Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
mironi

Kolejność powstawania religii starożytnych.

Recommended Posts

mironi   

Chciałbym przywitać się że wszystkimi Użytkownikami tego forum.

Chciałbym też prosić kogoś obeznanego w historii religii starożytnych, o podanie kolejności jakie powstawały dane religie.

Szukałem w internecie ale napotkałem na kilka niejasności.

Głównie chodzi mi o Religie starożytnego Egiptu która rozpoczęła się w czasie zjednoczenia Dolnego i Górnego Egiptu około roku 3000 p.n.e., którego dokonał legendarny król Menes ( Faraon ).

Myślałem że potem powstała religia Grecka, ale wyczytałem, że działo się to w VIII w.p.n.e, zatem wcześniej. Chociaż inne źródła podają za datę jej powstania przełom IV i III tysiąclecia.

Chciałbym wypisać sobie kolejność powstania tych najważniejszych starożytnych religii, ( wymarłych już ) wspomnę dla ułatwienia że chodzi mi o daty istnienia religii starożytnych w których mowa jest o najróżniejszych malowniczych Bogach również tych przypominających dziwne zwierzęta.

Jeśli ktoś był wstanie również wypisać te najważniejsze wymarłe religie świata i podać chociaż wiek ich popularności byłbym bardzo wdzięczny.

Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vapnatak   

Religia to część kultury, cywilizacji danego ludu. Zatem najlepiej to uporządkować sprawdzając kolejność powstawania najstarszych cywilizacji i według tego się sugerować.

vapnatak

Edited by Vapnatak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początku człowiek oddawał cześć siłom przyrody. Później narodziła się religia politeistyczna w w Babilonie, w Egipcie, w Grecji itp. Oczywiście później powstało chrześcijaństwo i jej liczne odłamy. I w końcu Islam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze zapomniałeś o judaizmie, który powstał trochę wcześniej niż chrześcijaństwo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.