Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Kampania 1410 roku

Rekomendowane odpowiedzi

Spin   

I wierzysz w to?

Miasta (kraj) w obliczu całkowitego braku zainteresowania zmieniły front,bo jakie miały wyjście skoro podano na tacy i nic?

Aktywnie brały udział w walkach o swoją niepodległość,niepodległość Prus od Zakonu.

To jest właśnie i dziwne i nie, mógł rozdeptać jak pluskwę co było w interesie Polski i tych miast, ludów.

Nikt by się za Zakonem nie ujął.

A tymczasem....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Jedną po prostu trzeba otoczyć i czekać, bo wszelkie większe szturmy są skazane na niepowodzenie. Inne można od razu atakować, by nie zajmowały zbyt wiele czasu.

A Ty znowu nie rozumiesz, nie chcesz zrozumieć albo po prosu nie czytasz.

Zobacz co napisałem jeszcze raz i podaj mi inny schemat zdobywania zamku, taki, którego nie wymieniłem.

Wielkość twierdzy, zapasy i uzbrojenie załogi.

To akurat każdemu robi różnicę, nie tylko Polakom.

Spin

Nikt by się za Zakonem nie ujął.

Przed Grunwaldem mieli spore poparcie na zachodzie Europy, dlaczego mieliby je stracić po?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Liczy się silny, o słabych zapominano baaardzo szybko.

Zakon pomimo klęski pod Grunwaldem był jeszcze silny i był nadal poważnym graczem w tej części Europy, nadal mieli dobrą prasę. Gdyby każdy po jednej klęsce szedł do odstrzału to mielibyśmy jedno państwo w Europie. Nie zapominaj też, że byli to zakonnicy, święci rycerze, to też się liczyło.

Inwazją?

Wystarczyło by poparcie, ochotnicze posiłki, klątwa papieska...

Zniszczenie zakonu mogło posłużyć za pretekst...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Spin   

Ale co wynikło konkretnego z tej dobrej prasy i poparcia?

Było takie samo przed Grunwaldem i po ? Na ile się to zmieniło ?

Edytowane przez Spin

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Miasta (kraj) w obliczu całkowitego braku zainteresowania zmieniły front,bo jakie miały wyjście skoro podano na tacy i nic?

W 1454 r. po Chojnicach sytuacja była praktycznie identyczna, a mimo to spora część miast pozostała przy Koronie.

Zobacz co napisałem jeszcze raz i podaj mi inny schemat zdobywania zamku, taki, którego nie wymieniłem.

Schemat pozostaje ten sam, tyle, że to tylko schemat. Wejście na mury kurnika to nie to samo co wejście na mury fortecy.

Jasny ma rację, chyba to w końcu poprzenoszę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wejście na mury kurnika to nie to samo co wejście na mury fortecy.

No i nikt nie twierdzi,że jest inaczej. Chodzi o to, że z wejściem na mury fortecy będą mieli trudności Francuzi, Niemcy, Hiszpanie itd. a nie tylko Polacy.

Czyżby mozna było wyciągnąć wnisek, że nikt nie potrafił zdobywać zamków?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Z tego można wyciągnąć wniosek, że Polacy mieli w tym zdecydowanie małe doświadczenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z tego można wyciągnąć wniosek, że Polacy mieli w tym zdecydowanie małe doświadczenie.

????????????????

Kurcze, w jaki sposób można wyciągnąć taki wniosek?

Wszyscy mają trudności ze zdobywaniem dużych twierdz, więc Polacy nie mają w tym doświadczenia.

Dosyć pokrętny sposób rozumowania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.