Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tomek91

Zero toleracji

Czy program zero tolerancji spowoduje zmniejszenie agresji w szkole?  

10 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Tak
      1
    • Nie
      4
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tomek91   

Wczoraj minister edukacji Roman Giertych ,w klasie , gdzie została molestowana Ania , gimnazjum nr 2 w Gdańsku ujawnił treść programu zero tolerancji . Najważniejszymi punktami tego programu są :

:P Za złe zachowanie , uczniowie będą karani pracami społecznymi .

:P Za udzielenie pomocy ofierze molestowania będzie nagroda .

:P Dyrektorzy szkół mają obowiązek zawiadomienie policji o przestępstwie

:D Dyrektor ma prawo przenieść ucznia do innej szkoły , bez zgody rodziców

:P Zakaz używania telefonów komórkowych na lekcjach . W razie złamania nakazu , nauczyciel może skofiskować telefon . Uczeń aby odzyskać telefon musi przyjść do szkoły z opiekunem .

Pan minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zaproponował również ustanowienie godziny policyjnej , a więc osob niepełnoletnie po 22 musiałyby chodzić z osobą dorosłą .

To tyle co pamiętam . Jak wy oceniacie ten program ? Czy mocno zredukuje liczbę wybryków w szkole ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmm... mi się wydaje, że większość z tych postulatów już w szkole ma zastosowanie i wydaje mi się, że robi się strasznie wielką propagandę polityczną przed wyborami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hmm... mi się wydaje, że większość z tych postulatów już w szkole ma zastosowanie i wydaje mi się, że robi się strasznie wielką propagandę polityczną przed wyborami.
Zgadzam się z tym, ze to propaganda. Większość z tych postulatów już jest w szkołach obecna, ale ta godzina policyjna?? :P Co do reszty, to jestem za. Może chuliganeria się zacznie trochę bać. Trzeba dać tej reformie szanse, jak się sprawdzi kontynuować. Jeśli nie szukać innych rozwiązań.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Postulat postulatem, przepis przepisem, ale jeśłi nauczyciele nie zaczną być bardziej rygorystyczni w tym co robią to nic to nie da. Obecnie jest w szkole wiele przepisów, które uczniowie nagminnie łamią, ale nauczyciele nie robią nic (a przynajmniej większość z nich) aby to się zmieniło. Albo im to totalnie zwisa, albo nie potrafią zwrócić uwagi na tyle skutecznie aby wywołać odpowiednią reakcję. I takie działanie na pokaz nic nie zmieni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Ciekawe jakie nagrody będzie fundował MEN znając naszych rodaków, szykują się niezłe przekręty. Co się tyczy propozycji pana Ziobry to sama nazwa godzina policyjna źle mi się kojarzy. Nie ma wystarczającej ilości policji żeby ten przepis ekzegwować. Zapewne protestować będzie przemysł browarniczy :P , byle tego przepisu nie wprowadzili w tym roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest przeciwnikiem godziny policyjnej w związku z wiekiem?? :P Spokojnie znając opieszałość naszego Sejmu procedura legislacyjna trochę potrwa :P O ile większość postulatów da się wprowadzić w życie to tego z godziną policyjną niebardzo... za mało służb porządkowych, druga sprawa to zacząłbym od tego czy jest to wogóle zgodne z Konstutucją ( podstawowa wolność i nietykalność osobista) . Godziny policyjne to mi totalitaryzmem trącą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

W sumie to można by to uznać za ograniczanie praw obywatelskich. Tylko żeby coś zgłosić do Trybunału Konstytucyjnego trzeba przejść normalną drogę czyli poprzez sąd I instancji. Dopiero jak się wyczerpie wszelkie inne możliwosci można to zgłosić do Trybunału Konstytucyjnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Giertych wymyśla rygorystyczne zasady zwyczajnie dla kariery a niektóre zasady jeszcze zwiększa agresje w szkołach.TO nie zredukuje złego zachowania ale roboty publiczne za zle zachowanie nie sa takie złe. Nasi ministrowie powinni przeczytac książke "Nowa Summerhill"

ktora napisal Alexander NEill , utoworzyl on szkole summerhill gdzie trafiali najgorsi uczniowie i po pol roku stawali sie najlepszymi uczniami i uzyskiwali nawet lepsze rezultaty od dzieci w szkolach zwyklych w anglii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.