Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
bavarsky

Admirał

Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Widział ich Imperator Piotr Wielki, pogromca Szwedów pod Połtawą. Widział na pagórku w stolicy nad Newą, Petersburgu nieopodal Nikołajewskiej Akademii Sztabu Generalnego, gdzie ta czerwona hołota strzelać do oficerów-wykładowców rozpoczęła. Toż i dostrzegł chen parę kilometrów dalej, jak z Preobrażeńskiego pułku lejb-gwardyi, dezerterować na stronę bolszewii żołnierze zaczęli. Jego dzieci! On ich stworzył ! Najwspanialszy moskiewski regiment. Te grenadyery co w bermycach z pogardą dla śmierci nie jedną batalię zwyciężyły. W 1917 kim byli? Ciemność plugawa pod wodzą Lenina imperium upadłe zasłoniła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

A bo widzisz, tu jest sedno problemu. Wizja scenarzysty rozmija się z wizją pseudo-literacką. Nie bacząc jednak na moje litery, przyznać musisz że film dobry.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Glasisch   

Tyle, że mija się z prawdą jeśli chodzi o batalie morskie ukazane w tym filmie. Tak, to nie mam zastrzeżeń.

Masz rację. Takiej bitwy na Bałtyku nie było, aby niszczyciel wciągnął - uwaga - samotnie idący krążownik wroga (te jednostki chodziły raczej w asyście torpedowców, czy niszczycieli, gdyż m.in. były ich przewodnikami). Tym niemniej, niszczyciel Sibirskij Striełok (Сибирский стрелок) to jak najbardziej autentyczna nazwa, a to, jaką makietę jego zrobili, to istny majstersztyk, a podsumowując, chciałbym stwierdzić, że może sama okoliczność zatopienia nm. krążownika (a były przynajmniej dwa, takie przypadki Roona i Friedricha Carla to jednak przedstawienie samej bitwy to również przykład bardzo wysokiego kunsztu, gdyż bardzo realistyczne. Poniżej nieco szczegółów dla zainteresowanych.

http://dhost.info/pancerniki/rajdy.htm

Sibirskij Striełok ("Сибирский стрелок") - jeden z czterech kontrtorpedowców typu Ochotnik, do służby w Flocie Bałtyckiej wszedł w 1906 roku. Dość aktywnie uczestniczył w operacjach stawiania min oraz patrolach na Morzu Bałtyckim. Przeklasyfikowany po wojnie na okręt testowy, następnie otrzymał nazwę Konstruktor ("Конструктор"), uzbrojony ponownie w 1939 roku, służył na jeziorze Ładoga, gdzie wziął udział w Wojnie Zimowej i II wśnianej. W 1941 roku zatopiony przez fińskie lotnictwo, podniesiony z dna i wyremontowany w 1943 roku. Po wojnie powrócił do roli okrętu testowego, złomowany w 1957 roku.

Wyporność: 750 t

Długość: 75,23 m

Prędkość: 25,5 w.

Uzbrojenie: 2 x 102 mm, 2 x 47 mm, 3 w.t. x 457 mm, 24 miny,

Pozostałe okręty tego typu:

Generał Kondratenko ("Генерал Кондратенко") - złomowany w 1924,

Ochotnik ("Охотник", 1906) - zatopiony przez minę w 1917,

Pogranicznik ("Пограничник") - złomowany w 1924

Trochę fotek oryginałów:

http://www.navsource.narod.ru/photos/03/208/index.html

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?p=387662

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.