Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Avalon

Konkurs przedmiotowy z historii XXlecie

Rekomendowane odpowiedzi

Avalon   

Chodze do 3 gimnazjum z histy jestem dość dobry dlatego biore udział w konkursie przedmiotowym sprawa jest taka że chciałbym sie do niego jak najlepiej przygotować i teraz takie pytanie jest tu na pewno dużo osób które już takie konkursy pisało co lubi sie na nich pojawiać jak to z grubsza wygląda za każdą pomoc z góry dziękuje (aha temat to XX między wojenne :P )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda6   

Ja byłam na olimpiadzie z historii w II i III gim, ale za bardzo się nie popisałam :P Skończyłam na drugim etapie, czyli powiatowym. Nasza pani od historii przygotowywała nas troche, musieliśmy siedzieć nawet w ferie w szkole :P ale to było raczej jednostronne przygotowanie, znaczy, że pani opowiadała, a my udawaliśmy ze słuchamy :P problem polega na tym, że te olimpiady które ja pisałam, to były z wszystkich okresów historycznych, a niestety nic z II wś, więc za dużo nie popisałam. było pare mapek, które trzeba popodpisywać, jakieś tabelki z np. dokonaniami królów lub przywilejami szlacheckimi. ale jeżeli twoja olimpiada jest z okresu międzywojennego, to myśle, że możesz spodziewać się czegoś troche o kulturze tamtych lat, np. sławni pisarze :P oczywiście konflikty, np. polsko-rosyjski, powstania śląskie i tak dalej. coś też o stronnictwach politycznych raczej :D ok, pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avalon   

dzięki :P Szczerze to mi ten temat cholernie nie utrawił najbardziej bym chciał IIwojne światową albo mogły by być już nawet czasy nowożytne ale nie takie nie interesujące rzeczy jak XXlecie między wojenne na świecie to jeszcze może być ale w Polsce to już dno :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Magda6   

ja tam XX-lecie lubię, i to polskie i to zagraniczne. do polskiego można się przekonać, a w zagranicznym chyba najciekawszy jest powstanie i rozwój nazizmu, faszyzmu i komunizmu.

...właściwie to więcej z zagranicznego nie pamiętam :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Avalon   

Jutro piszemy obym przeszedł dalej tyle czytałem przeglądłem wszystkie tematy o II RP na tym forum czuje sie strasznie wykończony życzcie mi powodzenia :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tajniak   

Ja mam czas do 23 listopada, chociaż już powiem, że mnie wykańcza ten temat. :wink: :D:P wtedy to pierwszy etap. Myślę, że mam duże szanse. Z naszej szkoły bierze udział jedyne 6 osób. :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nonda   

Witam,

Ja mam pytanie do tych,którzy pisali taki konkurs historyczny.Jaka jest forma tego konkursu,jak wyglądają pytania? Czy jest np.podane pytanie i przy nim 3 odpowiedzi czy coś w tym stylu czy poprostu jakas inna forma.Proszę mi przybliżyć bardziej tą sprawę.

Jeżeli chodzi o pytania to co najczęściej się trafia? Jaki zakres materiału warto dokładnej przerobić?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Pisałem niedawno 2 etap...Wg mnie był trudny. Niektóre pytania po prostu mnie załamały. Podobno jestem najlepszy w moim okręgu, ale nie zdobyłem 85 pkt - czy jest możliwość żebym przeszedł dalej? Z góry thx

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gumi   

nie przejdziesz...ale był trudny...to prawda...najlepsze pytanie o nazwy statków Kwiatkowskiego...no cóz...bywa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.