Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mazowsze

[Inne] mazowsze.dzielnicowo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

mazowsze   

narodowość Mazowiecka istnieje. Została przytłumiona i zdezintegrowana przez lata i wieki nacisków. Przez powszechne dązenie rzadzących do unifikacji. W tym roku nadchodzi jednak moment gdy Mazowszanie moga wyrazic w sposób jawny swe lorzenie i swoja tozsamośc. W czasie spisu podaj swą prawdziwą narodowość- Mazowiecka i to niezaleznie od aktualnego miejsca zamieszkania. Decyduje Twoje poczucie tozsamości narodowej. http://mazowsze.dzie...ty/Default.aspx

ale też i na Facebook strona tak dla narodowości Mazowieckiej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
atrix   

Tomasz N napisał

Zgadza się. Przerobili ją na pasztet.

Zapewne mazowiecki pasztet. I przerabiają do tej pory w ZM Łuków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Rany! To pasztety mają konta na Facebook'u?

Ciekawe czy taki pasztet z Podlaski też ma swoje konto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Jam po mieczu i kądzieli pochodzę z Mazowsza. Czuję się Polakiem.

Wynarodowili mnie? :blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ty to jeszcze nic. Moja cala rodzina (z obu stron) jest z dziada pradziada (i baby prababy) zasiedziała na Mazowszu a ja wyjechałem na Kociewie i jest mi tu dobrze! Czyli jestem zaprzaniec (i skubaniec). Jak bym nie był na statku to bym cos „walnął” ze zgryzoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ludzie rożne pomysły maja jeden z naszych forumowych Kolegów , z którym co prawda na innym Forum się widuje , zadeklarował ze poda narodowość Galicjanin , o ile Mazowsze w naszej historii " zawsze " istniało ( i prawda jest tez taka ze dość późno je do Polski inkorporowano dopiero 24 grudnia 1529 sejm w Piotrkowie ogłosił włączenie Mazowsza do Królestwa Polskiego) , to Galicja jest tworem stosunkowo nowym i wynikającym z ignorancji i chęci zafałszowania historii przez zaborce ( właściwa nazwa to Małopolska ) , niestety nie mogę określić się jako Mazur ( bo taka jest właściwa staropolska nazwa mieszkańca Mazowsza nie , Mazowszanin ) jedynie studiowałem w Warszawie i mieszkałem tam kilka lat po studiach ( a nawet nie bo mieszkałem w Grodzisku Mazowieckim 23 km od Warszawy ) .Sam zadeklaruje się jako Polak ( mieszaniec w 3/4 Slazaka i 1/4 z Małopolski Wschodniej b.woj. tarnopolskie (czyli według C. Galicjanin :blink: ))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ty to jeszcze nic. Moja cala rodzina (z obu stron) jest z dziada pradziada (i baby prababy) zasiedziała na Mazowszu a ja wyjechałem na Kociewie i jest mi tu dobrze! Czyli jestem zaprzaniec (i skubaniec). Jak bym nie był na statku to bym cos „walnął” ze zgryzoty.

Nie masz racji piracie:)

Budzi się w śród nas, Mazowszan poczucie narodowe :lol:

A Ty jesteś rodakiem , ale w diasporze.

Stąd zdanie:

Jak bym nie był na statku to bym cos „walnął” ze zgryzoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bzdura z tym mazowieckim narodem. To że przez parę wieków Mazowsze stanowiło odrębny (acz lenny) organizm państwowy niż Korona (a potem zachowywały się pewne odrębności, następnie wygasłe) nie świadczy jeszcze o istnieniu narodu.

Czy to znaczy, że np. Roman Dmowski, który urodził się pod Warszawą był narodowości mazowieckiej? Nonsens.

Tak samo nonsensem jest mówienie o takich "potworkach" jak naród śląski,naród kaszubski czy naród mazurski.

Jeden jest i niepodzielny Naród Polski.

W ramach tworzenia sztucznych narodowości proponuję także utworzenie "narodów" wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego, kujawskiego, pomorskiego, pałuckiego, wileńskiego :lol:.

