Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Samuel Łaszcz

"Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł"

Recommended Posts

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Można się przyczepić do faktu, że reżyser chciał pokazać wszystko na raz: ze strony starć na ulicy, ze strony rodziny Brunona Drywy i wreszcie punktu widzenia władz. A każda z tych stron osobno wystarczyłaby na oddzielny film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można się przyczepić do faktu, że reżyser chciał pokazać wszystko na raz: ze strony starć na ulicy, ze strony rodziny Brunona Drywy i wreszcie punktu widzenia władz. A każda z tych stron osobno wystarczyłaby na oddzielny film.

To chyba dobrze, że Krauze na opiera się tylko na jednym punkcie widzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pan k   

Najbardziej zastanawiające jest dlaczego filmie nie występuje Jaruzelski. Był wtedy ministrem i odpowiadał za armie. Był zwolennikiem mordowania tych ludzi i dowódców których wybrał byli fanatycznymi komunistami i tak samo szkolili żołnierzy. Są dwa powody dlaczego nie pokazał Jaruzelskiego.1 Kulturze dominuje środowisko Wyborczej i ma spory wpływ kto dostanie pieniądze na film i wyborcza mawia społeczeństwu że jest to człowiek honoru i stan wojenny uratował Polskę.2 Bał się procesu od Jaruzelskiego. Autor filmu Różyczka miał proces od rodziny Pawła Jasienicy i ta rodzina chciała zablokować film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W filmie jest zaledwie kilka wstawek od strony najwyższych władz. Ale faktycznie- Jaruzelski brał udział w posiedzeniach Biura Politycznego KC, a na ekranie go brak...

Edited by montezuma1985

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gdyby pojawił się Jaruzelski i wyraził swe zdanie, jakie wtedy wyrażał... to czy byłoby nadmiernie tendencyjne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
STK   

Film polecam, to para dokument. Nawet są sceny archiwalne jako uzupełnienie filmu. Nie odniosłem wrażenia, że film jest tendencyjny. Po prostu tak było wówczas w Polsce. Bieda, komunistyczna władza i milicja z wojskiem na jej usługach. W filmie są również epizody dobrych komunistów i dobrych milicjantów. Jednak filmy historyczne nie są po to by kogoś politycznie zadowalać, ale by pokazywać najbardziej wiernie dawne wydarzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.