Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
WERTTREW

Rekonstrukcja "Czerniaków 1944" - 2007

Rekomendowane odpowiedzi

WERTTREW   

W 2007 roku (wiem, że to już jakiś czas temu było) na warszawskim Czerniakowie odbyła się rekonstrukcja pokazująca sceny z okresu Powstania Warszawskiego 1944. Całą akcję zlokalizowano na terenach, gdzie w czasie powstania prowadzone były walki o dużym nasileniu i to z pewnością pobudzało wyobraźnię, niestety minusem był fakt, że było tam pieruńsko ciasno, a część terenu dodatkowo była dość mocno zadrzewiona.

Dzięki pomocy kilku znajomych osób z jednej z biorących w tej rekonstrukcji udział ekip (GRH "Zgrupowanie Radosław") mogłem na szczęście przycupnąć z aparatem w bardziej przystepnym miejscu, śledzić i dokumentować przebieg wydarzeń. Świetnie zresztą jak dla mnie zorganizowanych i odegranych wydarzeń. Całość przemawiała do wyobraźni i nie ukrywam, że kilka razy gardło mogło się ścisnąć ... . Zwłaszcza, że to moje "rodzinne tereny".

Pozwolę sobie wrzucić kilka obrazków z tego wydarzenia:

radoslawtu1.th.jpg[/img]

war1wi9.th.jpg[/img]

war2xw8.th.jpg[/img]

war4az9.th.jpg[/img]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku (wiem, że to już jakiś czas temu było) na warszawskim Czerniakowie odbyła się rekonstrukcja pokazująca sceny z okresu Powstania Warszawskiego 1944. Całą akcję zlokalizowano na terenach, gdzie w czasie powstania prowadzone były walki o dużym nasileniu i to z pewnością pobudzało wyobraźnię, niestety minusem był fakt, że było tam pieruńsko ciasno, a część terenu dodatkowo była dość mocno zadrzewiona.

Dzięki pomocy kilku znajomych osób z jednej z biorących w tej rekonstrukcji udział ekip (GRH "Zgrupowanie Radosław") mogłem na szczęście przycupnąć z aparatem w bardziej przystepnym miejscu, śledzić i dokumentować przebieg wydarzeń. Świetnie zresztą jak dla mnie zorganizowanych i odegranych wydarzeń. Całość przemawiała do wyobraźni i nie ukrywam, że kilka razy gardło mogło się ścisnąć ... . Zwłaszcza, że to moje "rodzinne tereny".

Pozwolę sobie wrzucić kilka obrazków z tego wydarzenia:

radoslawtu1.th.jpg[/img]

war1wi9.th.jpg[/img]

war2xw8.th.jpg[/img]

war4az9.th.jpg[/img]

Moje też - Sadyba, Stegny .... Byłem tam, było arcyciekawie ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WERTTREW   

No z Czerniakowa mojego i zarazem tego rekonstrukcyjnego (wszystko się działo na ul. Wilanowskiej) to do Sadyby, czy Stegien ładny hektarek jest raczej ... ;) no, ale to akurat nie jest najważniejsze.

Ważne, że to był kawał solidnej i efektownej rekonstruktorskiej roboty. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Są autobusy ..... naprawdę było super ...

A kolega WERTTREW odwiedza Muzeum Wojska Polskiego na Wiertniczej? Tam był remont niedawno ....

A tak między nami - miło spotkać ziomala z Mokotowa ...wink.gif

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WERTTREW   

A kolega WERTTREW odwiedza Muzeum Wojska Polskiego na Wiertniczej? Tam był remont niedawno ....

Generalnie bywam tam "jak mam tam interes", że tak opowiem. Remont przyznaję mi umknął, ale w takim układzie trzeba będzie w wolnej chwili tam zaglądnąć ... .

A tak między nami - miło spotkać ziomala z Mokotowa ...

Teraz to jestem w kropce, bo ja to raczej z Solca, czy Powiśla jestem chłopak. Gdzie mi tam do Mokotowa ... w życiu. Świat "mojej młodości" to rejon od Tamki do Agrykoli tak po prawdzie i w szczególe.

Ale miło spotkać ziomala z Warszawy ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Zdjęcia świetne. A co do samej inscenizacji, to podobno Czerniaków jest uważany przez ekipę od "Radosława" za najlepiej przeprowadzoną ze wszystkich, jakie mieli okazję dotąd robić. Jeśli faktycznie tak jest, to mogę tylko żałować, że mnie na niej nie było.

Świat "mojej młodości" to rejon od Tamki do Agrykoli tak po prawdzie i w szczególe.

Zdecydowanie jeden z ciekawszych rejonów Warszawy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
WERTTREW   

Zatem pozwolę sobie na wrzucenie jeszcze kilku zdjęć z tego wydarzenia:

wehiclegp6.th.jpg[/img]

Edytowane przez WERTTREW

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.