Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
czytacz1967

Książki które trzeba przeczytać

Rekomendowane odpowiedzi

Roland   

Witam

Ja polecam bardzo trylogię Jacka Komudy pt. "Samozwaniec". Jak się nie trudno domyśleć książka opisuje wyprawę Polaków na Moskwę (I dymitriada). Bardzo ciekawe opisy, szybka akcja, do tego wszystko opisane bardzo żywym językiem. W zeszłym tygodniu skończyłem i bardzo polecam :).

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Branżowo polecam od siebie książkę [ciach], a hobbistycznie na pewno George'a Fredmana "Następne 100 lat...".

A ja nie polecam wklejania linków reklamowych, pierwszy z linków prowadził na stronę firmy, drugi do książki o sprzedaży, która nie ma nic wspólnego z forum historycznym.

Proponuję doczytać co się proponuje, autor książki "Następne 100 lat..." to Friedman, a nie - Fredman.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
will150   

A znacie książkę Na dachu świata?

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono ortografię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kuba34   

Martin Eden - Jack London - klasyka

Edytowane przez secesjonista
: poprawiono pisownię

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Martin Eden - Jack London - klasyka

Który to autor, a który tytuł? :rolleyes:

Ja bym dodał:

Goethe - Faust.

Krasiński - Nieboska komedia, Irydion.

A z listy secesjonisty wyciął z 90 pozycji, których nie przeczytałem... :B):

Amica

Kubusia Puchatka A.A Milne'a ? To nie żart. Książka , napisana w prosty sposób

Koszmar, a ten prosty jezyk to bełkot.

Typowe dla misia o małym rozumku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nudzik   

Jeśli chodzi o Komudę, to faktycznie - ciekawe czytadło z dobrze opracowanym tłem historycznym, choć ja mam wrażenie, że literacko Komuda to następca Kraszewskiego. Mam natomiast pytanie- czytał ktoś to: http://xiegarnia.pl/artykuly/szczucie-cycem-konopnickiej-czyli-biotabloidy/ (dla admina- link prowadzi do recenzji :P) To w sumie chyba efekt nagonki na Konopnicką, jestem ciekawy waszego zdania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
orfeusz   

Ta książka jest moim zdaniem świetna:

[... ciach; autorowi wpisu chodziło o J.K. Rowling "Trafny wybór"] Bardzo ciekawa lektura. Nie sądziłem, że autorka ksiażek o przygodach Harrego Pottera potrafi stworzyć tak doskonałą i przejrzystą lekturę dla dorosłych. Sama przeczytałam od początku do końca i jestem zachwycony jak łatwo i skutecznie przędzie treść. Mi przeczytanie zajęło weekend. Tak więc polecam każdemu kto ma ochotę na inteligentną i błyskotliwą literaturę ;)

Proszę nie wklejać linków reklamowych do komercyjnych porównywarek cen.

secesjonista

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego "trzeba przeczytać" oznacza coś innego. Takie hasło jest prowokujące, ale pewnie takie miało być. Tylko bez sensu jest wymienianie tytułów bez argumentacji, dlaczego akurat taką książkę "trzeba przeczytać". Ja chętnie poczytałbym właśnie takie wypowiedzi. I nie chodzi mi tu o opis książki, ani o jej krótką recenzję, a właśnie o wytłumaczenie, dlaczego ktoś uważa, że daną książkę "trzeba przeczytać".

"Gringo wśród dzikich plemion", "Rio Anaconda", "Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski.

Z Cejrowskim miałem dziwną sytuację. Jakoś nigdy specjalnie nie przepadałem za oglądaniem jego programów. Nie podobało mi się w nim to, że stara się pokazać już na oko głupszym od siebie, że są głupsi. I tak dalej. Ale kiedyś jakoś tak sięgnąłem po jego książkę "Gringo...". I mnie zachwyciła. A później zachwyciły mnie także kolejne jego książki. Są niesamowite przede wszystkim dlatego, że Cejrowskie zestawia w nich ludzi innych kultur niż polska (czy ogółem europejska) właśnie z naszą kulturą (czy ogółem europejską). Znakomicie pokazuje m.in. podejście do czasu. Jego książki otwierają umysł. Po każdej miałem poczucie, jakbym był o wiele mądrzejszy. I nawet zacząłem także oglądać i słuchać Cejrowskiego.

PS. Mój pierwszy wpis na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.