Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Makazis

Różyczka

Recommended Posts

Makazis   

Każdy, kto w kwietniu tego roku choć raz włączył telewizję publiczną zapewne słyszał piękną i zarazem bardzo smutną muzykę pana Michała Lorenca. Lecz poza ścieżką dzwiękową warto też poznać sam film. Jest to romantyczny dramat, a historia jest czynnikiem determinującym postawy bohaterów.

Kontrowersje wokół tego projektu dotyczą prześladowań żydów przez władze PRL oraz ludzi kultury i nauki działających w tamtym okresie.

Postać jednego z głównych bohaterów, publicysty Adama Warczewskiego została stworzona w oparciu o biografię znanego nam wszystkim Pawła Jasienicy.

Film dokładnie przedstawia mechanizm działania zarówno SB jaki i TW. W internecie można natrafić na komentarze, że "Różyczka" stwarza z inteligencji żydowskiej lat 60 męczenników za prawdę, pojawiają się nawet absurdalne tezy, że we wszystkim maczał ręce pan Michnik i jego gazeta.

Zapraszam wszystkich do dyskusji na ten temat. ;)

Edited by Makazis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Makazis   

Postać jednego z głównych bohaterów publicysty... tyle, że powinno być - Adama Warczewskiego. ;)

Oczywiście, już poprawiam. Na swoją obronę dodam, że film oglądałem już dość dawno i w ogóle jakoś pamięci do imion nie mam. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Makazis   

Tajemnica jego pochodzenia dokładnie nie została odkryta, podobno poza polską miał w swoich żyłach krew zarówno żydowską jak i tatarską. Ale najważniejsze jest to, że był świetnym historykiem i to dyskusji chyba nie podlega. Dzięki niemu historia trafiła "pod strzechy".

Edited by Makazis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.