Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
suomeksi

Rasa

Rekomendowane odpowiedzi

GP_mars   

Bez przesady - suomeksi, nigdzie jakiegokolwiek rasistowskiego tekstu nie wygłosił. Wiec nie widzę powodów aby się go czepiać. Zdaje sobie sprawę, że promuję "naukę" dość kontrowersyjną.

Z drugiej strony - to co o filozofii nie można dyskutować, bo Nietzschego ktoś wykorzystał w złych celach?

A może o ekonomii nie można dyskutować, bo Marks napisał Kapitał.

IMHO wolność wypowiedzi polega na tym, że dopóki ktoś nie złamie zasad - może swobodnie wygłaszać swoje poglądy. A jak do tej pory jedyny, że tak powiem, faszyzm ;) w tym temacie polega na sugerowaniu, że ktoś ma poglądy, których nie musi mieć.

Do Suomeksi mam inne zastrzeżenia. Pomimo, że ja wyraziłem swoje obiekcje, czy te rasowe mambo-dżambo można uznać za naukę (i nie byłem jedyny) - nie przedstawił żadnych racjonalnych dowodów, że można.

Mało - nie udowodnił nawet, że wie o czym mówi - bo rzucenie nazwiskami i wypisywanie tekstu (który może być Ctrl+C Ctrl+V) nic nie wniosło. W dodatku, że nie udowodnił, że wie jak ta naukę stosować (dyskusja dotyczyła pomiarów samego autora, których co do wyników i metody przeprowadzania do tej pory nie znamy).

Reasumując - na słowo, to nie ja.

Edytowane przez GP_mars

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   

Można go było lepiej sprowokować :) Choć przyznam się, że nie było łatwo - nawet zdjęcie ortodoksów nie dało spodziewanych rezultatów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady - suomeksi, nigdzie jakiegokolwiek rasistowskiego tekstu nie wygłosił. Wiec nie widzę powodów aby się go czepiać.

No to dobrze, że mojego przodka zgwałcili Wikingowie, a nie np. Arabowie!

Banderas to jeszcze ok.. Najgorzej jakby wyglądał jak Adrien Brody:)... Ale dobra, dość tych żartów.

Czy naprawdę Kolega nie umie czytać między wierszami :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   

Czytanie między wierszami to nie dowody. Gdybym nie czytał miedzy wierszami nie byłoby tekstów, że murzyni mają dłuższe (nosy) i zdjęć grupki sympatycznych dzieciaków. Silnych dowodów nie dostałem.

Ale rozumiem, że moja wiedza o autorze jest mniejsza, gdyż widzę tylko wypowiedzi tutaj. ;)

Edytowane przez GP_mars

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

odniosłem wrażenie, że powiało rasizmem [chociaż o tym nikt nie mówi wprost]

A kto pisał, że suomeksi wygłosił rasistowski tekst ?

Jeżeli ktoś opiera swoją poglądy [czytaj: głosi je] np: na "naukach" Marksa, to czy nie jest marksistą ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   

A gdzie napisałem, że ktoś powiedział, że saumeksi wygłosił rasistowski tekst? Napisałem, zgodnie z prawdą, że to sugerowano.

Generalnie jak pamiętam co pisał Bernard Gui ;) , to każdy heretyk jest przekonany, że posiada jedyną i prawdziwą wiedzę i wiarę. Postawienie przez inkwizytora w pozycji, gdy musi mu się podporządkować - wywołuje u niego dyskomfort. Pragnie zatem rzucić inkwizytorowi swoją prawdę w twarz. Zadaniem inkwizytora jest do takiej sytuacji doprowadzić.

Saumeksi nie rzucił nam tego w twarz. Jedyne co w tym temacie jest to poszlaki. I na tym kończę - bo robi się dyskusja podpadająca pod pod kilka punktów regulaminu.

BTW: Kapitał Marksa jest istotną książką dla rozwoju ekonomii - uczy się tego do tej pory na uniwerkach. Są ekonomiści, którzy mocno bazują na Kapitale - a marksistami nie są.

Edytowane przez GP_mars

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
BTW: Kapitał Marksa jest istotną książką dla rozwoju ekonomii - uczy się tego do tej pory na uniwerkach. Są ekonomiści, którzy mocno bazują na Kapitale - a marksistami nie są.

Rzeczywiście zły przykład, niech to będzie... Lenin :)

Myślę, że czas zakończyć ten "sąd" nad Kolegą suomeksi.

Ps

Osobiście nie widzę powodu aby dalej uczestniczyć w temacie "Rasa".

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Wiesław z Bogdańca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Bez przesady - suomeksi, nigdzie jakiegokolwiek rasistowskiego tekstu nie wygłosił. Wiec nie widzę powodów aby się go czepiać.

A co jest złego w rasizmie? Sam jestem rasistą! Zawsze będę głosił, że wyżły są najmądrzejsze!

Jeśli chodzi o ludzi to nie jestem pewny, ale jak się tak przyjrzeć to Nordycy, za co się nie wezmą to spieprzą. To nie może być przypadek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.