Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Delwin   

Jak dla mnie, w kontekście ciągłego krytykanctwa i wylewania łez na zmianę z pomyjami, o braku kultury. Internet czy real - są pewne zasady, których powinniśmy przestrzegać. M.in. wchodząc na czyjeś podwórko przestrzegam jego zasad, a nie tworzę swoich. Nie krytukuję też ich, bo ma wybór - nie wchodzić.

Do tego jak już zostało to napisane, co mają poglądy polityczne do bycia modem?

To się nie zgadzamy - owszem reguły to reguły ale ani admin ani mod nie są władzą absolutną nie podlegającą krytyce. Jak ktoś uważa, że zachowano się wobec niego nie w porządku to ma prawo o tym napisać (siłą rzeczy - bo raczej nie na forum skąd go wyrzucono) gdzieś indziej. Póki zachowuje kulturę w tej krytyce (nie wyzywa od takich czy owakich tudzież nie kłamie - oczywiście trochę upraszczam) to nie bardzo widzę w czym problem. W Twoje wersji każda krytyka to "krytykanctwo" - co niewątpliwie pejoratywnym sformułowaniem jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   
To się nie zgadzamy - owszem reguły to reguły ale ani admin ani mod nie są władzą absolutną nie podlegającą krytyce.

Krytykowanie kogoś - tu adminów i modów-, za to że przestrzegając regulaminu sankcji, na który się zgadzam (to jest automat wraz z rozpoczęciem udzielania się na omawianym przez nas forum) mnie "napiętnował" czy "skarcił" to jak dla mnie bezzasadne krytykanctwo. Szczególnie przy przyznaniu się do celowego i nagminnego łamania zasad, za które zostało się ukaranym i to nie raz.

krytykanctwo - krytyka dla krytyki, nagminne wytykanie nie istniejących a. nieistotnych błędów lub braków (zwł. w działalności instytucji, władz itd.); krytyka instytucji w ocenie osób odpowiedzialnych za jej działalność.

Tak, dla mnie krytykanctwo.

Edytowane przez Teodor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

No ale co do krytyki ma paplanina kto kogo zbanował, kogo odwołali, kogo przywrócili a kto sam odszedł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Krytykowanie kogoś - tu adminów i modów-, za to że przestrzegając regulaminu sankcji, na który się zgadzam (to jest automat wraz z rozpoczęciem udzielania się na omawianym przez nas forum) mnie "napiętnował" czy "skarcił" to jak dla mnie bezzasadne krytykanctwo. Szczególnie przy przyznaniu się do celowego i nagminnego łamania zasad, za które zostało się ukaranym i to nie raz.

krytykanctwo - krytyka dla krytyki, nagminne wytykanie nie istniejących a. nieistotnych błędów lub braków (zwł. w działalności instytucji, władz itd.); krytyka instytucji w ocenie osób odpowiedzialnych za jej działalność.

Tak, dla mnie krytykanctwo.

Fajnie - tylko co do ma za związek z moja wypowiedzią? Jeśli dla Ciebie krytykanctwem jest wskazanie odmiennego traktowania (nawet jakby było w kompetencjach admina/moda) takich samych zachowań różnych użytkowników to cóż...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Nie ma nierównego traktowania. To Twoje zdanie, które wg mnie jest niezgodne z prawdą.

To Twoje zdanie - do którego masz niewątpliwie prawo. Znam użytkownika, z którego bana zdjęto choć mam podejrzenie graniczące z pewnością (oczywiście przypadki są możliwe), iż używa dwóch kont (co nie jest zasadniczo dozwolone). Innego użyszkodnika chłostasz za to samo zachowanie i popierasz stanowisko moderacji w tym względzie. Takie to trochę dziwne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

To dlaczego z B. zdjęli bana, a z Gronostaja nie chcieli? Gdzie tutaj widzisz równe traktowanie? :lol:

Jakie masz podstawy by dyskutować o wewnętrznych sprawach osób zarządzających jakimś forum i je oceniać? Masz wgląd we wszystko by mieć ogląd na całość sytuacji? Może w historię działalności i korespondencji poszczególnych userów i modów? Może uważasz, że powinni wszyscy siętłumaczyć ze swojego postępowania? Tak samo możesz oceniać bieżącą działalność państw czy firm nie mając wglądu w ich wewnętrzne sprawy. Zawsze na studiach, czy wcześniej w liceum dzieciaki miały te teorie spiskowe "o, on to widać jest inaczej traktowany!" i przeważnie wynikało to z frustracji lub niewiedzy co do zaistniałej sytuacji. Edytowane przez Teodor

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

Jakie masz podstawy by dyskutować o wewnętrznych sprawach osób zarządzających jakimś forum i je oceniać?

