Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

salvusek   

"Taa, nie ma specjalistów. "

Praktycznie w ogóle nie ma od historii filozofii, doktryn politycznych prawnych czy państwa prawa. Jest jeszcze MAKRON, ASCETA był kiedyś Ironside. Ale i tak od historii filozofii do dziś nie ma nikogo. Więc chyba to powinni zlikwidować. A jeśli chodzi o ogólną wiedzę historyczną większość ją posiada pod kątem konfliktów zbrojnych. Nie tylko moderatorów ale też i użytkowników. Rozmowy o polityce i czymkolwiek innym kończą się spamem. Dlatego uważam, że na historykach specjalistów mało.. A nic historycy nie robią aby było więcej. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Szanowny Qultura dostrzegł problem , jakim były nieodpowiedzialne zachowania jednego ( tak tylko jednego z Modów ) i spróbował nieco rozluźnić ten problem .

A kto tam sie tak rozchulał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Martinus   
Praktycznie w ogóle nie ma od historii filozofii, doktryn politycznych prawnych czy państwa prawa.

Bo to nie są specjalności stricte historyczne i siłą rzeczy znajdują się na marginesie zainteresowań historyków.Wyjątki oczywiście się zdarzają, ale ich odsetek nie daje nadziei, aby na Forum historycznym takie tematy cieszyły się wielkim zainteresowaniem (przy czym oczywiście ja ich ani nie deprecjonuję ani nie kwestionuję sensu ich istnienia na Forum).

A jeśli chodzi o ogólną wiedzę historyczną większość ją posiada pod kątem konfliktów zbrojnych. Nie tylko moderatorów ale też i użytkowników.

Ja tradycyjnie znowu mogę wypowiadać się jedynie na próbce starożytnej i średniowiecznej nie mniej moje wnioski są inne.Nie wchodząc w szczegóły (podejście szkoły "Annales" itp) nauka w szkole skupiona jest w dużym stopniu na wielkich jednostkach przez co historia polityczna praktycznie nierozerwalnie związana jest z konfliktami zbrojnymi co jest tutaj oczywiste.Stąd możesz mieć takie wrażenie.Czy to upoważnia do wysnucia wniosku, że większość Forumowiczów zainteresowana jest przede wszystkim militariami - nie sądzę.Zapewniam, że gdybym podając przykład mi bliski założył temat o klasyfikacji mieczów z okresu wpływów rzymskich to odzew byłby raczej umiarkowany a dopiero ten drugi temat miałby znaczenie ściśle bronioznawcze.Zresztą jeszcze raz odwołując się do starożytności i średniowiecza absolutnie nie zauważyłem tam dominacji tematów związanych z konfliktami zbrojnymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaglądam na Historyków i co widzę? Przywrócili trolla motoryzacyjno – czworonożno – bałtyckiego. Jakoś romanaróżyńskiego i Gronostaja, mimo petycji, wielu szanowanych użytkowników nie przywrócili. Może dlatego, że troll jest natury komunistycznej, a to niektórym na Historykach bardzo w smak. A może moderator m. znowu zagroził, że albo B. wraca, albo on odchodzi, jak w wypadku Rycymera. :o

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jakoś romanaróżyńskiego i Gronostaja, mimo petycji, wielu szanowanych użytkowników nie przywrócili.

No proszę, nawet nie widziałem że były petycje w mojej sprawie, czuję się doceniony :)

Szkoda że administracja je olała-ciągłe zakładanie nowych kont zaczyna mnie męczyć, a modzi zamiast udawać że nie wiedzą że to ja(a mogliby bo mam dynamiczne IP) kasują jedno po drugim.

A z cikawości-który stażysta zbanował trolla motoryzacyjno-bałtyckiego ?

Czyżby imć Hironim L czy może szapurII ?

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nawet nie widziałem że były petycje w mojej sprawie, czuję się doceniony :)

Szkoda że administracja je olała-ciągłe zakładanie nowych kont zaczyna mnie męczyć, a modzi zamiast udawać że nie wiedzą że to ja(a mogliby bo mam dynamiczne IP) kasują jedno po drugim.

I w tym momencie sam sobie wystawiłeś świadectwo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Drogi Romanie nie sądzisz, że takie dobijanie się "na wydrę" tam gdzie Cię nie chcą jest trochę dla Ciebie poniżające i świadczy raczej o złym smaku (podobnie jak rozpamietywanie ploteczek kto kogo zbanował i dlaczego niesłusznie).

Czy nie lepiej powiedzieć sobie "Nie to nie! Pies Was ...trącał!" ?

