Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Moderatorzy ostatecznie rozwiali moje nadzieje, że coś się zmieni. No cóż,jestem userem więc niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba. Użytkownik ma jednak pewne wyjście, nie karmię trolla, troll nie karmiony zdechnie. Mój wkład w dyskusję był niewielki, mała strata dla Forum ale odejście merytorycznych spowoduje, że dział będzie diablo osłabiony.

Lucyno to nie tak , nie musisz eis wycofywać z dyskusji , nie odnoś się jedynie do jego "wypowiedzi " Balto nie raz imiennie wzywa mnie do odpowiedzi , ale go olewam , o ile ktoś pisze ewidentne bzdury i podpiera się arty kulami z NIE Urbana nie mam ochoty z nim dyskutować - ENDE , co nie wyklucza dyskusji z innymi uczestnikami tematu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
znowu wypisuje brednie, wygłasza poglądy polityczne, w sposób ucharakteryzowany na dyskusję merytoryczną.

Straszne. Jeszcze gorzej, że interlokutorzy tak samo. Bynajmniej tego nie zauważając.

w każdym razie na innym forum nie ma raczej szans na dyskusję o interesujących mnie czasach, tutaj w moich klimatach post wypływa co tydzień lub rzadziej, tam prawie codziennie, a dyskusja z samym sobą nie pomoże mi namierzyć nowych materiałów źródłowych lub ciekawych cytatów, interpretacje niektórych znanych mi źródeł przez kogoś innego także bywają pomocne, a ja na forum nie udzielam się ze względów towarzyskich a po to by poszerzyć głównie swoją wiedzę i w tym względzie forum historycy.org jest nadal najlepsze(dotyczy czasów RON, reszta obchodzi mnie niewiele).

I za to zbanowali?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Recoil   

Moderatorzy ostatecznie rozwiali moje nadzieje, że coś się zmieni.

Tak, Moderatorzy dają do zrozumienia, że trolle są i będą tolerowane.

Straszne. Jeszcze gorzej, że interlokutorzy tak samo. Bynajmniej tego nie zauważając.

Chyba sobie żartujesz. Przykładowo poczytaj sobie posty trolla motoryzacyjno-czworonożno-bałtyjskiego w wątku o stosunkach polsko-litewskich. To oszołom dla którego prawdą objawioną jest wszystko to co napisano w "Nie" albo w "Fakty i Mity". Te pisma są między innymi obsesyjnie anty-klerykalne, tak więc nasz "bohater" stwierdził, że jedną z przyczyn napięć polsko-litewskich jest katolicyzm polskiej mniejszości na Litwie. Co jest bzdurą, bo większość Litwinów to też katolicy.

Edytowane przez Recoil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zle się na Historykach dzieje , Trolle atakują od 04.00 am do teraz , i to nie tylko chamsko i wulgarnie , ale tez uaktywnił się komtroll wklejający obrazki wodzów rewolucji , to chyba nie zabawa ale zmasowany atak <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dział RON też jest trolowany przez A. M i Mł. Pr. , aż dziw że indigo nic nie robi z tym, jakby dostał wytyczne z góry na tolerowanie czegoś takiego, a może czeka na zgłoszenie ?

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

jakby dostał wytyczne z góry na tolerowanie czegoś takiego,

Złośliwość w czystej postaci.... A może nie każdy mod siedzi na forum 24h na dobę? Większość ma normalne życie w realu, pracę itd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość w czystej postaci.... A może nie każdy mod siedzi na forum 24h na dobę? Większość ma normalne życie w realu, pracę itd

No pewnie ale wspomniane osoby szaleją od tygodnia.

Nie sądź też, że moderatorzy nie są czujni, gdy ja napiszę nowego posta z kolejnego konta w ciągu godziny, czasem dwóch nie ma ani konta ani posta, a piszę normalne posty.

Jak widać moderacja działa wybiórczo, jak na kogoś się uwezmą-pracują 24 g/dobę.

Jak ktoś trolluje to już nie- widocznie lepiej trollować niż podpaść modom.

I nie chodzi o to czy słusznie czy nie, moderacja na historykach radzi sobie, ale tylko gdy chce, wygląda więc na to że trolling jest w pełni akceptowany przez zespół moderatorski, niestety ostatnio nawet w działach gdzie dotąd akceptowany nie był, m.in. w moim ulubionym o RON.

I prawdę powiedziawszy działa mi to na nerwy-wchodzę, sprawdzam czy coś ciekawego a tu tylko informacje przepisywane z Nie Urbana czy może podreczników o złej szlachcie itp. brednie.

Czasami jeden czy dwa prowokacyjne posty bywają przydatne do zawiązania dyskusji ale to już przesada, choćby tutaj:

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=64219&st=30

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Złośliwość w czystej postaci.... A może nie każdy mod siedzi na forum 24h na dobę? Większość ma normalne życie w realu, pracę itd

Co więcej o ile wiem na forum historycy.org istnieje opcja ignoruj użytkownika. Co za problem dopisać sobie do czarnej listy tych kilku spamerów, a nie wylewać co rusz gorzkie żale na ich temat. Od tego mamy PW.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co więcej o ile wiem na forum historycy.org istnieje opcja ignoruj użytkownika. Co za problem dopisać sobie do czarnej listy tych kilku spamerów, a nie wylewać co rusz gorzkie żale na ich temat. Od tego mamy PW.

