Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
godfrydl

Tajemnicze śmierci w III RP

Rekomendowane odpowiedzi

Że był homoseksualistą, to wiem (tzn. czytałem o tym). Moim zdaniem na początku XXI w. nie jest to w żadnym przypadku równoznaczne z terminem "obrzydliwa postać". Choć jakiś radny z Jeleniej Góry ma zdaje się w tej materii inne zdanie.

O "nie jest tajemnicą (...) zbyt młodych" się nie wypowiadam. Myślę, że nie można obrażać pamięci nieżyjącego plotkami, które w żadnych sensownych publikacjach, czy publicznych wypowiedziach się nie pojawiają. A i wyroku sądowego jakby nie ma.

Na marginesie - myślałem, że chodzi o coś innego. Bardziej sensowną podstawę do dyskusji o tej barwnej postaci, jakże ważnej dla polskich Sudetów. Jeżeli kogoś interesuje kwestia współpracy T. Stecia z SB, to odsyłam do publikacji w "Sudetach" nr 3/2010, s. 22-23 (M. Hartwich, Tadeusz Steć - adnotacja biograficzna), gdzie rzecz jest krótko, ale kompetentnie przedstawiona.

Dopisek:

Kilka linków do poczytania dla zainteresowanych tą postacią (ostatni z nich wspomina o dyskusyjnej - a wyżej wspomnianej - teorii J.Lamparskiej):

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,75495,5976589,Radny_PiS_nie_chce_patrona__bo_ten_byl_gejem.html

http://jbc.jelenia-gora.pl/Content/463/stec_tadeusz.html

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,26505

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,3168

A jeszcze co do "nie jest tajemnicą". Pozwolę sobie zacytować użytkownika Lecha z innego portalu ("górskiego" - http://www.321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=6713):

Swego czasu w Poznaniu i okolicach krążyła opowiastka o Auguście Cieszkowskim, do którego przyjechał pewien znajomy poruszony tym co słyszał o przyjacielu Augusta. Jednak już na samym wstępie uczony przerwał mu i grzecznie spytał czy przesiał to co chce mu powiedzieć przez trzy sita? Znajomy zdziwił się bardzo, a Cieszkowski kontynuował: pierwsze sito to prawda. Czy wszystko co chcesz mi powiedzieć jest na pewno prawdą?

- No do końca to nie wiem, bo ...

Z pewnością jednak przesiałeś to przez sito dobra. Jeśli to co chcesz mi powiedzieć nie jest prawdziwe, to przynajmniej jest dobre?

- Raczej nie ...

To w takim razie zastosujemy jeszcze trzecie sito i ustalimy czy to, co mi chcesz opowiedzieć jest konieczne?

- Konieczne? Chyba nie ...

Cieszkowski uśmiechnął się delikatnie i powiedział: - Jeżeli to, co mi chcesz powiedzieć nie jest w pełni prawdziwe ani dobre ani też konieczne, to nie obciążaj tym ani siebie ani mnie.

Jakoś mi wypowiedź Cieszkowskiego bardzo pasuje w kontekście owego "nie jest tajemnicą".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Witam;

wiedza jest zabezpieczeniem pod warunkiem, że jest spisana i ma prikaz ujawnienia się w chwili kiedy ktoś zginie. Pytanie co dokładnie [![ zginęło z domu Jaroszewiczów. Początek lat 90-tych budujemy nową Polskę i dla wielu miło byłoby mieć wpływ na to co kto i gdzie buduje, a wiele osób by zleciało z piedestału [opozycja, kościół] gdyby naglę okazało się, że oni jak te łzy nie są.

pozdr

Wskazywać jak kuriozalnym pomysłem jest sugerowanie, że to na przykład w kościele można poszukiwać beneficjentów (inspiratorów? sprawców?) zabójstwa Jaroszewicza nie zamierzam.

