Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
gregski

[Forum] historycy.org

Rekomendowane odpowiedzi

Balum ( Widłobrody ), dostał 4 ostrzeżenie i miesiąc urlopu od Historyków, zatem w temacie o Żeromskim, już Nas długo niczym nie uraczy. :rolleyes:

Post 264 http://www.historycy.org/index.php?showtopic=84714&st=255

Edytowane przez Jaś Puchatek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Drogi Jasiu, nie odbierz czasem tego jak połajankę lub pouczanie ale może byś napisał coś o swojej wizji funkcjonowania forum czy moderowania?

Kto ile kiedy i jakich ostrzeżeń dostał to już jest intymna sprawa ostrzeganego i moderatorów. Tak trochę nieładnie to upubliczniać. Poza tym zaraz się tu zjawi Widłobrody i zacznie się pyskówka. Trochę mi szkoda bo temat zrobił się ciekawy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, więcej nie będę. Zasugerowałem się tym, żeby nie pisać tylko o Kolegach, którzy się na tym forum nie udzielają i odpisać nie mogą.

Co do moderacji generalnie muszę prócz, tego pobłażania wobec komunistów, ją pochwalić. Zwłaszcza w dziale o RON, moderacja działa nad wyraz sprawnie. Bardzo lubię też dział o XIX wieku, tam, też moderacja bez zarzutu.

Edytowane przez Jaś Puchatek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

O właśnie, to jak jest według Ciebie idealny moderator? Taki który tępi wszelkie próby odejścia od tematu, czy taki który daje ludziom trochę pohasać, a interweniuje dopiero, gdy zaczynają przeginać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jasiu, nie odbierz czasem tego jak połajankę lub pouczanie ....

Poza tym zaraz się tu zjawi Widłobrody i zacznie się pyskówka.

Trochę mi szkoda bo temat zrobił się ciekawy.

Drogi gregski, nie dobierz tego czasem jako połajankę lub pouczanie, ale temat chyba nie ma na celu przewidywanie, co kto zaraz zrobi.

Trochę mi szkoda bo temat zrobił się ciekawy.

Edytowane przez Widłobrody

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ależ absolutnie nie posądzam Cię o zdrożne intencje i kamień spadł mi z serca na wieść, że nie dasz się wciągnąć w konflikt.

A przy okazji jestem ciekaw też i Twojego zdania na temat stylów moderowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja tam bym nie ruszał. Nie często się zdarza, żeby szefostwo pozwalało na dywagacje na temat jego bądź co bądź działalności. Jeśli udało się taką rozmowę tu przemycić i od dwóch stron nie było powodów do jej zamknięcia to może warto spokojnie o po cichutku to kontynuować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy ocenie moderatorów widzę niestety wyraźne przechylenie w kierunku swej wizji. Pretensje, jak nie tnie bzdur z którymi się dany user nie zgadza, przy pisaniu samemu bzdur gdzie indziej.

Np. user pisze o ludobójstwie na Burach, reaguje chamsko, jak kto inny wykazuje błędność owej wizji. A równocześnie oczekuje, by cięto usera, co nie ma dostatecznie negatywnego stosunku do komunizmu i widzi pozytywy w działaniach komunistów.

Przykład oczywiście fikcyjny.

Niestety postawa: chce się czegoś dowiedzieć jest w mnniejszości na postawą: chcę narzucić swoje. Polemiki niby z tym co interlokutor napisał, a w rzeczywistości z tym, co chciałoby się mu przypisać.

I tu jest pies pogrzebany. I stąd robota dla modów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja się na Historykach dużo nauczyłem, poznałem wielu wspaniałych patriotów. Miałem okazję wymieniać poglądy z mymi ulubionymi Autorami książek. Czasem napisałem coś głupiego, czasem coś mądrego, jak w życiu, nie zawsze wychodzi wszystko dobrze, ale jestem zadowolony, że trafiłem na to forum. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przy ocenie moderatorów widzę niestety wyraźne przechylenie w kierunku swej wizji. Pretensje, jak nie tnie bzdur z którymi się dany user nie zgadza, przy pisaniu samemu bzdur gdzie indziej.

Np. user pisze o ludobójstwie na Burach, reaguje chamsko, jak kto inny wykazuje błędność owej wizji. A równocześnie oczekuje, by cięto usera, co nie ma dostatecznie negatywnego stosunku do komunizmu i widzi pozytywy w działaniach komunistów.

Przykład oczywiście fikcyjny.

Niestety postawa: chce się czegoś dowiedzieć jest w mnniejszości na postawą: chcę narzucić swoje. Polemiki niby z tym co interlokutor napisał, a w rzeczywistości z tym, co chciałoby się mu przypisać.

I tu jest pies pogrzebany. I stąd robota dla modów.

Herr Gott ,

i tak będzie dzień w dzień przez dni 30, zemsta - Moderatora - z bratniego Forum jest straszliwa :unsure: bylo jego nicka w temacie nie szargać <_<

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Idealny moderator, ideałów nie ma, ale na historykach Indigo jest bliskim ideału. Zawsze postępuje taktownie, ale też stanowczo, gdy ktoś ewidentnie spamuje.

Fakt, Indigo to jeden z najlepszych modów na historykach. Odnośnie innych działów niż RON, to chyba jeszcze Woj w moim mniemaniu się wyróżnia.

O właśnie, to jak jest według Ciebie idealny moderator? Taki który tępi wszelkie próby odejścia od tematu, czy taki który daje ludziom trochę pohasać, a interweniuje dopiero, gdy zaczynają przeginać?

Chociaż pytanie nie do mnie, to moim zdaniem ta druga opcja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.