Odrobina godności na prawdę by się przydała...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Drogi Romanie nie sądzisz, że takie dobijanie się "na wydrę" tam gdzie Cię nie chcą jest trochę dla Ciebie poniżające i świadczy raczej o złym smaku

Jak widać niektórzy chcą-w każdym razie na innym forum nie ma raczej szans na dyskusję o interesujących mnie czasach, tutaj w moich klimatach post wypływa co tydzień lub rzadziej, tam prawie codziennie, a dyskusja z samym sobą nie pomoże mi namierzyć nowych materiałów źródłowych lub ciekawych cytatów, interpretacje niektórych znanych mi źródeł przez kogoś innego także bywają pomocne, a ja na forum nie udzielam się ze względów towarzyskich a po to by poszerzyć głównie swoją wiedzę i w tym względzie forum historycy.org jest nadal najlepsze(dotyczy czasów RON, reszta obchodzi mnie niewiele).

To że paru czerwonych modów mnie nie chce widzieć na forum to żadna nowość-jakoś czerwona zaraza zawsze czuła do mnie odrazę, z wzajemnością zresztą, dlaczego miałbym uznawać ich fobie i przez to rezygnować z interesujących czasem dyskusji ?

Edytowane przez Roman Różyński

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

I w tym momencie sam sobie wystawiłeś świadectwo.

Cóż - znany nam użytkownik nie ma problemu z kilkoma kontami (kojarzę dwa). Najwyraźniej problemem to jest tylko dla jednych - dla drugich niekoniecznie. Rozumiem problemy związane z moderowaniem tak obszernego forum ale mimo wszystko...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż - znany nam użytkownik nie ma problemu z kilkoma kontami (kojarzę dwa). Najwyraźniej problemem to jest tylko dla jednych - dla drugich niekoniecznie. Rozumiem problemy związane z moderowaniem tak obszernego forum ale mimo wszystko...

Nie wiem kto jest kim. Dziś ciśnienie podniósł mi troll w dziele poświęconym książkom, w rozmowie poświęconej książce Grossa. Jako źródło podał rzekomą autobiografię Kosińskiego. Jedno wielkie nadużycie. Można toczyć wojnę z Modami, nic mi do tego ale po co niszczyć rozmowy?

Edytowane przez lucyna beata

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

No proszę, nawet nie widziałem że były petycje w mojej sprawie, czuję się doceniony :)

Szkoda że administracja je olała-ciągłe zakładanie nowych kont zaczyna mnie męczyć, a modzi zamiast udawać że nie wiedzą że to ja(a mogliby bo mam dynamiczne IP) kasują jedno po drugim.

Czyli powinien być dla Ciebie ban permanentny za celowe i przemyślane łamanie regulaminu. Nikt nikogo nie zmusza do pisania na forum. Jak nie podoba się regulamin, którego przestrzeganie jest naturalną powinnością chętnych do korzystania użytkowników, to nie ma co się pchać.

To że paru czerwonych modów mnie nie chce widzieć na forum to żadna nowość-jakoś czerwona zaraza zawsze czuła do mnie odrazę, z wzajemnością zresztą, dlaczego miałbym uznawać ich fobie i przez to rezygnować z interesujących czasem dyskusji ?

Jak się nie podoba, to odpuść. Na każdym forum piszą osoby godzące się na regulamin właściciela danego serwisu i na decyzje osób moderujących przez niego wybranych. Pisanie negatywnych ocen na innych forach nie świadczy ani o kulturze osobistej ani o rozumieniu panujących zasad w korzystaniu z for internetowych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
To że paru czerwonych modów mnie nie chce widzieć na forum to żadna nowość-jakoś czerwona zaraza zawsze czuła do mnie odrazę, z wzajemnością zresztą, dlaczego miałbym uznawać ich fobie i przez to rezygnować z interesujących czasem dyskusji ?

Tak z czystej ciekawości, co maja przekonania polityczne modów do okresu historycznego którym się zajmujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Delwin   

Jak się nie podoba, to odpuść. Na każdym forum piszą osoby godzące się na regulamin właściciela danego serwisu i na decyzje osób moderujących przez niego wybranych. Pisanie negatywnych ocen na innych forach nie świadczy ani o kulturze osobistej ani o rozumieniu panujących zasad w korzystaniu z for internetowych.

Przyznam się, że nie bardzo rozumiem - a o czym niby świadczy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Teodor   

Jak dla mnie, w kontekście ciągłego krytykanctwa i wylewania łez na zmianę z pomyjami, o braku kultury. Internet czy real - są pewne zasady, których powinniśmy przestrzegać. M.in. wchodząc na czyjeś podwórko przestrzegam jego zasad, a nie tworzę swoich. Nie krytukuję też ich, bo ma wybór - nie wchodzić.

Do tego jak już zostało to napisane, co mają poglądy polityczne do bycia modem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.