Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Mariusz 70

Zakupy książek przez internet

Rekomendowane odpowiedzi

Jako niereformowalny prowincjal,mam w zasadzie jedynie taka mozliwosc stalego dostepu do dobrych ksiegarni.Doswiadczenia sa rozmaite, tak wiec prosze o wymiane informacji i wszelkie rady w tej dziedzinie.Polecajmy sobie ksiegarnie dobre,a pietnujmy tu firmy nieuczciwe.Informujmy o cenach,kosztach przesylek i czasie realizacji zamowienia.Mam nadzieje,ze ku wspolnej korzysci.

Jezeli chodzi o ksiegarnie polskie to od kilku lat jestem stalym nabywca w Historytonie.

http://www.historyton.pl/catalog/index.php

Wybor duzy ksiazek polskich i zagranicznych,czytelny katalog,przesylane regularnie informacje o nowosciach.Jest tez dzial ofert z duza obnizka cen.Realizacja zamowienia na teren UE wynosi ok.21 dni,czyli dosyc dlugo.Czesto sie tez spotykam,ze brak pozycji zamieszczanych w katalogu.Inna sprawa,ze ksiegarnia stara sie pozniej je zdobyc.

Wielkim minusem jest tu koszt wysylki.Na obszarze UE jest to 30 zl + dodatkowe 20 zl doliczane do kazdej ksiazki.Dosc osobliwe kuriozum,zwazywszy ze tyle samo place za broszurke co za 4 tomy dziel Jasiennicy stanowiacych jedna pozycje w katalogu.Tak wiec zniecheca fakt,ze czasami 40% kwoty zamowienia stanowi wlasnie koszt przesylki.istoryton nie jest tu zreszta zadnym wyjatkiem,koszta wysylki z takiej np."Ksiegarni Odkrywcy" sa w zasadzie identyczne.

Zaczalem wiec korzystac przy zakupie ksiazek zagranicznych z hiszpanskiej ksiegarni Libros Reyes z Saragossy.

http://www.historiamilitar.net/librosreyes.php

W porownaniu z Historytonem wybor zdecydowanie mniejszy,katalog prowadzony dosc niestarannie i ogolnie calosc duzo mniej profesjonalna.Brak tez oczywiscie ksiazek polskich.Za to przy zakupie powyzej 100 euro wysylka na koszt firmy,a to juz bardzo duzo.Czas realizacji zamowienia ok.miesiaca,czego juz pozwole sobie nie komentowac.

Obie firmy co nalezy podkreslic zawsze wywiazywaly sie z zamowien bardzo uczciwie,nie bylo najmniejszych z ich strony naduzyc w kwesti platnosci,zmian w zamowieniu itp.Ksiazki pakowane sa niezwykle starannie i docieraja bez najmniejszych uszkodzen.

Postanowilem w tym miesiacu zrobic eksperyment z amerykanskim Amazonem.

http://www.amazon.com/History-Books/b?ie=UTF8&node=9

Tutaj wybor jest praktycznie nieograniczony.Rozpietosc cenowa kolosalna(ksiegarnia oferuje pozycje uzywane z zaznaczeniem stopnia zuzycia)bo ksiazke kosztujaca 20$ mozemy znalezc tez w cenie 1$.Nie znalem cen przesylki(placimy uczciwie za wage),ani czasu realizacji,antykwariat bierze tez prowizje mogaca byc wielokrotnoscia oferowanej ceny.Wielokrotnie oferowana jest tez mozliwosc czesciowego podgladu ksiazki,co przy tego typu zakupach jest duza pomoca.

Pierwszego marca zamowilem 5 Ospreyow w roznej cenie,placilem karta kredytowa.

Pierwsze dwa zeszyty otrzymalem juz 8 marca co bylo niemalym szokiem,tym bardziej ze musialy dotrzec na moje za przeproszeniem zadupie.Ksiazki wysylane sa nie w jednej paczce,ale oddzielnie,stan pozycji uzywanej byl bardziej niz wzorowy.Cenowo wyszlo mnie troche taniej(jakies 2-4 euro za ksiazke)niz kupujac w UE i to wliczajac koszt atlantyckiej wysylki.Do tego jej realizacja jest o wiele szybsza.Chyba wiec warto,na razie czekam niecierpliwie na dalszy ciag realizacji zamowienia.

I tu pewne refleksje.Dlaczego zamawiajac ksiazke w USA zaplace za jej przeslanie 5$,a za te sama pozycje z Polski 50zl?.

Dlaczego wreszcie ksiazka z innego kontynetu trafi do mnie w tydzien,a z ksiegarni odleglej o 300 km caly miesiac?

A moze zaczynam rozumiec dlaczego pewne kraje zbudowaly,a inne stracily swa imperialna pozycje :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie książek ze Stanów Zjednoczonych jest proste jak kupienie gazety w kiosku za rogiem ;) Ale żeby ściągnąć coś z Belgii - uuuch to się trzeba napocić.

