Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jack Sparrow

Polskie przewodnictwo w Unii Europejskiej.

Czy to, że przewodniczymy w Unii Europejskiej to coś nam da?   

15 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to, że przewodniczymy w Unii Europejskiej to coś nam da?

    • Tak
      3
    • Nie
      11
    • Nie mam zdania
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Glasisch   

głosowałem wprawdzie na nie, bo zwykłym ludziom nic, a ale tym, którzy u żłoba jak najbardziej. Toż z zachwytu nie potrafią wyjść dzisiaj na TVP we wszystkich programach (propaganda sukcesu przerosła mistrza Gierka), wszechobecna kultura, te piosenki, ten humor, to samouwielbienie i wazelina cieknąca z ekranu i wszystko jest w porządku, tylko bieda, która wylazła z kątów po roku 1989 wałęsa się po ulicach nadal i nie myśli odchodzić, a kraj kolesiów i kolejnych TKM-ów ciągle podkreśla, co zawdzięczają "styropianowi".

Edytowane przez Glasisch

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w ramach tzw. propagandy sukcesu. We wczorajszych wiadomościach [TVP 1] pokazano reportaż o tym jak burmistrz Krzeszowic Bartl niejaki wykorzystuje ślicznie środki unijne bo on taki zaradny...Zapomniano tylko wspomnieć, że w ramach zaradności ma już na głowie:

1. Wyrok za cud w postaci postawienia w dzień garaży i ich sprzedaży, a także zrobienia na nich pól metra śniegu. Po prostu złamał prawo, a nadzór budowlany wyznaczył mu już karę w wysokości kilkuset tysięcy złociszy...

2. Karę za wycięcie drzew bez zgody służb odnośnych z remontowanej Krakowskiej [to ta co to w reportażu występuje, jak kobieta mówi o drzewach] - kilkaset tysięcy złotych

3. Kolejną karę za wycięcie drzew i krzewów bez zgody służb odnośnych z terenów miejscowych Wodociągów... jakieś 200 tysięcy.

4. Karę z UOKiK - tylko dwadzieścia kilka - za praktyki monopolistyczne w przetargach na wywóz śmieci z gminy...

Do tego wieści gminne niosą o dwóch kolejnych:

5. Kara za niezapłacenie faktury dla firmy która i poprawiała i nieco remontowała ulicę Wyki [równoległa do Krakowskiej], bo stwierdził, że to nie był remont czyli furda umowa, im się nie należy. Wyrok podobno już jest. Z odsetkami...

6. Wszyscy czekają na to kiedy będzie musiał zwrócić dotację z UE bo kanalizacja gminie wykonana jest wadliwie i ludzie nie chcą się podłączać...

Podobne wieści gminne niosą że:

7. Zakład produkcyjny Blachprofilu 2 miast w Grojcu gdzie jest miał być w Krzeszowicach ale panu Burmistrzowi nie śpieszno było wydać odpowiednie papiery

8. Prywatny szpital poszedł "w świat" bowiem, Burmistrz stwierdził, że mu to jest zbędne... a obok tzw. Balneologia i źródła...

W ramach tzw. ciekawostek:

9. Owa rewitalizacja rynku robiona jest metodą "aby jakoś było", bo tak naprawdę nikt nie wie co jest pod płytą rynku, zaś pomysłu co zrobić ze zruinowanym pałacem Potockich nikt nie ma pomysłu

10. Potoccy w zasadzie mają wyroki na pół miasta [kiedyś było to ich], bo Burmistrzowi nie chciało się wpisać Krzeszowic jako właściciela do KW...

11. Rynek rewitalizowany jest po to, że jako wielka atrakcja okolicy przeciągnie tłumy zwiedzających. A zamek Rudno wali się aż gwizda.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że nie.

tak wgl to ten temat mało mnie interesuje, i mam już dość ciągłych relacji/programów/spotkań dotyczących tego wydarzenia. W kółko o tym samym. A ten koncert to też taki sobie. Ale to już subiektywne spostrzeżenie.

a czy przypadkiem w gestii naszego "wspaniałego" rządu nie jest też pomoc Grecji w wyjściu z kryzysu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w ramach ciekawostek i niusów. Rostowski skrytykował podobno sposób w jaki pomaga się greckiej gospodarce i planuje się pomóc gospodarce innych krajów z problemami... Będzie wesoło.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

W Grecji zmarnuje się kupę kasy która mogłaby być spożytkowana w sposób przynoszący jakieś korzyści.