Z kronikarskiego obowiązku wyrażę jedynie zdziwienie, że kolega nie raczył wspomnieć w swych dywagacjach, że być może Jaroszewicz posiadał wiedzę na temat swych współtowarzyszy i ludzi z ówczesnego świecznika. Znał ich knowania, mechanizmy władzy i różne sprawki. Jak rozumiem z jakiegoś tajemnego powodu kolega akurat ich wszystkich wyklucza.

Jednak kolega zawsze woli wskazywać na opozycję i kościół.

To nie jest poważne i mogę jedynie przytoczyć wypowiedź kogoś innego:

(...)

Jak to jest, że z czegobyś nie zaczął, skończysz na Kaczyńskim i księżach ? (ciach)

Z kronikarskiego obowiązku: mylisz się Tomaszu N, w tym zakończeniu zabrakło: sanacji i bandytów z podziemia antykomunistycznego.

To już sukces.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Myślę, że nie można obrażać pamięci nieżyjącego plotkami, które w żadnych sensownych publikacjach, czy publicznych wypowiedziach się nie pojawiają. A i wyroku sądowego jakby nie ma.

Samo bycie homoseksualistą nie ma tu nic do rzeczy, ale są granice, gdzie moja tolerancja się kończy. Pojawiają się też artykuły. Czy np Przemysław Semczuk, Sensacyjny bohater [Newsweek 9 stycznia 2010] to sensowna publikacja? Z szacunku dla zmarłego nie będę opowiadał historii "zasłyszanych" na szlaku, ani zdradzał kulisów moich kontaktów z tym panem. Nie były sympatyczne, więc nie jestem obiektywny.

Jeżeli kogoś interesuje kwestia współpracy T. Stecia z SB.

Agentem nie był, jedynie "kontaktem obywatelskim", tak przynajmniej wynika z dokumentów. W tym też nic dziwnego nie ma, środowisko przewodników sudeckich było dość solidnie infiltrowane przez SB, ze względu na znajomość gór i możliwość przekraczania granicy.

Kończąc z mojej strony OT: w świetle znanych mi faktów, w śmierci Stecia nie widzę nic sensacyjnego, co najwyżej sprawę obyczajową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kończąc z mojej strony OT

To nie jest - całe szczęście - OT, bo śmierć była niewątpliwie tajemnicza. Choć i ja nie wierzę w "teorię radomierzycką". Artykuł we "Wprost" co nieco pamiętam, ale i tam zdaje się nawet były milicjant z lokalnej obyczajówki twierdził, że nic o jakoby nagannym zachowaniu Stecia nie wiedział. Reszta w tej materii była zdaje się na zasadzie - "słyszeliśmy, że podobno".

I ze swojej strony też ten wątek kończę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pan k   

Papała szef policji zamordowany za to że odkrył powiązania polityków SLD z Mafią Pruszkowską. Jego morderstwo zlecił Mazur którego uratował Prezydent Kwaśniewski. Do dziś nie ukarano morderców. Dlaczego Kwaśniewski ułaskawił tego pana skoro policja miała dowody??. Katastrofa Smoleńska też jest największą tajemnicą 3 RP. Do dziś nie wiadomo co było przyczyną katastrofy. Dlaczego nie ma oryginalnych czarnych skrzynek. Dlaczego przetrwały telefony ofiar katastrofy i pomimo upadku chodziły. Karetki przyjechały wiele minut po katastrofie i skąd wiedziały że nikt nie przeżył. Dlaczego Minister zdrowia powiedział że Polscy lekarze badali zwłoki ofiar. Skoro Rosjanie stwierdzili że Polskich lekarzy nie było. Dokumentacja sekcji zwłok zawiera błędy np Gosiewski według dokumentów był wysoki a rzeczywistości był niski.Dlaczego rodziny nie mogą wykonać sekcji i sprawdzić czy naprawdę są to ich bliscy. Dlaczego rząd nie zgadza się na to i co ukrywają. Dlaczego rząd i media twierdzą że jest to wina pilotów i nie chcą przyznać że samolot był stary. Do dziś twierdzą zgodnie wersją Rosyjską że samolot wykonał obrót i spadł. Eksperci stwierdzili że nie mógł tego zrobić. Co stało się resztą drzew które zniszczył podczas lądowania . Dlaczego Rosjanie dopiero po roku oddali wrak a wcześniej wybijali szyby i pozwolili by złodzieje okradli go.Świadkowie potwierdzają mgłę która pojawiła się nagle i była bardzo gęsta a rząd traktuje to jak wymysł. Dlaczego film Film śledczy Anity Gargas 10.04.10 żadne media nie pokazały a szczególnie TVP ? który pokazuje fakty i potwierdza że Samolot uległ awarii która mogła być celowa lub wynikać z tego że samolot by stary.Pokazuje że Rosjanie terroryzują ludzi i nie pozwalają im mówić prawdy . To pokazuje że ukrywają prawdę. Anita Gargas pokazała że Rosjanie niszczą wrak samolotu i za to straciła prace. Misja Specjalna którą tworzyła był programem który prezentował wysoki poziom i pokazywał fakty nie wygodne dla SLD i PO. Dlatego miał wysoką oglądalność. Za prawdę zlikwidowali jej program.