Cała ta inicjatywa to jakiś durnawy wymysł, mający na celu zwrócenie na siebie uwagi. Zapewne inicjatorzy tego chcieliby założyć jakiś "Związek Ludności Mazowieckiej", tylko po to by sączyć państwowe fundusze na mniejszości narodowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mazowsze   

Bzdura z tym mazowieckim narodem. To że przez parę wieków Mazowsze stanowiło odrębny (acz lenny) organizm państwowy niż Korona (a potem zachowywały się pewne odrębności, następnie wygasłe) nie świadczy jeszcze o istnieniu narodu.

Czy to znaczy, że np. Roman Dmowski, który urodził się pod Warszawą był narodowości mazowieckiej? Nonsens.

Tak samo nonsensem jest mówienie o takich "potworkach" jak naród śląski,naród kaszubski czy naród mazurski.

Jeden jest i niepodzielny Naród Polski.

W ramach tworzenia sztucznych narodowości proponuję także utworzenie "narodów" wielkopolskiego, małopolskiego, łódzkiego, kujawskiego, pomorskiego, pałuckiego, wileńskiego :lol:.

Cała ta inicjatywa to jakiś durnawy wymysł, mający na celu zwrócenie na siebie uwagi. Zapewne inicjatorzy tego chcieliby założyć jakiś "Związek Ludności Mazowieckiej", tylko po to by sączyć państwowe fundusze na mniejszości narodowe.

bardzo to jenostronny pogląd na sprawę. Nie ważę się podważać narodowości Polskiej ale jeżeli jesteś taki mądry i a limine podwżasz istnienie narodowości Mazowieckiej posługując się wybranymi przez siebie przykładami ( czyli kwantyfukatorem szczególnym tj jednostkowym przypadkiem chcesz unicestwiać kwantyfikator ogólny tj zaprzeczyć isynieniu narodowości Mazowieckiej zapytam Cię o niedawną historię i spytam się : Gdzie jest naród który niedawno deklarował się jako Jugosłowianie??? oczekując odpowiedzi pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Gdzie jest naród który niedawno deklarował się jako Jugosłowianie??? oczekując odpowiedzi pozdrawiam

Właśnie!

Wrócę z morza to zaraz kupię sobie bilet na "Intercity", pojadę do Macierzy i na warszawskich murach będę wypisywał hasła: "Polacy - go home!"

Widiowy! Zacznij drukować ulotki!

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

bardzo to jenostronny pogląd na sprawę. Nie ważę się podważać narodowości Polskiej ale jeżeli jesteś taki mądry i a limine podwżasz istnienie narodowości Mazowieckiej posługując się wybranymi przez siebie przykładami ( czyli kwantyfukatorem szczególnym tj jednostkowym przypadkiem chcesz unicestwiać kwantyfikator ogólny tj zaprzeczyć isynieniu narodowości Mazowieckiej zapytam Cię o niedawną historię i spytam się : Gdzie jest naród który niedawno deklarował się jako Jugosłowianie??? oczekując odpowiedzi pozdrawiam

W Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośnii i Hercegowinie, Czarnogórze, Macedonii i Kosowie jeszcze tysiące ludzi deklaruje się jako Jugosłowianie. Jednak ten "naród" także jest tworem sztucznym.

A tak na zdrowy rozum. Zapytajmy chłopa spod Ciechanowa: "Jakiej jest Pan narodowości? Polskiej czy mazowieckiej?". Bez wahania odpowie, że jest Polakiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Zapytajmy chłopa spod Ciechanowa: "Jakiej jest Pan narodowości? Polskiej czy mazowieckiej?". Bez wahania odpowie, że jest Polakiem.

Skąd ta pewność ? Trąci demagogią. Równie dobrze może powiedzieć "tutejszy".

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mazowsze   

Dobrze więc. Zróbmy ten eksperyment i zadajmy mieszkańcowi Monachium pytanie czy jest Niemcem czy Bawarczykiem. Wskazuje ten przykład (teoretyczny i chyba retoryczny bo odpowiedz jest raczej znana) po pierwsze - z uwagi na dwa pojecia traktowane u nas jako synonim Vaterland i Heimat. Niestety w jezyku polskim trudno znalezc odpowiedniki. Ale tez i ten przykład po drugie - nie ma w sobie takich emocji co ten przykład z chłopem spod Ciechanowa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.