Jump to content
 • Announcements

  • Jarpen Zigrin

   Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

   Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
  • Jarpen Zigrin

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

   Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Recommended Posts

Budowę osiedla Stegny rozpoczęto w 1971 i zaprojektowane zostało przez architektów: Jadwigę Grębecką, Jana Szpakowicza i Romualda Weldera. Osiedle zajmuje obszar 75 ha i planowano wzniesienie tu 8057 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 368 385 m2 i urządzeń użytkowych (szkoły, przedszkola itd.) o powierzchni 70 000 m2. Przewidywane metraże to: M2 - 31 m2, M3 - 42,4 m2, M4 - 52,8 m2, M5 i M6 - 63,56 m2.

Mam pytanie - co było przed? Podobno sady owocowe? Czy jest ktoś ze Stegien? Ja mieszkam na tym osiedlu od 9. roku życia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie bardzo wiem skąd wniosek, że podany link "dużo mówi", mnie niewiele mówi, na jego podstawie nie wiem kiedy powstał budynek, kto był jego architektem itd.

Mógłby objaśnić nam adamhistoryk co nam ma powiedzieć ów link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówi co się stało z budynkiem w danym roku:

a)że jako wolno stojący został w tym a w tym roku

b) przekazany tej a tej instytucji

Jako wolno stojący

a) był nieużywany ( przez jaki czas? - osiedle Stegny zostały oddane do użytku w roku 1971, ale budynek mógł już istnieć przed tą datą )

b) nie miał właścicieli ( chyba że się mylę).

Oczywiście o przeszłości tego budynku dokument nie mówi nic ale pierwszy ślad jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mówi:

a)że jako nieużywany do 2006 roku ( od kiedy?)

b) przekazany Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

c) był nieużywany do tego momentu - 2006 rok ( przez jaki czas? - osiedle Stegny zostały oddane do użytku w roku 1971, ale budynek mógł już istnieć przed tą datą ) - remont kapitalny był potrzebny.

d) właścicielem budynku w 2006 roku był Zarząd Dzielnicy Mokotów. Od kiedy? Od 1971 roku? Może jednak wcześniej?

A oto słabe punkty powyższego wywodu:

a)to, że był ten budynek nieużywany można tylko przypuszczać po tym że był potrzebny kapitalny remont. Ale ludzie mieszkali/mieszkają w "różnych" warunkach;

b)na jakim prawie Zarząd Dzielnicy Mokotów nabył ten budynek?; od kogo?

Jakie prawo w roku 2006 obowiązywało? Gomułkowskie?

poprzedni post proszę zlikwidować.

post-10230-0-16473900-1403194061_thumb.jpg

Edited by adamhistoryk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy wiadomość przyda się, ale budynek stoi na działce ew. nr 13 z obrębu 0528. Może tym tropem można pójść. Poza tym znalazłem obwieszczenie Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy { brak daty}, w którym czytamy: " Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy działając na podstawie:

art. 49 ustawy z dnia 14.06.1960r. Kodeks Postępowania Administracyjnego (tj. Dz. U. nr 98, poz. 1071 z 2000r. z późn. zm.), art. 53 ust. 1 ustawy z dna 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tj. Dz. U. nr 80, poz. 717z 2003r. z późn. zm.) zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek Burmistrza Dzielnicy Mokotów w sprawie o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji budowlanej polegającej na zmianie sposobu użytkowania budynku z funkcji biurowej na Oddział Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej . Funkcja biurowa zatem ... Tylko że ja pamiętam iż ten budynek ział pustką - niedaleko tego budynku mieszkam - i żadne biuro tam nie funkcjonowało. Wiem, że trzeba mieć "dowód na istnienie", że pamięć ludzka jest zawodna, ale możemy iść tym śladem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Już wiemy co następuje:

w budynku

od 1998 do 2006 zarejestrowana była firma "Alfar", ale czy w budynku naprawdę coś się działo?

od 2006 do dnia dzisiejszego działa Oddział Przychodni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Czy ktoś potrafi ocenić w jakim stylu budynek jest zbudowany? fotka w poście numer 6. Gdybyśmy znali styl moglibyśmy ocenić lata w których mógł powstać.

Na mapie Warszawy z roku 1970 w miejscu ul. Kaspijskiej widać ulicę Pory. Wynika z tego że powinny stać w tym miejscu budynki ( może ten nasz również?). Ulice wytacza się w miejscu gdzie stoją budynki, nieprawdaż?

Na mapie z roku 1958 w miejscu Stegien widać napis Potok. To wieś - tak przypuszczam. Ale to chyba zbyt daleko już? "Nasz" budynek chyba nie istniał jeszcze w roku 1958?

Edited by adamhistoryk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.