Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Jarpen Zigrin

Jakie rzeczy kolekcjonujecie lub kolekcjonowaliście?

Recommended Posts

Forum założyłem dzięki sugestii redbarona, który zresztą obiecał, że będzie brał udział w dyskusjach, które się w tym forum znajdą

Zacznijmy od kwestii podstawowej, czyli co kolekcjonujecie lub kolekcjonowaliście z naciskiem na przedmioty o wartości historycznej, czyli kapsle tazo to tak tylko przy okazji ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Narya   

Jednorazowe bilety autobusowe (mam już ich prawie 1000, do 1000 jeszcze mi troszeczkę brakuje, ale jest okej). Wartość historyczna? Materialne źródła historyczne o współczesnej historii autobusów miejskich. :lol:

Poza tym uwielbiam "wyłazić" często na połowy na "biblioteki cyfrowe". Czasami fajne perełki zakurzone się trafią. Digitalizacja to świetna rzecz.

Ogólnie, to ostatnio jestem na odwyku. Unikam księgarń i antykwariatów. Jest dobrze, na razie wytrzymałem 3 dni (łącznie z niedzielą), ale już mną telepie (ciągnie mnie do antykwariatu). Chwała Bogu, że nie muszę jechać do Krakowa w najbliższym czasie. Na ichnym dworcu zawsze cholera jego jakaś stara książka mnie skusi: "kup mnie, kup mnie..". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obecnie przedwojenne pocztówki z mojego regionu (podlasie, płn-wsch. mazowsze)oraz wszystko co wiąże się z historią mojego miasta. Dodatkowo pucharki z cyny, międzywojenną fotografię pułkową. Kiedyś zbierałem medale i odznaczenia z PRLu i monety polskie z międzywojnia, ale potem się tego pozbyłem. Próbowałem też zbierać militaria ale to drogie hobby-zaczęło i skończyło się na szabli francuskiej wz. 1822...No i oczywiście książki jeśli to też się liczy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Avaritia   

Kolczyki. Mam chyba z 80 par i ciągle kupuję nowe. Kolekcja jest o tyle praktyczna, że zawsze jest co założyć i będzie pasować do stroju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja kolekcjonuję obrazy, napisy, czy piktogramy pojawiające się na ścianach i chodnikach.

Kolekcjonuję również rzeczy, które mnie ominęły w życiu i sprawy, które z wielką starannością zaniedbam... obie listy wciąż się wydłużają. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albinos   

Swego czasu noże, sztylety, bagnety... Zaczęło się od kompletu, który kiedyś dziadek przywiózł z jednego z krajów azjatyckich. Potem to już co się trafiło. Zebrało się kilkanaście sztuk, ale od ponad roku zarzuciłem to. Lata temu zbierałem różnego rodzaju modele i figurki, tak te historyczne jak i do bitewniaka "Władca Pierścieni". Ogółem ładne kilkanaście lat kolekcjonowałem to. Większość ciągle mam. Obecnie jeśli chodzi o zbieranie czegokolwiek historycznego, to chyba tylko książki, szczególnie te stare. Jak na razie szczególnie cieszy mnie tomik poezji Słowackiego z 1898, Gomulickiego z 1917, Wesele z 1939 i opracowanie dt. warszawskiej kanalizacji, wydane w 1937. Udało mi się dopaść za jakieś 100 zł, podczas gdy inne egzemplarze, które miałem okazję widzieć, chodziły w granicach 1000.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Andreas   

Kiedyś były to znaczki.

A teraz manierki. I kubki. Dużo manierek. Dużo kubków. Mam zamiar mieć manierki większości państw, które brały udział w II WŚ. I chlebaki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dziecinstwie to byly np.znaczki.Powiekszanie blblioteki zaczelo sie chyba od seri "Zoltego Tygrysa",Tytusow i Relaksow.Pozniej przyzyszla seria TBiU itp.Pewien okres zycia to pasja modelarska,glownie niemiecka bron pancerna i figorki okresu wojen napoleonskich.Teraz juz tylko raczej ksiazki,ale tez ikony jako pamiatki z rozmaitych wypraw mile sa widziane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minerały , kamienie półszlachetne , możne kiedyś znajdę prawdziwe szlachetne w Sudetach występują rubiny , opale itp .

Laze sobie w wolnym czasie po górach , i jak wykopie ładny kawałek ametystu , agatu czy granaty , to przez tydzień mam radochę . ( zastanawiam sie nad kupnem profesjonalnej szlifierki :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kolekcjonuję serię filmów wielkie bitwy II wojny światowej i wielkie bitwy świata. Kolekcjonuję jeszcze modele samolotów. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolekcjonujesz jak rozumiem Jacku serie polskiej wersji Ospreya do ktorej dolaczane sa filmy.Czy moze osobno kupic mozna wylacznie plyty DVD.Pytam bo na obie serie mam prenumerate,niestety filmy nie sa najwyzszych lotow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.