Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Albinos

67 rocznica Powstania Warszawskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

Kolejny już temat rocznicowy na forum. Tradycyjnie prosiłbym o umieszczanie tutaj wszelkich informacji o uroczystościach, inscenizacjach, koncertach, różnych publikacjach wydawanych z okazji rocznicy...

O tym już kiedyś pisałem na forum: http://www.rp.pl/artykul/630266.html

Natomiast to... pomysł ciekawy, choć w zasadzie sam nie wiem, co o tym myśleć: http://www.tvnwarszawa.pl/rytm-miasta,news,powstanie-warszawskie-w-twoim-smartfonie,230965.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A skąd ambiwalencja?

Zależy co będzie w przekazie, jeśli fotografie, krótki zarys działań itp. to czemu nie?

Niczym się to nie różni od wrzucania fotek z PW na forum... nieprawdaż.

Mnie tam bardziej zastanawia ile mój syn będzie musiał dźwigać różnych elementów przy kolejnych pracach w MPW.

:P

Mam nadzieję, że dział PR muzeum nie wpadnie na pomysł typu balon co ucieka...

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
A skąd ambiwalencja?

Zależy co będzie w przekazie, jeśli fotografie, krótki zarys działań itp. to czemu nie?

No właśnie o to chodzi, że nie wiem, jak to będzie dokładnie wyglądać ;) Bo sam pomysł uważam za wart uwagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A skąd ambiwalencja?

Zależy co będzie w przekazie, jeśli fotografie, krótki zarys działań itp. to czemu nie?

Niczym się to nie różni od wrzucania fotek z PW na forum... nieprawdaż.

Mnie tam bardziej zastanawia ile mój syn będzie musiał dźwigać różnych elementów przy kolejnych pracach w MPW.

:P

Mam nadzieję, że dział PR muzeum nie wpadnie na pomysł typu balon co ucieka...

Gratuluje syna , i tego ze robi coś by pomoc Muzeum Powstania Warszawskiego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Postałem sobie dzisiaj trochę w Centrum Warszawy celem pozbierania od ludzi trochę pieniędzy na renowację grobów powstańczych (zbiórka organizowana przez Muzeum Powstania Warszawskiego). Kawałek od Metra Centrum do Dworca Centralnego. Przechodzi tamtędy masa ludzi. Przez trzy godziny zebrałem może z 30 zł. Tak z 80-90% osób, które zatrzymywałem, spieszyło się gdzieś, musiało nagle odebrać telefon, zaczynało rozplątywać słuchawki do jakiegoś empetrzy czy czegoś w tym guście, albo zwyczajnie nie miało drobnych (ok, część mogła nie mieć faktycznie). Pomijam tych, którzy robili wszystko, byle tylko nie znaleźć się na kursie kolizyjnym z moją osobą. Slalom gigant to w wykonaniu niektórych mało. Od pewnej babci usłyszałem, że ta zbiórka jest zła, a tak poza tym to przez nią jesteśmy zacofanym krajem, bo na zachodzie to inaczej to wygląda. Pewien pan - na oko tak z 50 lat - powiedział, że on nic nie da, bo walczył po drugiej stronie... Cały czas nie rozumiem o co mu chodziło, ale może właśnie taki był zamysł autora. Inny przemiły przechodzień odparł półgębkiem, że on to na "je... kaczora" nic nie da. Raz omal nie zostałem zaatakowany. Ale na 1 sierpnia wszyscy będą wielkimi patriotami. Po czymś takim można stracić wiarę w ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Telewizyjne co nieco na 1 sierpnia:

TVP1

14:30 i 16:25 Spojrzenie wolności - koncert muzyki Jana A.P. Kaczmarka w rocznicę powstania warszawskiego

23:10 Pierścionek z orłem w koronie

1:10 Pożegnanie z Marią

TVP2

18:35 Powstanie zwykłych ludzi

22:50 Pamiętnik z powstania warszawskiego (to szczerze polecam)

TVP Polonia

6:10 i 17:20 Fantazmaty powstania warszawskiego

TVP Kultura

17:00 Godzina "W"

18:30 Korespondent Bryan

19:35 Aga Zaryan - Umiera piękno

20:30 Dzień czwarty

Kino Polska

10:55 i 20:25 Kanał

12:40 i 19:15 Piosenka o mojej Warszawie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furmi   

Nie zrealizowano żadnego z celów powstania.

Do tego ponad 200 tys. ofiar i stolica kraju zrównana z ziemią...

Co wy właściwie świętujecie ?!

A może chcecie uczcić pamięć tych 10 tys. poległych powstańców, przez których zginęło 200 tys. Bogu ducha winnych cywilów??

Edytowane przez Furmi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Z całym szacunkiem, ale tematów dt. sensowności Powstania jest na forum kilka. Ten dotyczy samych obchodów. Tak więc proszę swoje obiekcje prezentować w innym wątku, gdyż tutaj są zwyczajnym off topem. I ostrzegam, że każdy post nie na temat od teraz będzie wylatywał.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

67. rocznica PW przypomniała mi o forum :P

włączyłam dziś na te relacje sprzed pomnika Gloria Victis i powiem Wam szczerze, że się popłakałam (nic na to nie poradzę jestem bardzo wrażliwa) a szczególnie w kwestii ludzkiego cierpienia i oddania życia za Ojczyznę. Po prostu dla mnie to jest straszne i CHORE że dziś ludzie NIC nie wiedzą o Powstaniu, nie pamiętają o nim, nie chcą godnie uczcić tego wydarzenia (oczywiście w grupach wiekowych prym wiedzie młodzież :/) a dodać do tego wszystkiego polskich polityków których widok na warszawskich Powązkach przyprawia mnie o ból głowy... społeczeństwo nam się odpolacza (haha może mi jakiś polonista powie jak to powiedzieć po polsku XD)

P.S. Pozdrawiam pana Jacka z Muzeum PW. :D najlepszy przewodnik w tej instytucji ;) miło Pana znów zobaczyć. Nawet w tv. ;>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mimo, iż jestem w Sopocie, tak jak co roku, z orzełkiem przypiętym w klapie marynarki, stanąłem na minutę o 17. Byłem wtedy na ul. Bohaterów Monte Cassino, czyli słynnym sopockim ''Monciaku''. Przedtem poszedłem do kościoła pomodlić się za poległych w Powstaniu - zarówno Polaków, jak i Niemców.

Kiedy ja stałem w milczeniu, przechodziła obok pewna pani z małym dzieckiem. Dziecko, usłyszawszy syreny, zapytało: ''Co to, mamo?''. Pani odpowiedziała z lekceważeniem: ''Nie wiem.''...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Takie to już dzisiejsze społeczeństwo i raczej nic tego nie zmieni...

Chciałoby się żeby każdy szedł w ślady Andreasa :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.