Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
montezuma1985

Czas honoru sezon IV

Recommended Posts

Może jeszcze trochę za wcześnie na ten temat, jednakże od września rusza kolejny sezon serialu. Pod koniec tematu o serii III zastanawialiśmy się co pokażą nam w IV. No to teraz coś tam już wiadomo i proponuję kontynuować domysły i dzielić się wiadomościami w tym temacie. Akcja ma rozpocząć się w kwietniu roku 1944 (nie jak myśleliśmy, że już po wojnie). Bohaterowie mają powrócić do kraju zrzutem z Włoch i wygląda na to, że Bronek nie zginął, bo Zakościelny jest w czołówce serii. No i pojawi się sporo nowych postaci, co nie dziwi, bo większość uprzednio zginęła...

Share this post


Link to post
Share on other sites
DiTo   

A może lepiej żeby zginął... trochę ciekawiej by się zrobiło :)

Swoją drogą nie wiem co myślec... Niby wydaje mi się że z każdą serią serial jest ciekawszy , ale niech zrobią tą IV , no dobra... jak będzie oglądalnośc to i V , ale niech na tym się skończy bo ileż można oglądac to samo ?

Edited by DiTo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro I seria, której akcja rozgrywała się wiosną 1941 r., obfitowała w takie niesamowite akcje rodziny Cichociemnych, to ciekawe, co będziemy mogli zobaczyć w IV?

Oglądałem trochę odcinków (w tym całą I partię) i doszedłem do wniosku, że nie ma żadnego, nawet taktycznego sensu, w marnotrawieniu na takie bzdury czasu. Nie wiem czy nie lepiej sobie jakąś inną operę mydlaną obejrzeć, ale czasu rzeczywistego, przynajmniej będziemy mieli pewność, że nie ujrzymy tam kradnącego pieniądze NSZ (ciekawe czy be tego epizodu serial by powstał?).

Swoją drogą, tak mimochodem, początkowo próbowałem porównywać to to z Polskimi drogami. Niestety tu zwyczajnie nie ma nic do porównywania (oczywiście na korzyść produkcji peerelowskiej).

Od Czasu honoru lepiej nawet wypada ten serial o wojnie 1919-1920. Smutne, że w III RP nawet filmów odcinkowych nie potrafią kręcić.

Pozdrawiam!

Edited by Gronostaj

Share this post


Link to post
Share on other sites
DiTo   

Tak całkiem szczerze to najlepszym , jak nie jedynym plusem serii są jak dla mnie ciekawe akcje Cichociemnych...Strzelaniny itd.

Druga sprawa ( było już to wymieniane na wątku pokrewnym parę razy) nie ma nic o pracy bohaterów , bańka pękła po otrzymaniu przydziałów w I serii i wygląda na to, że są oni w pełni utrzymywani przez AK..

Share this post


Link to post
Share on other sites
ciekawy   

Ostatni niedzielny odcinek - napad w lesie na niemiecki mini-konwój: zewsząd okrzyki "ręce do góry!", "rzuć broń!", wszyscy głośno krzyczą i biegają .... Jako żywo - scena ta bardziej pasuje do filmu kręconego kamerą operacyjną (puszczonego później fragmentarycznie w wiadomościach TV), a mówiącego nam o wejściu antyterrorystów do mieszkania ktoregoś z gangsterów z Pruszkowa lub Wołomina :) Partyzanci w realu byli zapewnie bardziej konkretni - mniej krzyczeli, wiecej działali, a osoby, które stawiały opór, były eliminowane od ręki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArekII   

Jakoś ta 4 seria średnia jest. Mało akcji, no teraz wszystko kręci się koło V2. Dziwna trochę ta scena była jak partyzanci uderzyli na ten obóz czy poligon z V2 i przy tej bramie się strzelali i strzelali przez parę scen a potem się wycofali. Może ktoś bardziej mądrzejszy w te tematy opowie czy jest jakaś zgodność z V2. I po raz kolejny naszego bohatera złapały Niemcy. No i te sceny miłosne.. gdzie komandos z zachodu naraża całą akcję aby mógł spędzić chwilę z swoją wybranką a potem totalne olanie swojego przełożonego..

Share this post


Link to post
Share on other sites
atrix   

Całkiem niezła piła tarczowa ( z obsadą z węglików spiekanych )w miejscu spotkań całej " bojowej" grupki, ciekawe czy to nie " Globus"haha. Nie wspomnę o budynkach krytych blachą-dachówką. Mam nadzieje że w następnych odcinkach któryś z bohaterów do swojej ukochanej zadzwoni z komórki. hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites
DiTo   

A to widzieliście ? :thumbup:

Edited by DiTo

Share this post


Link to post
Share on other sites
widiowy7   

A to widzieliście ? :thumbup:

Wpadka, ale w porównaniu do całego serialu to pikuś. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
DiTo   

..Przyznam że wkurzają mnie te sceny wybuchów robione komputerowo <_<

Za dużo amerykańskich filmów , czy faktycznie to jest norma ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.