Edytowane przez pan k

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Trzeba dodać do tego niewiarygodne "samobójstwo" Andrzeja Leppera. A symbolicznym podsumowaniem jest śmierć Jana Klusika, skopanego na śmierć przez "młodego wykształconego, z wielkiego ośrodka" obrońcę prawa i demokracji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No III RP ma sporo tych dziwacznych "wypadków" i "samobójstw" na koncie. Od Jaroszewiczów po Leppera. W ciągu ostatnich czterech lat było tego szczególnie dużo, a pewnie będzie jeszcze więcej, (ciach)

Pozdrawiam!

Edytowane przez Bruno Wątpliwy
Uprzejmie proszę o powstrzymywanie się od tego typu przypuszczeń o podłożu politycznym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Czyli, przepraszam bardzo, moderatorze, w ogóle nie można dyskutować na te tematy?

Uwagi moderatora:

1. Dyskusję z moderatorem na temat własnych uwag, co do sposobu wytyczania ram dyskusji przez tegoż, prowadzimy za pomocą wynalazku znanego pod skrótem PW.

2. Staramy się pisać posty o przynajmniej minimalnej wartości merytorycznej.

3. Na "te tematy" jak na razie możemy rozmawiać, do czasu, gdy moderator lub administracja forum uznają, że tematy takowe służą jedynie do prezentacji własnych poglądów politycznych, antagonizują niepotrzebnie uczestników, nie wnoszą nic interesującego merytorycznie itp. itd. i jako takie w interesie forum powinny zostać zamknięte.

4. Jeżeli wiemy coś o planowanej większej ilości tajemniczych śmierci w przyszłości, to staramy się zainteresować tym raczej odpowiednie władze, ewentualnie - jeżeli im nie ufamy, to także odpowiednie popularne media, aby rzecz nagłośniły, a niekoniecznie epatujemy swoimi przewidywaniami uczestników forum historycznego.

Edytowane przez Bruno Wątpliwy
Uwagi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Steć był dość obrzydliwą postacią, a jego śmierci ni jak się nie da powiązać ani z Jaroszewiczem ani Radomierzycami. Jaroszewicza nie znał, w Radomierzycach w 1945 nie był, żadnych dokumentów nie odnalazł. Cała ta historia została wymyślona, przez znanego konfabulatora, emerytowanego żołnierza H. Piecucha, a powtarzana jest bezkrytycznie przez dziennikarkę o ładnej buzi ale o wątpliwej rzetelności J. Lamparską w książkach dla młodszych nastolatków.

Mogę prosić o jakieś uzasadnienie tej wypowiedzi? Bo to przeczy wszystkiemu, co wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak nierozsądnie śmiałem ni z gruszki, ni z pietruszki rzucić niczym nieuzasadnione przypuszczenie o hipotetycznym powiązaniu obecnego rządu z np. tajemniczą i niewyjaśnioną śmiercią 96 pasażerów lotu 10 kwietnia. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Życzę w takim razie miłej i owocnej dyskusji.

