Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Samuel Łaszcz

Szwedzka droga do socjalizmu

Rekomendowane odpowiedzi

Kim są "Finlandczycy"?

(...)

Zanim się zada pytanie warto być pewnym, że zna się nań odpowiedź... to taka zasada dla adwokatów.

Jak łatwo zauważyć użytkownik secesjonista w wielu aspektach przejawia irytującą sympatię do pewnych

postaw konserwatywnych, zarówno w politycznym oglądzie, jak i kwestiach języka.

Zatem dla użytkownika Wschodni:

"Przymiotnik finlandzki pochodzi od Finlandia, a więc od nazwy państwa (podobnie jak np. grenlandzki od Grenlandia), do formy tego wyrazu nie można mieć zastrzeżeń.

Wyrazy Finlandczyk, finlandzki (synonimy wyrazów Fin, fiński) znane są od dawna, zresztą wymieniają je słowniki. Niektóre z nich kwalifikują te formy jako przestarzałe, ale chyba niesłusznie, skoro Google znajduje tysiące przykładów użycia".

To cytat z poradni językowej PWN, zatem zanim się wyrazi zdziwienie - sugerujące niekompetencję secesjonisty, jak i innego interlokutora, warto sprawdzić czy samemu nie jest się w błędzie.

A gdzie pisałem o uciekaniu, tak konkretnie - z zacytowaniem mej wypowiedzi poproszę?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A mnie się zawsze wydawało, że Finlandczyk to obywatel Finlandii choć nie Fin z pochodzenia. Która forma starsza? Finlandczyk czy Fin?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Zanim się zada pytanie warto być pewnym, że zna się nań odpowiedź... to taka zasada dla adwokatów.

Jak łatwo zauważyć użytkownik secesjonista w wielu aspektach przejawia irytującą sympatię do pewnych

postaw konserwatywnych, zarówno w politycznym oglądzie, jak i kwestiach języka.

Zatem dla użytkownika Wschodni:

"Przymiotnik finlandzki pochodzi od Finlandia, a więc od nazwy państwa (podobnie jak np. grenlandzki od Grenlandia), do formy tego wyrazu nie można mieć zastrzeżeń.

Wyrazy Finlandczyk, finlandzki (synonimy wyrazów Fin, fiński) znane są od dawna, zresztą wymieniają je słowniki. Niektóre z nich kwalifikują te formy jako przestarzałe, ale chyba niesłusznie, skoro Google znajduje tysiące przykładów użycia".

To cytat z poradni językowej PWN, zatem zanim się wyrazi zdziwienie - sugerujące niekompetencję secesjonisty, jak i innego interlokutora, warto sprawdzić czy samemu nie jest się w błędzie.

A gdzie pisałem o uciekaniu, tak konkretnie - z zacytowaniem mej wypowiedzi poproszę?

[ciach] Dyskusje ad personam są niedopuszczalne na forum//ciekawy.

Twoje poglądy przypominają mi typa o inicjałach JKM.

To ten o tych dziewiętnastowiecznych poglądach.

To ten co chce aby znowu wróciło niewolnictwo, ale już to przerabialiśmy. Tak już było. Należy iść drogą państw bogatych, ale nie kopiować wszystkiego tego, co one robią. Raczej wybrać to co najlepsze i nie popełniać ich błędów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie - nudne, dobra konstatacja - nudnym jest by użytkownik Wschodni przytoczył moją relację o uciekaniu ze Szwecji.

Ja nic takiego nie pisałem, a użytkownik Wschodni mi to imputował - zatem gdzie o tym pisałem?

W domyśle?

W domyśle to Wschodni myśli/wierzy że myśli - nieprawdaż?

Ale wiemy, że nie myśli wedle jego filozofii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

A gdzie JKM domaga się przywrócenia niewolnictwa?

Pomysł, że między pracodawcą a pracownikiem nie powinno stać państwo doprowadziłby do legalnego niewolnictwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
Pomysł, że między pracodawcą a pracownikiem nie powinno stać państwo doprowadziłby do legalnego niewolnictwa.

A co? Ten wredny kapitalista przykuje pracownika lancuchem do miejsca pracy?

Należy iść drogą państw bogatych

Swiete slowa! Najlepiej ta droga jaka podazali gdy byli biedni i ktora doprowadzila ich do dostatku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

A co? Ten wredny kapitalista przykuje pracownika lancuchem do miejsca pracy?

Swiete slowa! Najlepiej ta droga jaka podazali gdy byli biedni i ktora doprowadzila ich do dostatku.

Nie przykuje. Nie będzie musiał. Pracownik sam będzie ***********, bo nie będzie miał innego wyjścia.

Pokazali, że socjalizm w demokracji doprowadza do życia na wysokim poziomie.

Edytowane przez piterzx
Wulgaryzmy, łamanie regulaminu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pracownik zawsze ma wyjscie i czesto z niego korzysta. Swoja droga ciekawe, ze gdy z firmy ktora budowala mi dom w ciagu tygodnia odeszla polowa pracownikow i wyjechala na zachod to nikt nie rozpaczal i nie sugerowal, ze panstwo powinno chronic pracodawcow ktorzy z dnia na dzien znalezli sie bez pracownikow i czesto staneli wobec widma bankructwa.

Ot takie podwojne standardy.

Tak na marginesie tego dobrobytu i jego perspektyw na przyszlosc... kto jest teraz wlascicielem Volvo?A na statku mamy tutaj pralki i suszarki Elektroluxa. Fajny sprzet! ...zrobiony w Tajlandii...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Kolego Wschodni, tak się bawić nie będziemy, publicznie Kolegę ostrzegam, następnym razem już ostrzeżeń nie będzie, będą kary. Na tym forum nie będziemy tolerować tego typu odzywek czy to się Koledze podoba, czy nie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Co to za jakieś socjalistyczne zasady? :thumbup:

Jak wolność to wolność :rolleyes:

//Ostrzegałem. Warn za publiczną dyskusję z postanowieniami moderatora i ignorowanie poleceń administracji.

Edytowane przez piterzx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wynika z powyższego posta, że zasady socjalizmu stoją w sprzeczności z wolnością. Skoro mówi to przedstawiciel lewicy - wypada jedynie mu przytaknąć.

A wracajac do głównego wątku, jak Szwecja poradziła sobie w ciężkich latach 70-tych?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wschodni   

Wam podoba się tylko to z socjala, co sami prezentujecie na tym forum <_<

Widać to gołym okiem :rolleyes: Forum jest socjalistyczne :)

Edytowane przez Wschodni

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.