Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

67 rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w imieniu GRH "Parasol" i pozostałych współorganizatorów i uczestników, pozwalam sobie zaprosić Was w najbliższy weekend na naszą barykadę przy Freta 10.

6 VIII - barykada dostępna dla zwiedzających od godziny 9.00 do 22.00

9.30 – 20.00 – Powstańcze patrole na Starym Mieście

15.00 oraz 16.30 – Teatrzyk Powstańczy

17.00 – wycieczka szlakiem Szpitali Powstańczych

21.00 – 22.00 – pokaz zdjęć z Powstania Warszawskiego

7 VIII - barykada dostępna dla zwiedzających od godziny 9.00 do 18.00

9.30 – 13.30 – Powstańcze patrole na Starym Mieście

14.00 – 14.25 – defilada Powstańcza

14.30 – 15.30 – Msza polowa w intencji kobiet biorących udział w Powstaniu Warszawskim w podwórzu przy ul. Miodowej 12

Pozdrawiam,

Rekin

post-8126-0-64771500-1312489839_thumb.jpg

post-8126-0-52853700-1312489853_thumb.jpg

post-8126-0-52151300-1312489870_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Telewizyjne co nieco na 1 sierpnia:

TVP1

23:10 Pierścionek z orłem w koronie

TVP2

22:50 Pamiętnik z powstania warszawskiego (to szczerze polecam)

fajnie, że prawie w tym samym czasie -,- co chwilę zmieniałam te dwa kanały i w sumie z obu nic dokładnie nie wiem...

"Pamiętnik z powstania warszawskiego" M.Białoszewskiego to moja ulubiona lektura z gimnazjum zaraz po "Kamieniach na szaniec" :D filmowa adaptacja wg mnie świetna.

drugi film bardzo wzruszający i godny polecenia. Ale nie wiem za bardzo co się działo pod koniec, bo chyba przysnęłam xd tylko ostatnią scenę zobaczyłam, jak Marcin umiera... Ktoś wie czemu sie zabił? Była tam i Wiśka, ale skąd sie wzięła? Ktoś może oglądał?

Mimo, iż jestem w Sopocie, tak jak co roku, z orzełkiem przypiętym w klapie marynarki, stanąłem na minutę o 17. Byłem wtedy na ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli słynnym sopockim ''Monciaku''. Przedtem poszedłem do kościoła pomodlić się za poległych w Powstaniu - zarówno Polaków, jak i Niemców.

Kiedy ja stałem w milczeniu, przechodziła obok pewna pani z małym dzieckiem. Dziecko, usłyszawszy syreny, zapytało: ''Co to, mamo?''. Pani odpowiedziała z lekceważeniem: ''Nie wiem.''...

no no gratuluję postawy, dziś takich chłopaków ze świecą szukać. ;)

a pani dorosła i nic? jeszcze jak by była nastolatką, to bym przemilczała... Boże, widzisz i nie grzmisz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Leuthen   

Z góry proszę o ewentualne przeniesienie tego posta do stosownego działu przez moderatora, jeśli trafił nie tu, gdzie trzeba :wink:

Minionej nocy minęła 67. rocznica pierwszego zrzutu zaopatrzenia dla powstańców warszawskich. W nocy 4/5 sierpnia 1944 r. trzy polskie załogi z 1586 Eskadry do Zadań Specjalnych wykonały operacje zrzutowe nad powstańczą Warszawą (w tajemnicy przed Anglikami). Rozpoczęła się w ten sposób jedna z najbardziej niezwykłych i najcięższych operacji lotniczych DWS. Jej kulminacyjnym punktem była akcja "Frantic 7" w dniu 18 IX 1944 r., kiedy to ponad setka amerykańskich "Latających Fortec" dokonała dziennego zrzutu.

Podczas lotów zaopatrzeniowych nad Warszawę zginęło 238 członków załóg (Polaków, Anglików, Nowozelandczyków, Południowoafrykańczyków) - prawie co piąty lotnik, który brał udział w lotach nad Warszawę, nigdy do bazy już nie wrócił... Wyżej wymieniona liczba nie obejmuje lotników amerykańskich z 8 Armii Lotniczej (straty podczas "F. 7": jedna B-17 i dwa P-51; z "Fortecy" kilka osób przeżyło, zginęli obaj piloci "Mustangów").

18 IX b.r., w rocznicę "Frantica 7", we wrocławskim kościele św. Faustyny na osiedlu Biskupin o godz. 21 odbędzie się Msza Św. w intencji lotników polskich i innych narodowości, którzy zginęli niosąc pomoc Powstaniu Warszawskiemu. Zapraszam na nią wszystkich.

W PW zginęło tysiące powstańców i dziesiątki tysięcy cywili. O nich mówi się często. Lotników zginęło niecałe ćwierć tysiąca, ale ich bohaterstwo zasługuje na nie mniejszą pamięć niż czyny mieszkańców Stolicy. Pamiętajmy o nich...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.