Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Andreas   
Nie masz nic mądrego do napisania to nie pisz i oszczędzaj ludziom oczy.

Jestem, że tak powiem, na swoim podwórku i robię, co mi się żywnie podoba. :)

A co do zasadności: właścicielem praw autorskich do Mein Kampf jest Bawaria i tylko ona może rozporządzać tym dobrem. I Bawaria za obrót książką może pozwać delikwenta z tytułu naruszenia praw autorskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Stwierdzając, że wątek prowadzi jedynie do sporów, sprzeczek i wymaga więcej uwagi niż zdecydowana większość działów razem wziętych, a dodatkowo moje kolejne prośby i groźby nie przynoszą skutku, temat zostaje definitywnie i nieodwołalnie zamknięty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Założyciel tego tematu skarży się, że nie może wejść na to forum, więc może ja w zastępstwie. W istniejącym tam dziale o forach jest też temat o tym. A w nim ostatnio o zagrożeniach. Obok postów sugerujących olewanie zagrożenia pojawiają się posty je potwierdzające, jak chociażby vyssa czyli tutejszego Bavarczyka, który już 16 sierpnia wskazał na problem:

Wykorzystywanie danego URL do infekowania użytkowników poprzez złośliwe oprogramowanie do ataków typu DDOS jest tym czym został adres tego forum potraktowany.

O ile analiza wcześniejszych połączeń z portem 80 tj. SYN-ACK tcpdumpem nie wykazywała przekierowań do złośliwego oprogramowania, o tyle ostatnie logi które wykonałem na waszym hoście już na to wskazują.

Pomijając dyskusję aktualny stan nie uległ poprawie, na co dobitnie wskazał Wysoki:

Wszedłem sobie dzisiaj po południu bez problemu, nic mi się nie wyświetlało, ale byłem "chwilę" i wyszedłem. Niedawno chciałem wejść jeszcze raz i ponownie przywitał mnie komunikat o zagrożeniu.

Ataki się powtarzają i miałem szczęście za pierwszym razem trafić pomiędzy jeden a drugi czy cały czas trwa ten sam problem i po prostu nie wyświetliła mi się informacja?

I dalej:

QUOTE

Klikam zignoruj zagrożenie i jestem.

Oczywiście tak można, tylko nie każdy ma na kompie super zabezpieczenia a tam jak było wyżej pisane jakiś problem jest.

Najpierw jak rozumiem właściciel podał:

QUOTE

Problem informatyczny przerósł nas.

Potem fachowiec:

QUOTE

Wykorzystywanie danego URL do infekowania użytkowników poprzez złośliwe oprogramowanie do ataków typu DDOS jest tym czym został adres tego forum potraktowany.

O ile analiza wcześniejszych połączeń z portem 80 tj. SYN-ACK tcpdumpem nie wykazywała przekierowań do złośliwego oprogramowania, o tyle ostatnie logi które wykonałem na waszym hoście już na to wskazują.

I cały wic polega na tym, czy ten atak/ataki został odparty a informacja wisi, bo Google przykładowo nie został przekonany do zdjęcia, czy jednak nadal trwa i zagrożenie istnieje?

To ostatnie pytanie pozostaje ciągle bez odpowiedzi, co daję wchodzącym tutaj pod rozwagę. I jeszcze tę uwagę vyssa:

QUOTE(force @ 27/08/2016, 16:56)

Loguje się bez żadnego ostrzeżenia, zostawiłem im wiadomość( na SBx), by poinformowali Gregskiego o stanie łączności z Historia.org.pl

*

Jeżeli korzystasz z Linuxa tak może być. To samo dotyczy gdy loguję się z firmowego komputera [z systemem FreeBSD]. Ale... po jakimś czasie gdy przeglądarka zaktualizuje bazę danych "złośliwych stron" przesłaną jej przez google i na tym komputerze wyświetla się czerwony komunikat.

Rzecz w tym, że ty nie wiesz czy kod źródłowy strony padł ofiarą jakiegoś Malware. Dowiedzieć się tego może tylko osoba uprawniona do przeglądania kodu strony zapisanego na serwerze. Jeżeli logujesz się na forum.historia.org.pl i nieopatrznie masz takie samo hasło i login np. na swojej skrzynce, proponowałbym o zmianę tych danych.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Przypominam "niezalogowanym" że forum historia org.pl może być obecnie nosicielem złośliwego oprogramowania, a administracja nic z tym nie robi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.