Spamerzy często nicki zmieniają , a temat w którym piszemy jest o Forum Historycy i nie widzę powodu by się z takimi faktami ( atak trolli czy spamerów ) kryć i przesyłać sobie konspiracyjnie pw .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

RR

Nie sądź też, że moderatorzy nie są czujni, gdy ja napiszę nowego posta z kolejnego konta w ciągu godziny, czasem dwóch nie ma ani konta ani posta, a piszę normalne posty.

I tak powinno być. Łamałeś i łamiesz regulamin. Powinien być ban permanentny.

Jak widać moderacja działa wybiórczo, jak na kogoś się uwezmą-pracują 24 g/dobę.

Raczej wszyscy są normalnymi ludźmi z życiem w realnym świecie.

wygląda więc na to że trolling jest w pełni akceptowany przez zespół moderatorski,

Pisanie takich złośliwości i bredni zakrawa jużna jakiś kompleks. Wybac z, ale to Twoje jedyne zmarwienie w życiu, że za łamanie regulaminu słusznie Cię banują na historycy.org ?

Jeśli chciałeś się tam udzielać normalnie to nie trzeba było łamać istniejących zasad, a nie teraz na siłę udowadniać jakieś dziwne teorie co do akceptowania działalności rozbijającej forum. Zakładam, że jakby Cię nie zbanowali (co zrobiono słusznie) to teraz być jęczał z żalu nad atakami na forum i zagrzewał do zwalczania trolli wychwalając aktywność moderatorów i samemu tłumacząc na korzyść jakieś niedociągnięcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Spamerzy często nicki zmieniają , a temat w którym piszemy jest o Forum Historycy i nie widzę powodu by się z takimi faktami ( atak trolli czy spamerów ) kryć i przesyłać sobie konspiracyjnie pw .

A ja widzę powód. Temat ten przeradza się już od jakiegoś czasu w kącik dla sfrustrowanych. Historycy.org to ogromny portal społecznościowy. Rzecz oczywista że pośród tego natłoku ludzi korzystającego z forum, zdarzą się od czasu do czasu "białe myszki", które rzeczami niesłychanymi będą się zajmować. Tym niemniej są odpowiednie procedury informowania moderatorów o tego typu przypadkach; naruszania regulaminu. Koniec, Kropa.

Co więcej, czy tylko ja dostrzegam, że dyskusja o tzw. trollach jest z góry podana pod tezę; "tych kilku [JAK NIE WSZYSTKICH] złych, bezczelnych, jak oni mogli, moderatorów z historii"?

Edytowane przez bavarsky

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Co więcej, czy tylko ja dostrzegam, że dyskusja o tzw. trollach jest z góry podana pod tezę; "tych kilku [JAK NIE WSZYSTKICH] złych, bezczelnych, jak oni mogli, moderatorów z historii"?

Całkiem mozliwe ze ty jeden , ja niczego takiego nie dostrzegam , poza ogólną frustracją , ze się Bratnie Forum - spamem a trollizmem zapycha , a frustracja ta jest całkiem zrozumiała , gdyż wielu z nas bierze aktywny odział w Historykach.org - Ende .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Ja też mam podobne odczucie jak bavarsky.

Całkiem mozliwe ze ty jeden , ja niczego takiego nie dostrzegam , poza ogólną frustracją , ze się Bratnie Forum - spamem a trollizmem zapycha , a frustracja ta jest całkiem zrozumiała , gdyż wielu z nas bierze aktywny odział w Historykach.org -

Ale to WY, czyli użytkownicy trollujecie, a nie moderatorzy , którzy z tym walczą. Nie chodzi mi o to, ze wszyscy spamują, bo niewielki ułamek, tylko ze to z tej grupy są omawiane trolle.

Do tego narzekanie na zbyt wolne reakcje modów, którzy łączą pracę zawodową, życie rodzinne, hobby i inne zajęcia z wolontariatem na historycy.org jest co najmniej nie na miejscu. Jeśli czytam takie zarzuty, to jest to dla mnie smutne - pewnie ktoś nie ma zbyt dużo zajęć poza światem wirtualnym i miałby czas by ciągle kontrolować forum....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ale to WY, czyli użytkownicy trollujecie, a nie moderatorzy

Naprawdę ? może niezasłużenie , mam wrażenie ze nie trolluje , podobnie jak inni Koledzy na tym Forum , a "profesjonalnych "trolli warto wytykać .

ps

Pisujesz na Historykach ?

psII

przynajmniej co do jednego Moderatora miałem wrażenie ze uprawia trollizm :) , co zresztą wypominałem mu publicznie bynajmniej nie tu w tym temacie ale na Bratnim Forum .

Edytowane przez lancaster

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.