Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
willsondee

Gry uczą?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Z wykształcenia jestem pedagogiem, choć życie rzuciło mnie na inne tory i obecnie pracuję w firmie Cenega, zajmującej się dystrybucją gier komputerowych. Wiadomość kieruję do nauczycieli historii chcąc zwrócić uwagę na ciekawy produkt jaki ostatnio pojawił się w naszym katalogu. Jest to gra Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu, w którą włożyliśmy wiele pracy, współpracując na przykład z Jackiem Komudą trzymającym pieczę nad merytoryczną zawartością polskiej edycji. Myślę że gry tego typu potrafią przyciągnąć uczniów do samej historii i przekazać im choćby podstawy wiedzy w przystępnej dla nich formie. Po więcej informacji o grze zapraszam tutaj: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49679 a filmik ukazujący grę tutaj:

Chcemy zachęcić młodzież do korzystania z tego typu gier i tu po części kierujemy się do was. Myślę że możemy nawet przeznaczyć po sztuce gry dla konkretnych nauczycieli chcących wziąć udział w akcji. Grę można by wykorzystać jako nagrodę za najlepiej napisany sprawdzian. To oczywiście tylko przykład i czekam na wasze pomysły oraz chęć pomocy. Zainteresowanych nauczycieli historii kieruję na mój adres mailowy:

Michal.Gebski(at)cenega.com (oczywiście zamiast "(at)" należy umieścić "@")

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Smardz   

Widzę, że "interfejs" podobny do klasycznego "Total War". W sumie cieszę się.

Chciałbym mieć czas w to pograć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Pewnie, że uczą!

Właśnie walczę w "Rome Total War". Jestem Kartagińczykiem, rozwaliłem Rzymian a teraz znęcam się nad Egipcjanami.

Szkoda, że Hannibal nie może tego zobaczyć!

PS.

Tym co mnie nie znają chcę napisać, że to ironicznie było.

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

Witam,

To samo można powiedzieć chociaż by o Call of Duty 1 i 2 - w moim przypadku nauczyły mnie trochę historii IIWŚ . Nie powiem , że jakieś tam szczegóły , ale ogólny przegląd bitew w głowie posiadam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   
To samo można powiedzieć chociaż by o Call of Duty 1 i 2

Popieram. To z CoD 'nauczyłem się' wielu przydatnych rzeczy, chociażby o Okinawie, o Pointe-du-Hoc, o Brecourt.

Z MoH:A także.

Piszę 'nauczyłem się', ponieważ dzięki tym grom sięgnąłem po literaturę i to one zainteresowały mnie tematem. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Jak wyżej Andreas.

Osobiście dla mnie pierwsze części Call of Dutty były bodźcem do zainteresowania się II wojną światową a później historią ogólnie pojętą. Tak, że w jakiś sposób uczą. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
GP_mars   

Za czasów mej głupiej młodości - gry nie były wydawane w Polsce. W rezultacie wszystkie kopie były w języku angielskim.

W znacznym stopniu moja znajomość angielskiego wynika z grania w te gry. Do tej pory podtrzymuje kontakt z tym językiem starając się zdobyć (teraz już oryginalne - fajnie że jest Steam, Dierct2Drive, Impulse itd.) angielskie wersje językowe gier.

Jeśli chodzi o historię - to wkład gier w moją wiedzę jest raczej nikły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
DiTo   

U mnie było trochę inaczej bo najpierw kupiłem CoD'a 2 , a dopiero później 1 :)

Warto dodać jeszcze MoH : Wojna na Pacyfiku - której nie za bardzo lubie + dobry Airborne

Jeszcze mi się przypomniało ! Company of Heroes - operacja ''Overlord'' :)

Edytowane przez DiTo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że uczą!

Właśnie walczę w "Rome Total War". Jestem Kartagińczykiem, rozwaliłem Rzymian a teraz znęcam się nad Egipcjanami.

Lubię grać w Medieval II: Total War... Kto to jest księżniczka Aneta Piast :) ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

W grę jeszcze nie grałem [ nie kupuję pierwszych wydań - cena, dużo bugów], więc nie mam swojego zdania. Czytałem kilka recenzji, które stawiają ją na średnim poziomie.

Wybrane fragmenty recenzji [moim zdaniem krytycznej; Ocena: 4/10] zamieszczonej 7 grudnia 2010r. na stronie cdaction.pl :

Empire: Time of Troubles, co jest bezpośrednim tłumaczeniem z rosyjskiego oryginału Империя: Смутное время. Nie była to jednak lokalizacja tradycyjna a w jej trakcie gra przekształciła się w Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu, czyli najbardziej patriotyczną strategię w dziejach. I trzeba przyznać, że jak na tytuł rodem zza Buga, to polskich akcentów w niej nie brakuje – są rodzime grody, postaci historyczne, husaria a nawet nawiązujące do dziejów naszego kraju misje. Nad (dosłownym) spolszczeniem gry czuwał pisarz szlacheckiej fantastyki, Jacek Komuda. (...) Skończyłem jak ten dawny polski szlachcic, co to najpierw siekał szabelką a potem myślał w jakiej $%@ sytuacji się znalazł (...) Rozwiązaniu z Polskiego Imperium daleko do podobnego, ale przejrzystszego i lepiej funkcjonującego systemu walki z Europy Universalis. To wielki minus dla gry, która właściwie opiera się na wojnie – a przynajmniej tak zachowuje się bardzo agresywna sztuczna inteligencja naszych sąsiadów, którzy co rusz wypowiadają nam wojny niezależnie od statusu stosunków dyplomatycznych.  

(...) Polskiemu Imperium daleko jest do dobrej strategii. Ładna dla oka mapa strategiczna, czy nastrojowa muzyka to za mało by zapewnić dobrą zabawę. Grze brakuje przemyślanych rozwiązań, wiele jej elementów (jak dyplomacja, czy przede wszystkim bitwy) są przesadnie uproszczone, na dodatek niefunkcjonalne. Ciągłe manipulowanie pauzą i kurioza gry szybko frustrują, co jest jedynym – oprócz nudy – rodzajem emocji towarzyszących rozgrywce. Marnego obrazu całości nie zmienia nawet sprawnie dodany przez Cenegę patriotyczny duch, który Империя: Смутное время przekształcił w Polskie Imperium. Jeśli już ktoś uprze się, by poprowadzić Polskę ku chwale, to dużo lepszym wyborem będzie wydane jakiś czas temu Mount & Blade: Ogniem i Mieczem. To też nie jest produkcja idealna, ma swoje wady i niedoróbki, ale możemy w niej przynajmniej wziąć udział w husarskiej szarży wsłuchując się w przejmujący łopot przytwierdzonych do naszej zbroi skrzydeł. Do boju Polsko!

Cała recenzja : http://www.cdaction.pl/artykul-16430/recen...-do-potopu.html

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu o wiele lepiej oceniona jest w piśmie CD-Action nr.1/2011

W grę na pewno kiedyś zagram. Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.