla podręczników szkolnych. Nie mniej znajdują się tam wedle jej autorów elementy nie tylko treściowe, ale także problemowe w tym przede wszystkim do samodzielnych poszukiwań przez uczniów.

Może teraz w końcu doczekam się dyskusji na temat tej publikacji IPN i polemiki ze mną?

Co tu polemizować, skoro zgadzam się, że książka jest napisana obiektywnie? :)

Zaraz tam radykalnie-faktycznie słabe to odzyskanie niepodległości skoro tylko armia czerwona wyszła(a i to nie od razu) a administracja okupacyjna ma się dobrze do dzisiaj.

Żyjemy w niewoli? III RP znajduje się pod okupacją?

Edytowane przez Skrzetuski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Woj   

Słowo klucz na dziś: układ.

Słowo klucz [nie tylko] na dziś: bełkot.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Żyjemy w niewoli? III RP znajduje się pod okupacją?

A jakże, nawet pod niemieckim butem nie było takich podatków jak teraz kiedy teoretycznie Polska w jakimś tam niewielkim stopniu jest wolna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Woj   
A jakże, nawet pod niemieckim butem nie było takich podatków jak teraz kiedy teoretycznie Polska w jakimś tam niewielkim stopniu jest wolna.

Jedyny możliwy komentarz: wyjątkowe bzdury. :angry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

A jakże, nawet pod niemieckim butem nie było takich podatków jak teraz kiedy teoretycznie Polska w jakimś tam niewielkim stopniu jest wolna.

To jak, formujemy partię kmicicowską? Ja stawię się konno, z szablą, a mundur ułański z 1920 pożyczę od mojego nauczyciela informatyki. :rolleyes:

Romanie, nie było wielkich podatków (szczególnie Korwin o tym krzyczy, że woli Hitlera od Tuska...), były darmowe wycieczki do Niezwyciężonej III Rzeszy, a jak miałeś dość życia, to niemiecka władza jeszcze Ci pomagała, żebyś nie męczył...

Można powiedzieć: żyć, nie umierać!

Edytowane przez Skrzetuski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

To jak, formujemy partię kmicicowską? Ja stawię się konno, z szablą, a mundur ułański z 1920 pożyczę od mojego nauczyciela informatyki. :rolleyes:

Romanie, nie było wielkich podatków (szczególnie Korwin o tym krzyczy, że woli Hitlera od Tuska...), były darmowe wycieczki do Niezwyciężonej III Rzeszy, a jak miałeś dość życia, to niemiecka władza jeszcze Ci pomagała, żebyś nie męczył...

Można powiedzieć: żyć, nie umierać!

Teraz zaś jest tak źle że ludzie wyjeżdżają dobrowolnie za własne pieniądze żeby tylko móc godnie żyć-dzięjuję za taką wolność.

Nie mam też zamiaru formować żadnej partii zbrojnej(co zresztą jest niemożliwe dzięki zaborczym ustaleniom dotyczącym dostępu ludności do broni, które powinny być zlikwidowane) tylko podstawowy instrument demokracji-instrukcje poselskie, bez tego niestety wolność w Polsce nigdy nie będzie miała miejsca.

Ad woj-jak nie masz nic do napisania to nie pisz-twoja niechęć do mnie jest dobrze znana więc nie musisz dawać jej wyrazu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Teraz zaś jest tak źle że ludzie wyjeżdżają dobrowolnie za własne pieniądze żeby tylko móc godnie żyć-dzięjuję za taką wolność.

Przyznam szczerze, że ja tej biedy nie widzę. I nie mieszkam w zachodniej Polsce, ani w Warszawie, tylko w małej mieścinie położonej kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Białorusią. I tutaj nikt do Niemiec czy Anglii nie wyjeżdża - chyba że do rodziny lub na wycieczkę.

I co mają zarobki do wolności?

Nie mam też zamiaru formować żadnej partii zbrojnej(co zresztą jest niemożliwe dzięki zaborczym ustaleniom dotyczącym dostępu ludności do broni, które powinny być zlikwidowane)

Szablę można mieć. ;)

tylko podstawowy instrument demokracji-instrukcje poselskie, bez tego niestety wolność w Polsce nigdy nie będzie miała miejsca.

To przywróćmy i zasadę jednomyślności i zobaczymy jak daleko zajdziemy...

Edytowane przez Skrzetuski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proponuję by dyskusja powróciła; choćby; na tory wskazane przez Narya.

Z powyższych wielu postów nie dowiedziałem się zbyt wiele o samej książce, zatem przyjdzie mi pewnie zajrzeć do niej samemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.