Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Ściąganie

Rekomendowane odpowiedzi

co tu duzo mówic. Jestem w tej grupie 90% uczniów i sie tego nie wstydze.

Ściągam głównie z przedmiotów matematycznych. Głównie z fizyki, czasem z maty, z Chemi sciągłem tyulko raz w gimnazium i od razu mnie pani przyłapała. Jednak musze sie przyznac ze zadko robie sciągi. Zwykle siedze z kolega który jest typowym matematykiem wiec on mi podpowiada na przedmiotach matematycznych ja mu znów na przedmiotach humanistycznych i jakoś nie sadze zebym kogoś oszukiwał. Siebie nie oszukuje na pewno bo wiem mniej wiecej na ile bym sam napisał. a to ze nauczyciej mysle ze jestem lepszy niz jestem to juz nie mój problem niech sobie mysli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

U mnie najlepiej ściąga się na technice. Dyrektor daje sprawdzian, wychodzi, wszyscy piszą... i otwierają zeszyty :wink: Jeżeli ktoś nie ma zeszytu, to drze się na cały głos: "Eeee, a co to jest [np.] połączenie szeregowe?" ;) A dyrektor siedzi w pokoju nauczycielskim :roll: Zresztą, przy zdawaniu karty motorowerowej podobno było tak samo :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

Przyznam Wam szczerze, że ani razu jeszcze nie ściągałem. Może to wynika z mojego wieku ( :wink: ) i poziomu trudności nauki... ale wolę się czegoś nauczyć i umieć to na jakiś czas, a nie później egazmin czy matura, a ja ryję w podręcznikach z podstawówki :| - tak, naprawdę, słyszałem o takich przypadkach.

Poza tym do ściągania to trzeba mieć bujną wyobraźnię (praktycznie to ją mam xD) - w co schować ściągę, jak z niej korzystać w potrzebie i takie inne rzeczy.

Tak na marginesie: słyszałem, że najefektywniejsze są ściągi-chusteczki. :razz:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
w co schować ściągę

Jak byłam w gimnazjum i wiedziałam, że moje zainteresowania nie idą w kierunku geografii to na sprawdzianie siedziałam oblepiona ściągami jak choinka :wink: Opłaciło się ;P A w liceum z geografii nie ściągałam, bo się za bardzo nauczycielki bałam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moejmu kumplowi na maturze z matmy podali ściągę w kanapce, a ten idiota ją zeżarł razem ze ściągą :lmao:

Ale i tak jakoś zdał...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja na maturze nie mam zamairu ściągać, bo będę za bardzo panikować, żeby myśleć o ściąganiu :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ja sciagam na przedmiotach ale nigdy jeszcze nie sciagałem na jakiś ważnych egzaminach albo konkursach. Ponieważ jest zbyt duże ryzyko a na konkursach nie ma sensu komuś podpowiadać dlaczego to chyba wszyscy wiedza;]

U mnie najlepiej ściąga się na technice.

U mnie również tak było i sadze ze w wiekszości szkół na tego typu przedmiotach jak plastyka, technika, muzyka lub wos sie najwięcej ściąga.

Tak na marginesie: słyszałem, że najefektywniejsze są ściągi-chusteczki. :razz:

niee

Ja polecam <głównie dla dzewczyn bo mają długie włosy> nagrać sobie na komórke najważniejsze zagadnienia i słuchawke dac do ucha. W razie potrzeby właczyc i posłuchać. Kiedyś dzieki temu napisałem jedno zadanie z fizyki ale na nastepnym sprawdzianie juz mnie pani zczaiła i miałem jej dac słuchawke ale na szczescie nie było wtedy nic właczone i mi uszło płazem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
U mnie również tak było i sadze ze w wiekszości szkół na tego typu przedmiotach jak plastyka, technika, muzyka lub wos sie najwięcej ściąga.

Oj u mnie na technice w gimnazjum ściągać się nie dało :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

U mnie co niektórzy nauczyciele potrafili zrobić taką atmosferę że każdemu się zdawało że to nie możliwe żeby ściągać na tym przedmiocie ale okazywało się ze u tych niby strasznie czujnych nauczycieli ściągało się stosunkowo łatwo. Co do pytania czy ściąganie jest złe to oczywiście że jest złe. Poprzednicy już pisali że to oszustwo itp., zgadzam się z tym.

Ale co mam zrobić gdy mam do wyboru naukę z przedmiotu którym się interesuje i idę w tym kierunku a przedmiotem którego nie trawie.

Ja zazwyczaj nie ściągam (czytaj ściąga typu na długopis) i ściąganie uważam za ostateczność.

Dzięki koledze zdałem w II gim z matmy, kumpel pisał/dawał do spisania mi wszystko począwszy od kartkówek kończąc na pracach domowych. Ale jak przyłożyłem się do matmy w III gim to miałem 4 na koniec i teraz ide na profil matma-gegra-wos ;D. Wszystko tkwi w tym czy chcemy się uczyć czegoś i czy uważamy to za potrzebne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Mnie osobiście najbardziej szokuje "druga strona" czyli nauczyciele na chama zachęcający do ścigania. Np. wychodzący z sali a potem sprawdzający "prace" według objętości. Szóstka za 10 stron "napisane" w 15 minut. I jakie ma taki delikwent (uczeń) wyciągnąć wnioski ?

Osobiście w takich sytuacjach zniesmaczony zadowalałem sie tróją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.