Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Master Zeus

Studia historyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Chodzę do 3 klasy gimnazjum. Po jego ukończeniu chciałbym kontynuować naukę w Liceum o profilu humanistycznym, a następnie chciałbym studiować historię. Mam w związku z tym pytanie :

Gdzie można znaleźć pracę po wybraniu specjalizacji Historia wojskowa, służb mundurowych i specjalnych ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie, jak po każdej specjalności.

Zależy to od splotu wielu czynników:

a) wiedzy

b) szczęścia

c) znajomości

d) samozaparcia

Potencjalnych instytucji jest wiele: MHP, WIH, instytucje muzealne, wydawnictwa itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Potencjalnych instytucji jest wiele: MHP, WIH, instytucje muzealne, wydawnictwa itp.

A WIH to przypadkiem nie jest teraz WBBH?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

A to w porządku, bo już się zastanawiałem, czy przypadkiem nie pogubiłem się tutaj w tych zmianach organizacyjnych :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że na studiach historycznych są takie przedmioty :

* język łaciński,

* vademecum studiów historycznych,

* nauki pomocnicze historii,

* historia starożytna,

* prahistoria ziem polskich,

* historia średniowieczna,

* historia nowożytna,

* historia XIX wieku,

* historia XX wieku,

* statystyka i demografia historyczna,

* translatorium z języka łacińskiego lub nowożytnego,

* warsztat naukowego historyka,

* metodologia historii i historia historiografii.

Czy wszystkie przedmioty są w każdym semestrze, czy są podzielone ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Czytałem że na studiach historycznych są takie przedmioty :

* język łaciński,

* vademecum studiów historycznych,

* nauki pomocnicze historii,

* historia starożytna,

* prahistoria ziem polskich,

* historia średniowieczna,

* historia nowożytna,

* historia XIX wieku,

* historia XX wieku,

* statystyka i demografia historyczna,

* translatorium z języka łacińskiego lub nowożytnego,

* warsztat naukowego historyka,

* metodologia historii i historia historiografii.

Czy wszystkie przedmioty są w każdym semestrze, czy są podzielone ?

Sprawa ma się tak, że język łaciński na historii ogólnej jest przez 2 lata, ja mam przez okres całych studiów, ponieważ na 3 roku będę miał łacinę średniowieczną (taka specjalność). Pierwszy semestr to Historia starożytności- starożytny Bliski Wschód i Prahistoria Europy. Drugi Semestr to Historia starożytności- starożytna Grecja i Rzym. Do tego doliczając Ćwiczenia i inne zajęcia.

Ale wiele zależy od specjalności, jak i również uczelni.

Plan zajęć dla studentów historii UAM: http://historia.amu.edu.pl/pobierz/Plan_Dzienne_Lic_10-11.pdf

Edytowane przez kalki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Najlepiej będzie jak zajrzysz na strony interesujących Cię uczelni. Każda ma swoje osobiste ustalenia, każda inaczej to wszystko układa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kalki   

Mam jeszcze jedno pytanie. Na którym roku studiów wybiera się specjalizacje ?

Specjalizacje można wybrać dopiero na studiach drugiego stopnia, czyli IV rok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pan k   

Witam ! Chodzę do 3 klasy gimnazjum. Po jego ukończeniu chciałbym kontynuować naukę w Liceum o profilu humanistycznym, a następnie chciałbym studiować historię. Mam w związku z tym pytanie :

Gdzie można znaleźć pracę po wybraniu specjalizacji Historia wojskowa, służb mundurowych i specjalnych ?

Na studia nie opłaca się iść bo nie dają lepszej pracy i trzeba za nie płacić. Nawet jak przyjmą cię do publicznej szkoły to trzeba płacić za za semestr. Płacisz mniej ale i tak trzeba mieć pieniądze. Liceum nic nie daje i tworzy bezrobotnych. Lepiej idź do Technikum lub dla dorosłych. Gdzie możesz pracować po historii?. Historia , Politologia , Geografia , Marketing po nich nie ma pracy. Nauczycieli nie przyjmują bo jest niż demograficzny . IPN nie przyjmuje nowych pracowników bo mają mniejszy budżet a jeśli już przyjmują to ludzi starszych. TVP Historia nie długo kończy działalność. Dla tego lepiej pracować Zachodniej Europie a szczególnie Niemczech. Niemczech opłaca się pracować ale nie mieszkać bo te pieniądze są zbyt małe ale Polsce stanowią spory zarobek. Za sprzątanie lub prace na polu dostaniesz więcej niż w Polsce i największym plusem jest to że nie trzeba utrzymywać pałace ZUS i marnować pieniądze w OFE. Za prace w Niemczech możesz dostać pieniądze na dzieci. Tym kraju nie są to duże pieniądze ale w Polsce są to spore pieniądze. Niemczech nie ma sytuacji że nie dostaniesz pieniędzy. Polsce podczas pracy u prywatnego właściciela zdarza się do bardzo często i próba ich odzyskania jest nie opłacalna bo usługi prawnika są bardzo drogie i proces trwa bardzo długo.

Edytowane przez pan k

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na studia nie opłaca się iść bo nie dają lepszej pracy i trzeba za nie płacić. Nawet jak przyjmą cię do publicznej szkoły to trzeba płacić za za semestr. Płacisz mniej ale i tak trzeba mieć pieniądze. Liceum nic nie daje i tworzy bezrobotnych. Lepiej idź do Technikum lub dla dorosłych.

Po co mam iść do technikum i uczyć się zawodu, który mnie w ogóle nie interesuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na Pana K- jego posty trzeba ignorować... Co do historii to jak będziesz dobry i się uprzesz to znajdziesz pracę. W szkolnictwie faktycznie jest kiepsko ale są jeszcze muzea, archiwa, instytuty, fundacje, instytucje zajmujące się dziedzictwem, w administracji są wydziały promocji regionu, służby konserwatorskie, wydawnictwa, czasopisma itp.itd... więc można...Co do specjalizacji to ja kończyłem właśnie wojskowość, ale zrobiłem to z czystego zamiłowania do militariów...nawet mi tego na dyplomie nie zaznaczyli i nie przełożyło to się na moje dalsze losy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Makazis   

A tak z ciekawości, ilu tu obecnych absolwentów historii pracuje w zawodzie ?

Tak pytam dla rozeznania, bo sam w maju mam maturę i się wybieram na historię. ;]

Ów kierunek wybrałem sobie już w podstawówce i przez kilka lat zdania nie zmieniłem i nie zmienię, ale miło byłoby wiedzieć :P

Edytowane przez Makazis

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.