To po pierwsze.

Po drugie nasza prezydencja przypadła nam jak psu zupa (czyli z rozdzielnika) wiec nie wiem po co to całe szaleństwo. Dodatkowo po Lizbonie funkcja ta straciła na znaczeniu. Entuzjastów promocji Polski chciałem zapytać jaki odsetek Europejskiej ludności pamięta kto przewodził Unii przed nami? O to kto przewodził dwie lub trzy kadencje temu przez litość nie pytam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Samo przewodnictwo jest kadencyjne - muszą być zachowane pozory demokracji :) Oczywiście - będąc półrocznym przewodniczącym UE nie mamy żadnej mocy prawnej jak parlament UE. Nie możemy tworzyć np. ustaw czy dyrektyw, ale możemy działać w imieniu całej UE (np. prowadzić negocjacje z krajami - kandydatami, reprezentować UE na arenie międzynarodowejm, itp.). Oczywiście - przy okazji bedziemy usiłowali promować nasz kraj, tylko żeby to się nie skończyło, jak z Euro 2012 ... :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

oczywiście, że nie.

tak wgl to ten temat mało mnie interesuje, i mam już dość ciągłych relacji/programów/spotkań dotyczących tego wydarzenia. W kółko o tym samym. A ten koncert to też taki sobie. Ale to już subiektywne spostrzeżenie.

a czy przypadkiem w gestii naszego "wspaniałego" rządu nie jest też pomoc Grecji w wyjściu z kryzysu?

Bruksela przede wszystkim chce pomóc bankom, o naród to się tam nikt nie martwi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy ,

dlaczego tak pesymistycznie :) , to duża szansa na promocje naszego kraju ( jak to słusznie Ciekawy zauważył ) , wczoraj oglądałem na ZDF czy innym ARD , ciekawy reportaż o Polsce przedstawiano nas w jak najlepszym świetle , jako kraj nowoczesny , i pełen sukcesu , kraj w którym się udało coś zrobić ( przy takiej Grecji z wpompowanymi Mld Euro to prawda ), te prostą prawdę warto współobywatelom UE pompować do głów , bo nie wiedza o niej , a tak przy okazji Polska to nie tylko kraj bezrobotnych , to tez kraj ludzi którzy żyją na dobrym europejskim poziomie , nie warto patrzeć przez skrajności .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Poza promocja zapewne nie da nic.

Natomiast kol.Glasisch po prostu jak zwykle ,przepraszam za slowo, propagandowo pierdzieli.

Wlasnie mialem wizyte brata z rodzina,a wiec mam przyklad niejako z pierwszej reki.Robotnika polskiego stac na zagraniczne wakacje,bilet na F1(przed owym 1989 rokiem od ktorego jakoby straszna bieda sie zaczela-to jakies 5 miesiecznych pensji :blink: )i spedzanie czasu w sposob od zachodnich turystow niczym absolutnie sie nie rozniacy.Stad wiec moj prosty wniosek,ze jednak to, ze nasz ojciec na styropianie i obozowych pryczach troche pospal,jego dzieciom wyszlo jak najbardziej na dobre. ;)

Mniej fanatyzmu,a wiecej obiektywizmu kol.Glasisch, bo sie takimi dyrdymalami kolega tu osmiesza. :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Poza promocja zapewne nie da nic.

Natomiast kol.Glasisch po prostu jak zwykle ,przepraszam za slowo, propagandowo pierdzieli.

Mniej fanatyzmu,a wiecej obiektywizmu kol.Glasisch, bo sie takimi dyrdymalami kolega tu osmiesza. :rolleyes:

poplułem się ze śmiechu... niech Ci tak będzie. Swoje wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.