Nie wchodząc w meritum sprawy, bo mnie to nic nie obchodzi: takie samo jak każdy, kto widzi jakąś niesprawiedliwość i chce o niej powiedzieć głośno. To w krajach cywilizowanych nazywamy wolnością wypowiedzi. I nie rób proszę wykładów z różnicy między krytyką a krytykanctwem. Jurek U był w tym lepszy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Cóż - wygląda na to, że wolność słowa się nie przyjęła. Sprawa obchodzi mnie zasadniczo średnio ale, że nie chciałbym wylądować w pozycji takiego "mało uprzywilejowanego" użytkownika to uważam, że pewne standardy winny obowiązywać i należy je propagować. Z tych też powodów na niektórych forach się bywa we wszystkich (prawie) działach a w niektórych tylko tam gdzie moderatorzy swoją postawą zasługują na szacunek. Od modów też brałem po uszach i z perspektywy czasu uważam, że zwykle słusznie ale zwykle nie oznacza "zawsze".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że krytykować pewne działania warto, atoli nie warto się żalić na własne (słuszne... czy nie) bolesne doświadczenia w postaci ostrzeżeń.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że krytykować pewne działania warto, atoli nie warto się żalić na własne (słuszne... czy nie) bolesne doświadczenia w postaci ostrzeżeń.

Warto, przyniosło to też pozytywny skutek. Wątek oczyszczony, moim zdaniem Moderator stanął nie dość, że na wysokości zadania to jeszcze z klasą dał nam po łapach, przede wszystkim mi. Trochę szkoda mi dyskusji, która wywiązała się, temat mógłby przekształcić się w perełkę, Kosiński to bardzo kontrowersyjny pisarz, a książka "Czarny Ptasior" http://kultura.wp.pl/title,Czarny-ptasior,wid,13339421,wiadomosc.html?ticaid=1d701 wywołała burzę. No cóż, gdy drwa rąbią, to lecą wióry. Pretensje mogę mieć sama do siebie.

Fragmenty książki można przeczytać tu http://lubczasopismo.salon24.pl/czytelnia/post/310200,joanna-siedlecka-czarny-ptasior-odcinek-i

Edytowane przez lucyna beata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

"Równe traktowanie" to jakiś model teoretyczny, który w przyrodzie nie występuje i nigdy nie występował. Poza tym rzeczywiście - "podejrzenia graniczące z pewnością" to wciąż trochę mało, aby komukolwiek cokolwiek zarzucać.

...co nie zmienia faktu, że kolegi Gronostaja (a miało być bez nicków) trochę moim zdaniem brakuje - choć temperament czasami go ponosił, miał tam swoje trzy grosze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Dziś wszedłem na forum, i co widzę ?

Wielki Łowczy Rzeszy

I ranga

Grupa: Użytkownik

Postów: 25

Nr użytkownika: 75.423

Dzisiaj, 06:09

Stefka naszego z Ak aresytowali Gestapowcz, po mu NetSkajter wsuwa grota w rowa i sie kapneli,e to geje i ich Bruner aresytowa

Cóż - idiotów, debili i spamerów nie sieją, dlatego ten "post" postanowiłem zacytować w orginale, by pokazać radosną "tfurcość". Od siebie dodam, iż N_S mam za bardzo dobrego moderatora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o nietrollowanie w dziale turystyka historyczna. To "moje" subforum o które będę walczyć. Włożyłam w nie nie tylko dużo czasu ale i serce. Ostrzegam jeżeli powtórzy się sytuacja i pojawi się następny wpis to zrobię sądny dzień. Taki mały pokaz moich możliwości trola z for górskich.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.