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
krogulec   

. Daniel Pokrzycki - "zginął w wypadku samochodowym" przed wyborami w 2005 r. 2. Marek Karp - zginął w wyniku obrażeń spow. "wypadkiem samochodowym", drogę zajechało mu auto o białoruskich numerach. 3. Marian Goliński - zginął w "wypadku drogowym", zjechał na drugi tor wprost na tira o rosyjskich rejestracjach 4. Grzegorz Michniewicz, doradca premiera i Arabskiego, "powiesił się" na kablu od odkurzacza (!!)Dodatkowo przekazał Premierowi informację że samolot po naprawie ma poważne awarie i Pilot który go testował miał problemy wylądowaniem i dlatego Prezydent nie powinien lecieć tym samolotem .Premier odpowiada za dopuszczenie samolotu i wiedział o jego wadach i ten sposób pozwolił na wypadek. Gdyby posłuchał tej osoby i przekazał informacje Prezydentowi to wtedy pojechał by pociągiem ale Prezydent został oszukany i przekonali go że samolot jest bezpieczny i sprawny. . 5. Eugeniusz Wróbel - "zamordowany" przez chorego psychicznie syna (którego żona nota bene jest psychiatrą i przez ponad 20 lat nie zauważyła złego stanu psychicznego swojego dziecka. SIC!). 6. Stefan Zielonka -utopiony, dokumenty które miał przy sobie natomiast cudem ocalały. 7. bp Mieczysław Cieślar -"zginął w wypadku samochodowym" dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. 8. Krzysztof Knyż -operator Faktów, pokazał na żywo w TVNie wraz z W. Batorem jak TU 154 ląduje w całości. Potem ślad po operatorze zaginął. 9. Marek Dulinicz -szef grupy archeologicznej ze Smoleńska, "zginął w wypadku samochodowym". 10. Dariusz Ratajczak - dr historii, skazany za kłamstwo oświęcimskie, jego rozkładające się ciało znalezione w samochodzie. Miesiąc po katastrofie w Smoleńsku. 11. Dariusz Szpineta -ekspert w sprawie smoleńskiej katastrofy, powiesił się w hotelowej łazience w Indiach 12. Płk Leszek Tobiasz, były oficer WSI, główny świadek oskarżenia w tzw. aferze marszałkowej, w którą zamieszany jest prezydent Bronisław Komorowski, nie żyje Ostatnie osiem osób "zginęło" 1-4 m-ce po katastrofie w Smoleńsku i były w tę sprawę mocno zaangażowane. Śmierć Jana Klusika obrońca Krzyża. Do dramatycznych wydarzeń doszło 15 sierpnia zeszłego roku. Na Krakowskim Przedmieściu. W nocy modlący się byli atakowani przez pijanych napastników, którym nie podobała się sama obecność Obrońców Krzyża i to, że nie rezygnują z czuwania. Jeden z nich kopnął Jana Klusika.Po miesiącu od tego wydarzenia zmarł. Policja nie złapała sprawcy tego mordu. Dziennikarze GP chcieli pomóc złapać morderce ale prokuratura nie chciała ich pomocy . Nie pokazali nagrania które pomogło by odkryć morderce. Prokuratura bardzo szybko zakończyła tą sprawę. Śmierć Leppera . Rozmawiał dziennikarzami GP i przekazał im dane człowieka który powiedział mu o akcji CBA.Śmierć Leppera o tym świadczy że jest to morderstwo polityczne. Został zamordowany przed wyborami i wyborach mógł powrócić do sejmu. Zamiast zbadać jego ciało po śmierci zbadano je wiele godzin później. Każda trucizna znika organizmu po kilku godzinach i potem nie można jej wykryć. Mordercy weszli do biura za pomocą rusztowania i otworzyli okno.Wcześniej go otruli i później powiesili. Afera gruntowa była korzystna dla PSL bo Samoobrona zabierała im głosy i wykrycie sprawców zaszkodziło by PSL. Podejrzewać trzeba zawsze ludzi którzy zyskali najwięcej na śmierci danej osoby. Szczególnie gdy jest to śmierć samobójca . Przed Aferą Gruntową Samoobronna miała spore poparcie a szczególnie na wsi i przez to PSL musiał konkurować tą partią . Wyniki PSL były słabe . Za nim wybuchła afera gruntowa to PSL według sondaży było poniżej progu wyborczego i po aferze gruntowej Samoobrona zniknęła z Sejmu . PSL zyskał więcej głosów i zyskał KRUS i ministerstwo rolnictwa dla siebie. Nie znanych powodów nie zrobiono sekcji po śmierci Leppera tylko później. Dziwne są wyjaśnienie tego . Prokuratorzy skończyli prace . Powinni przerwać urlop i zbadać tą sprawę. Gdy zdarzy się wypadek dyrektor musi wrócić i wypełnić formalności. Każdym kraju śmierć wicepremiera , posła , szefa partii , ministra rolnictwa była priorytetem dla prokuratury i bada by wszystkie możliwe scenariusze . Prokuratura przyjęła od razu że popełnił samobójstwo i nie aresztowano ludzi którzy zrobili aferę gruntową.Miał chorego syna. Ojciec który ma chore dziecko nie popełnia samobójstwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Śmierć Jana Klusika obrońca Krzyża. Do dramatycznych wydarzeń doszło 15 sierpnia zeszłego roku. Na Krakowskim Przedmieściu. W nocy modlący się byli atakowani przez pijanych napastników, którym nie podobała się sama obecność Obrońców Krzyża i to, że nie rezygnują z czuwania. Jeden z nich kopnął Jana Klusika.Po miesiącu od tego wydarzenia zmarł"

