Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie przede wszystkim do starszych forumowiczów o czym był ten serial? Czy go oglądaliście, jak wam się podobał?

Ja mogę powiedzieć tylko to, że muzyka jest tego serialu naprawdę piękna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Ten serial czasem powtarzają. Jakoś niedawno widziałem któryś odcinek. Akcja dzieje się pod niemiecka okupacją. Ja osobiście nie przepadam bo nie lubię Karola Strasburgera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Uwielbiam 1 odcinek tego filmu,jest niesamowity,strasznie klimaciarski,fajna rola Leszka Herdegena.Tak samo lubię ostatni odcinek "Pogranicza w ogniu" którym akcja dzieje się 30 sierpnia '39.Pamięta ktoś ten film?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Widzę pokłosie orędzia naszego prezydenta :mrgreen:

Świetny serial, co że propagandowy, ale mnie się podoba, szkoda, że teraz nie robi się takich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Ale kończy się tragicznie, fajna muzyka, dobra gra Kaczora (dziwna zbieżność...). Oczywiście czysta propagandówka ten film, ale nie najgorszy był ten serial.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Ja mimo młodego wieku, zdążyłem już kilkakrotnie go obejrzeć w tv, świetna muzyka, dobra gra aktorów, fabuła też niezła, w nim mi nawet propaganda nie przeszkadza;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

No cóż. Propagitka niezłej klasy. Ale świetnie zagrana i wykonana. Jest i wojna i miłość. Polityka niespecjalnie razi. W sumie tak mogło być w realu w pewnych kręgach.

A serial oglądałem naprawdę z "zapartym tchem".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Podobał mi się klimat tego filmu . Muzyka świetnie ilustrowała smutek polskiej historii . "Polskie drogi " to świetny serial , niedościgły, można rzec . Lewicowy wątek sprawia że główny bohater przypomina po trosze Kmicica , walczy o kraj , tylko nigdy nic nie uspokoi jego sumienia . Tragizm , smutek i brak nadziei ........... Świetni aktorzy , scenografia , realizm .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
godfrydl   

Pamiętny serial z roku 1976. I co o nim sądzicie? Z jednej strony niezmiernie (przynajmniej na standardy lat 70.) zakłamany, eksponujący walkę wyzwoleńczą GL i PPR, natomiast obóz patriotyczny pokzujący jako takich niezbyt zdecydowanych i głównie nieufnych w stosunku do tych ideowych, uczciwych komunistów.

Z drugiej jednak strony - przede wszystkim doskonałe aktorstwo: życiowa rola Kazimierza Kaczora jako Kurasia, niezły Strasburger w dośc papierowej roli Władka, do tego rewelacyjne epizody, np. Wladysław Boruński jako stary Żyd, ratujący resztki ludzkiej godności; zakochny we Francji Jedliński, grany przez Bronisława Pawlika; umierający ojciec Władka, czyli Piotr Pawłowski; pełna godności matka-Polka, Zofia Mrozowska. Do tego ci źli: niesamowity Henryk Talar jako Johann; genialna Ryszarda Hanin jako żyjąca dla zemsty Neimanowa; sturmbahnfuhrer Kliefhorn o nienagannych manierach, czyli Andrzej Seweryn i wielu innych.

Niektóre sceny to klasyka: pamiętamy niesamowitą scenę z Palmir, ktora może śnić się po nocach. A ból ojca, Leona Kurasia, poszukującego zaginionej córeczki w transporcie, cóż że przybranej?

Do tego wspaniała muzyka:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Scena, gdy tuż przed śmiercią w egzekucji, pojednują się dwaj antagoniści, Zapasiewicz z Fronczewskim. Ale który był komuszkiem nie pamiętam :angry:

Scena, gdy jest Wigilia i do Kurasia wraca żona.

Kuraś wykupuje siebie i Niwińskiego z łap żandarma, forsą z nieistniejącej emisji.

Edytowane przez widiowy7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Fronczewski.

Zdążyłem przeedytować :thumbup:

A który pracował w księgarni? Jakaś skleroza mnie dopadła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A który pracował w księgarni? Jakaś skleroza mnie dopadła.

Zapasiewicz, Fronczewski przyniósł mu ulotkę, którą tamten włożył do jakiejś książki.

Ta ulotka była powodem aresztowania Zapasiewicza.

Edytowane przez Capricornus

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

zgodnie z wypowiedzią samego reżysera [J. Morgenstern - ten od "Stawki..."] podziemie i walka zbrojna miała być odsunięta na plan dalszy. To jedno. Dwa - gra i muzyka - pierwsza klasa, co sprawia że i ogląda i słucha się go rewelacyjnie. Poza tym drogi w czasie okupacji były naprawdę zakręcone. Polecam książeczkę o F. Jarosym napisaną przez St. Grodzieńską... Gdzieś w jakiejś książce o Warszawie przemknęła mi się relacja o tym jak rodzinę ukrywał miejscowy niebieski ptak. Rabunki i "mokre roboty" były codziennością dla niego, ale stwierdził, że nie będzie Niemiec skazywał zwykłego Polaka na śmierć. I ukrywał do P.W. na pewno. Losy pokazane w Polskich Drogach są tak samo prawdopodobne jak gdzieś indziej i tak samo nieprawdopodobne.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.