Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Avaritia

Hołd smoleński

Rekomendowane odpowiedzi

Avaritia   

Ostatnio po sieci krąży obraz autorstwa Stanisława Koziełło-Wolskiego zatytułowany "Hołd smoleński". Znajdziecie go pod linkiem: http://www.holdsmolenski.pl.

Co sądzicie o tego typu przedsięwzięciach? Ja osobiście uważam, że obraz jest paskudny (chociażby ze względu na wątpliwy talent autora), postacie są niemalże karykaturalne, a portret Piłsudskiego nad Wawelem (tak, to Piłsudski, choć na początku przypominał mi nieco Zagłobę; również efekt tego, że autor wielkim artystą nie jest) tylko dodaje smaczku.

I teraz pojawia się pytanie - co artysta miał na myśli?

Pomijając poglądy polityczne - chcielibyście mieć ten obraz na ścianie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Aj waj, no i na coś mi ten obraz pokazała ;).

Może i na sztuce znam się mocno średnio, ale dla mnie to autorowi talentu nie stało, no i jakoś tak tendencyjnie dobrał bohaterów, a Marszałek to już przesada.

Co artysta miał na myśli wolę w ogóle nie myśleć :D, a powiesić bym nie powiesił, nawet jakby mi ktoś dopłacił, ale de gustibus...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Trzeba sobie jakoś radzić - powiedział baca zawiązując buta dżdżownicą.

Sam wstąpiłem kiedyś do galerii w Katowicach, gdzie na ścianach wisiały takie czyste abstrakty, za to wszystkie o tytułach: Wrażenie XVII (XVIII itd). Po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Słabe , szczególnie postacie no i chmura ''Piłsudski'' ;)

Nie chciałbym się budzić rano i spoglądać na takowe ''coś''

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To jest coś na kształt symbolizmu z okolic Malczwskiego pomieszanego z Kossakami i oleodrukami religijnymi. Tyle, że tamte aż tak kiczowate nie są.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Herr Gott ,

Szanowałem SP Prezydenta RP , ale ten obraz jest po prostu paskudny i źle namalowany , co za badziew , rozumiem ze autor postanowił co nieco zarobić na Smoleńskiej Tragedii , ale mógł się postarać wynająć studenta ASP z I roku ( choćby o średnim talencie ), i dopiero ww " dzieło " podpisać , jednym słowem kicz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

O ile małżonka ujdzie , to Prezydent już nie do końca

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Łotrostwo.

Zawłaszczanie i fałszowanie katastrofy smoleńskiej po raz wtóry.

Cóż, ludzie zdolni są do różnych form ekspresji swojego stanu umysłu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

E, nie znacie się!

Fakt, rzecz jest nienachlanej urody, ale za to oryginalnej. Drugiego takiego malunku ze świecą szukać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście wywiad? ;) Mnie najbardziej spodobał się ten fragment:

"(...)zadałem sobie pewnego dnia takie oto pytanie: Czy gdyby Matejko żył, namalowałby katastrofę smoleńską?"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

nie wiem czemu, ale ów obraz przypomina mi wielkie dzieła w guście "nasz wielki Wódz" w miejscu katastrofy takiej czy owakiej, nasz wielki Wódz patrzy na swój naród po śmierci... Naród czci swego wielkiego Wodza. Jednym słowem szmira i tandeta do granic niemożliwości.

Ktoś pisał o n-tym wrażeniu po wizycie papieża. Coś jest na rzeczy, z tym, że papież został zastąpiony prezydentem, a wierni - czcicielami z okolic PiS.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.