Wirująca pięść?

"Każda trucizna znika organizmu po kilku godzinach i potem nie można jej wykryć".

To jest opinia toksykologów?

Bo ja znam przypadki rozpoznania użycia trucizny - po wielu latach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Mamy ostatnio serię dziwnych śmierci, oczywiście nie dla platformersko-salonowych lemingów. Oprócz nagłośnionego "samobójstwa" gen. Petelickiego minister Michniewicz jeszcze w 2009r,. potem generał Szumski jakoby zadźgany przez własnego syna, w lutym br. "z przyczyn (jak najbardziej) naturalnych" umiera płk Leszek Tobiasz, wcześniej w grudniu 2011r. inny świadek w tzw. "aferze marszałkowej", były dyplomata PRL, Marian Cypel, teraz Jerzy Pronobis rzucający się rzekomo pod pociąg.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20120618&typ=po&id=po21.txt

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Każda trucizna znika organizmu po kilku godzinach i potem nie można jej wykryć".

To jest opinia toksykologów?

Bo ja znam przypadki rozpoznania użycia trucizny - po wielu latach.

Nie dotyczy trucizn nowej generacji, a czy truciznę rozpozna patolog pod czas sekcji zwłok to już inna sprawa. Ostatnio okazało się iż Jasir Arafat został napromieniowany prawdopodobnie przez agentów Mosadu. Co do ofiar mordu w Jedwabnym, IPN nie dokonał sekcji zwłok w ogóle, mimo iż tak na prawdę nie było sprzeciwu wobec takich działań IPN-u sprzeciwu ze strony lobby Żydowskiego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję czytać nie tylko nagłówki na portalach internetowych i dokładniej zapoznać się z tym co powiedzieli szwajcarzy, Darcy Christen:

"We have never said there was Polonium poisoning. Yes, we found Polonium 210 in more elevated levels than what one might have expected, but the clinical description of Chairman Arafat's symptoms prior to his death is not compatible with Polonium poisoning".

Mnie przekonuje, co do okoliczności śmierci Arafata wypowiedź rzecznika izraelskiego MSZ, Yigal Palmor powiedział:

"The truth is that Arafat did not die due to Polonium. He died from an overdose of Palestinium".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.