Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Sign in to follow this  
Avalon

Konkurs przedmiotowy z historii XXlecie

Recommended Posts

Avalon   

Chodze do 3 gimnazjum z histy jestem dość dobry dlatego biore udział w konkursie przedmiotowym sprawa jest taka że chciałbym sie do niego jak najlepiej przygotować i teraz takie pytanie jest tu na pewno dużo osób które już takie konkursy pisało co lubi sie na nich pojawiać jak to z grubsza wygląda za każdą pomoc z góry dziękuje (aha temat to XX między wojenne :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magda6   

Ja byłam na olimpiadzie z historii w II i III gim, ale za bardzo się nie popisałam :P Skończyłam na drugim etapie, czyli powiatowym. Nasza pani od historii przygotowywała nas troche, musieliśmy siedzieć nawet w ferie w szkole :P ale to było raczej jednostronne przygotowanie, znaczy, że pani opowiadała, a my udawaliśmy ze słuchamy :P problem polega na tym, że te olimpiady które ja pisałam, to były z wszystkich okresów historycznych, a niestety nic z II wś, więc za dużo nie popisałam. było pare mapek, które trzeba popodpisywać, jakieś tabelki z np. dokonaniami królów lub przywilejami szlacheckimi. ale jeżeli twoja olimpiada jest z okresu międzywojennego, to myśle, że możesz spodziewać się czegoś troche o kulturze tamtych lat, np. sławni pisarze :P oczywiście konflikty, np. polsko-rosyjski, powstania śląskie i tak dalej. coś też o stronnictwach politycznych raczej :D ok, pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Avalon   

dzięki :P Szczerze to mi ten temat cholernie nie utrawił najbardziej bym chciał IIwojne światową albo mogły by być już nawet czasy nowożytne ale nie takie nie interesujące rzeczy jak XXlecie między wojenne na świecie to jeszcze może być ale w Polsce to już dno :?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Magda6   

ja tam XX-lecie lubię, i to polskie i to zagraniczne. do polskiego można się przekonać, a w zagranicznym chyba najciekawszy jest powstanie i rozwój nazizmu, faszyzmu i komunizmu.

...właściwie to więcej z zagranicznego nie pamiętam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Avalon   

Jutro piszemy obym przeszedł dalej tyle czytałem przeglądłem wszystkie tematy o II RP na tym forum czuje sie strasznie wykończony życzcie mi powodzenia :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tajniak   

Ja mam czas do 23 listopada, chociaż już powiem, że mnie wykańcza ten temat. :wink: :D:P wtedy to pierwszy etap. Myślę, że mam duże szanse. Z naszej szkoły bierze udział jedyne 6 osób. :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
nonda   

Witam,

Ja mam pytanie do tych,którzy pisali taki konkurs historyczny.Jaka jest forma tego konkursu,jak wyglądają pytania? Czy jest np.podane pytanie i przy nim 3 odpowiedzi czy coś w tym stylu czy poprostu jakas inna forma.Proszę mi przybliżyć bardziej tą sprawę.

Jeżeli chodzi o pytania to co najczęściej się trafia? Jaki zakres materiału warto dokładnej przerobić?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałem niedawno 2 etap...Wg mnie był trudny. Niektóre pytania po prostu mnie załamały. Podobno jestem najlepszy w moim okręgu, ale nie zdobyłem 85 pkt - czy jest możliwość żebym przeszedł dalej? Z góry thx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.