Edytowane przez Krzysztof M.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na Amazonie (brytyjskim), a także na Helionie:

http://www.helion.co.uk/

Nigdy nie miałem żadnych problemów, ceny znośne (zwłaszcza na amazonie czasami można nowe książki taniej złowić, poza tym mam bezpłatną przesyłkę w ramach UK jeżeli kupuję bezpośrednio od Amazona).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac troche wiecej szczegolow na temat brytyjskiego Amazona.Chodzi mi o czas realizacji zamowienia,cene przesylki itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK wiec nie wiem czy Ci sie to przyda ;) Jezeli zamowienie jest bezposrednio z Amazona (a nie od kogos kto na Amazonie wystawia) to wybieram opcje darmowej przesylki, od 3 do 5 dni roboczych - dostepna niezaleznie od tego czy kupuje knige za 10 czy 50 funtow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak sie przydalo :)

Skorzystalem z rady i dzisiaj zlozylem zamowienie w brytyjskim Amazonie.Ceny podobne do tych z USA(a wiec duzo nizsze niz w europejskiej ksiegarni),przesylka za ksiazke ok.2-3 funty,zamowienie maja zrealizowac pomiedzy 9-tym,a 19-tym kwietnia.Zobaczymy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
STK   

Taka uwaga książki przez internet wraz z przesyłką są często dużo droższe niż zakupione w księgarni. Dzięki internetowi można zdobyć rzadkie pozycje, ale na zakupy zwyczajne to lepsza jest księgarnia. Chyba, że ktoś sprzedaje na allegro książki z 50% upustem wtedy takie książki powinny schodzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga książki przez internet wraz z przesyłką są często dużo droższe niż zakupione w księgarni. Dzięki internetowi można zdobyć rzadkie pozycje, ale na zakupy zwyczajne to lepsza jest księgarnia. Chyba, że ktoś sprzedaje na allegro książki z 50% upustem wtedy takie książki powinny schodzić.

Trzeba najpierw mieć tę księgarnię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wyliczylem,wczorajsze zakupy w brytyjskim Amazonie(wszystkie pozycje nowe)wyniosly mnie ok.25% taniej niz bym zaplacil w normalnej ksiegarni.I to wliczajac duze koszty przesylki.No i kwestia zasadnicza ,jak Krzysztof stwierdzil trzeba te ksiegarnie najpierw miec,a do najblizszej dobrej mam jakies 280 km.Wiec gdybym doliczyl jeszcze koszta dojazdu,parkingu,obiadu itp. :blink:

Mam pytanie,kupuje ktos ksiazki na Alegro?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Ja częściej korzystam z księgarni lub empiku , bo mam blisko , a w internecie to prędzej Merlin na allegro nie kupowałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Taka uwaga książki przez internet wraz z przesyłką są często dużo droższe niż zakupione w księgarni. Dzięki internetowi można zdobyć rzadkie pozycje, ale na zakupy zwyczajne to lepsza jest księgarnia. Chyba, że ktoś sprzedaje na allegro książki z 50% upustem wtedy takie książki powinny schodzić.

Dużo droższe? Jak już zdarzy mi się kupić książkę przez internet, to cena zazwyczaj jest bardzo podobna do tej, jaką bym zapłacił w normalnej księgarni. Nie kojarzę, abym przez internet przepłacił jakoś strasznie. Ale zazwyczaj kupuję w antykwariatach i w Empiku, tam z odbiorem przesyłki na miejscu w sklepie zawsze oszczędzam te kilka groszy. Na Allegro nie kupuję od naprawdę długiego czasu. Ostatnia książka jak tam kupiłem, to bodaj opracowanie poświęcone warszawskiej kanalizacji, wydane w '37. Ale co ciekawe, na Allegro dałem stówę, podczas gdy po antykwariatach chodzą zazwyczaj za minimum 500 zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Albinos: sprawa jest prosta - bywa, że ludzie nie wiedzą co mają, a pozycja jest na tyle rzadka, że nie ma tego tytułu w ilości sztuk kilku. To dają cenę "dużą" wedle ich uznania i po zawodach. Ja zwykle kupuję przez internet, a ostatnio został mi polecony jeden tytuł tylko jest problem - jest on w zasadzie za granicami kraju... co oznacza, że koszty wysyłki pewnie będą dość spore. Zakupy są czynione z prostego powodu - braku czasu na łażenie po księgarniach czy antykwariatach... Choć pewnie ileś razy przepłaciłem i dopłaciłem za pocztę naszą kochaną, choć nie powiem - w zasadzie komplet kodeksów karnych II R.P udało mi się dostać via Allegro...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   
co oznacza, że koszty wysyłki pewnie będą dość spore.

za przesyłkę z Tajlandii zapłaciłem 30 zł <_< . Zamawiałem z zagranicy bo mi na tym bardzo zależało. Inaczej według mnie sie nie opłaca.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.