Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
anitkes

Opisz agonię III Rzeszy

Rekomendowane odpowiedzi

anitkes   

Mam do napisania pracę pt. "Opisz Agonię III Rzeszy". Praca ta ma być szczegółowo. Bardzo dużo czasu siedziałam, szukając na ten temat informacji w Internecie, lecz nie znalazłam tego. Prosiłabym o pomoc. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo czasu siedziałam, szukając na ten temat informacji w Internecie, lecz nie znalazłam tego.

... jak już udało mi się pozbierać z podłogi i powstrzymać śmiech... to sugerowałbym poszukać jeszcze raz, koncentrując się na 1945 roku :) może tym razem uda się co nieco w internecie znaleźć :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Konkrety - określić od jakiego momentu możemy mówić o postępującej agonii Rzeszy, najlepiej utworzyć od tej cezury krótkie kalendarium z najistotniejszymi zdarzeniami z zakresu polityki, gospodarki i wydarzeń na frontach aż do kapitulacji.

Na podstawie takiego szkieletu określić - własnym zdaniem, jakie były przyczyny porażki, jak ona przebiegała i jakie czynniki wpłynęły na jej przebieg i szybkość.

Dyskusji o momentach zwrotnych w sferze militarnej, aż nadto na forum - jeden szczegół, trzeba je poczytać.

Dywagacji o stanie gospodarki Rzeszy mniej, ale też coś się znajdzie, a zresztą wieczorem zawita tu FSO i napiszę niewątpliwie kilka słów w tym zakresie.

O agonii można mówić od kilku momentów, zależnie jakie czynniki weźmie się pod uwagę, a jakie koleżanka uznaje przy swym definiowaniu za najistotniejsze?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły polecam książki i osobistą pracę, nader rzadko metodę Ctrl+Ctr i Ctrl+V.

W czym kłopot: ze zdefiniowaniem pojęcia agonia, datą, czy jej elementami?

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
anitkes   

Problem jest dokładnie ze wszystkim, nie wiem co ując w pracy mam ;> Książki? Nie nie zdecydowanie nie, mam tę prace napisać do jutra..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
Problem jest dokładnie ze wszystkim, nie wiem co ując w pracy mam ;> Książki? Nie nie zdecydowanie nie, mam tę prace napisać do jutra..

To aż takim problemem jest otwarcie podręcznika? Bo dla odmiany we wszystkich podręcznikach od historii, z których korzystam, jest wszystko całkiem nieźle opisane.

Może i wam to jest śmieszne, ale ja z Historii zawsze byłam 'lewa', potrzebuje konkretów...

Ja bym to raczej nazwał lenistwem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W Internecie są i konkrety i miszmasz.

Niestety użytkownicy forum nie są w stanie zmienić rozmiarów lenistwa koleżanki, ale koleżanka rejestrując się na forum zapoznała się z regulaminem.

Jaki fakt koleżanka uznaje za początek agonii III Rzeszy?

- Kursk

- Stalingrad

- Wejście wojsk alianckich w obszar starej Rzeszy

- Otwarcie drugiego frontu

?

Jakieś inne wydarzenie?

Czy postępowała atomizacja społeczności względem dotychczasowej linii propagandy?

Kto komu przekazywał władzę?

Stauffenberg i jego współpracownicy - co chcieli osiągnąć?

Jak przedstawiała się baza surowcowa gospodarki Rzeszy - innymi słowy na co było ich stać?

Jak zachowała się wierchuszka partyjna w obliczu klęski?

Pytań mnóstwo, a każde daje pole popisu do przedstawienia własnego osądu.

Ale koleżanka chyba oczekuje pomocy w postaci linku do pracy pt. Agonia III Rzeszy i jedynie wklejenia jej do swej samodzielnej pracy.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
A co do lenistwa, przyznam że jestem leniwa,dlatego też szukam w Internecie konkretów... wink.gif

Radzę włożyć okulary i przeczytać komunikat Administratora, który jest na górze strony. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.