Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
moooove

PROSZĘ O POMOC!

Recommended Posts

moooove   

Witam, mam ogromną prośbę do osób ogarniających historię.

Mam do napisania pracę.

Temat: Jest czerwiec 1936r. Emigrant z USA przypłynął do jednego z portów w Portugalii. Jego dalsza trasa wiedzie przez : Madryt - Lyon - Belgrad - Bukareszt - Sofię - Stambuł - Damaszek. Przedstaw mozliwe wrazenia z podrozy pod katem sytuacji politycznej i miedzynarodowej mijanych panstw.

Taki jest temat. Mam pisać o czerwcu więc zaczynajac od poczatku: w Hiszpanii jest to miesiac przed wybuchem wojny domowej, znalazłam na ten temat maleńką informację że Front ludowy dochodzi do władzy w tym czasie i nic więcej, a muszę napisać o każdym panstwie przynajmniej stronę... tak samo z Francją premierem był Blum i byly reformy społeczne i co dalej?

błagam czy moglibyscie napisać chociaz w punktach jakies wydarzenia, sytuacje ktorymi moglabym się posluzyć w mojej pracy... moze jakies zrodla z ktorych moge skorzystac?

bardzo proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, ciekawy ale trudny temat, mała poprawka formalna premierem Francji oczywiście nie był Léon Blum (ten został nim 22 czerwca 1937 r.), przyjmując, że to początek czerwca to premierem jest jeszcze Pierre Laval, a już 4 czerwca Albert Sarraut.

Edited by secesjonista

Share this post


Link to post
Share on other sites
stach   
czy moglibyscie napisać chociaz w punktach jakies wydarzenia, sytuacje ktorymi moglabym się posluzyć w mojej pracy... moze jakies zrodla z ktorych moge skorzystac?

A czy nie wystarczyłoby ci do "wysmarowania" czegoś korzystając z googla? Wystarczy wpisać datę w wyszukiwarkę i masz taki wynik:

http://pl.wikipedia.org/wiki/1936

Jak dla mnie sporo tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
stach   
wikipedia zakazana jest nie moge korzystac bo mi pracy nie zalicza

Nie bardzo rozumiem. Przecież nie musisz żywcem przepisywać zdań z Wikipedii, aby z niej skorzystać na uczciwych zasadach.

Po prostu opisz te wydarzenia własnymi słowami.

Innym sposobem jest dotarcie do kalendarium, almanacha z interesującego cię okresu. Wątpię aby bez niego ktoś potrafił sypać "jak z rękawa" wydarzeniami z 1936 r.

Share this post


Link to post
Share on other sites
moooove   

uwierz mi że mój wykładowca, jest strasznie uczulony na internet i ksiazki ksiazki ksiazki , i moze jest w to trudno uwierzyc ale wpisuej frazy i wsyszukuje teksty w internecie z ktorych korzystamy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.